یک فروشنده برانکس که محصولات تازه این شهر را رهگیری کرده بود بیش از 13000 دلار کمک دریافت می کند


یک فروشنده خیابانی در برانکس که توسط NYPD 10،000 دلار سرقت شد و توسط وزارت بهداشت شهر کنار گذاشته شد و در یک ویدئوی ویروسی پوشانده شده بود ، شنبه 13،000 دلار از طرفداران دریافت کرد.

دیانا هرناندز کروز ، فروشنده مواد غذایی که می گوید سعی می کرد از شهر مجوز بگیرد ، در یک کنفرانس خبری در Pelham Parkway ، محله ای که میوه و سبزیجات خریداری شده در همان روز در محل دفن زباله ریخته شد ، مشارکت دریافت کرد.

هرناندز کروز ، 36 ساله ، پس از دریافت چک ، گفت: “این شهردار نیست که آن را به من می دهد ، بلکه محله من ، مردم من هستند که از من حمایت می کنند.” “من از افرادی که این را برای من آوردند سپاسگزارم زیرا من آینده خوبی برای فرزندانم می خواهم.”

هرناندز ، که 12 سال پیش از مکزیک مهاجرت کرد ، مادر چهار فرزند است. او پنج سال است که کسب و کار خود را در گوشه ای از White Plains Road و Pelham Parkway South حفظ کرده است.

این کمک ها توسط بیش از 180 اهداکننده ، همراه با کمپین های جمع آوری کمک های آنلاین توسط City Workers For Justice ، گروهی متشکل از کارگران شهرداری که خواستار تأمین حقوق در مقیاس بزرگ در سراسر شهر هستند ، انجام شد. یکی از اهداکنندگان وی مجری رادیویی Hot 97 Ebro بود که مبلغ 5000 دلار اهدا کرد. هرناندز کروز علاوه بر کمک های مالی ، یک لپ تاپ و چاپگر برای پسر دبیرستانی خود دریافت کرد.

این کمک های مالی باعث شده است تا تجارت هرناندز کروز در فضای باز ، که او در چند سال گذشته حفظ کرده بود ، احیا شود. در 23 سپتامبر ، NYPD و مقامات دپارتمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و کارگران (DCWP) نقل قولی از هرناندز کروز برای فروش غذای تازه بدون اجازه فروشنده سیار غذا صادر کردند. NYPD سرانجام سرویس بهداشتی را برای دور انداختن محصولات فراخواند. یک رهگذر متوجه اتفاقاتی شد که شروع به ضبط این حادثه در تلفن خود کرد. این ویدئو با پروژه فروشندگان خیابانی ، گروه حمایتی برای فروشندگان خیابانی ، به اشتراک گذاشته شد و در حساب توییتر وی ارسال شد. این ویدئو به سرعت ویروسی شد و 1.8 میلیون بازدید و بیش از 4000 بازتوییت داشت.

سرانجام ، افسران DCWP ، افسران NYPD و امدادگران پس از تجربه واکنش شدید ساکنان محل ، بدون دور ریختن تمام غذا صحنه را ترک کردند. هرناندز کروز بقیه غذا را داد.

کارینا کافمن گوتیرز ، معاون پروژه فروشندگان خیابانی می گوید: “مردم وقتی دیدند چه بر سرش آمده خشمگین شدند. همسایگانش که وقتی آنها را در حال هدر دادن غذا و دور انداختن آنها می دیدند بسیار عصبانی می شدند ، اما همچنین به دلیل سوء استفاده از دیانا که محله ای محبوب است. “

شهردار بیل دی بلاسیو ، یکی از خشمگینان ، شهردار بیل دی بلاسیو بود که چند روز پس از این حادثه در یک کنفرانس جدید آن را “یک امر کلاسیک بوروکراسی که ارتباط برقرار نمی کند و از عقل سلیم استفاده نمی کند” توصیف کرد.

شورای شهر همچنین تلاش کرده است تا تعداد مجوزهای اضافی را حدود 4000 افزایش دهد. مجوزها با افزایش 400 ساله طی دهه آینده ، از سال 2022 آغاز می شود. با این وجود ، هنوز هزار نام در لیست انتظار برای دریافت مجوز و رسمی شدن تجارت وجود دارد. لیست انتظار یک سیستم بازار سیاه ایجاد کرده است که در آن فروشندگان مجوزها را برای بیش از 25000 دلار اجاره می کنند.

کافمن گوتیرز گفت: “من فکر می کنم نتیجه بسیار مهم این حادثه این است که این اولین بار نیست. متأسفانه ممکن است آخرین بار نباشد تا قوانین تغییر کند.” “زیرا در حال حاضر برای فروشندگانی مانند دیانا ، او سالها تلاش کرده است تا مجوز شهر را دریافت کند. او سعی می کند کارهای درستی انجام دهد تا تجارت آنها رسمی شود ، اما محدودیت مجوزهای موجود ناموفق است.”

جسیکا راموس ، سناتور ایالتی و جسیکا گونزالز روخاس ، نماینده مجلس ، قانونی را برای مجوزهای نامحدود پیشنهاد کرده اند که انتظار می رود از سوی مناطق محلی به دلیل بهبود تجارت مورد انتقاد قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید