نیوت گینگریچ: چگونه از تایوان بدون جنگ با چین محافظت کنیم


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

یکی از بزرگترین چالش های امنیت ملی پیش روی آمریکا ، تهدید جنگ با چین کمونیستی بر سر تایوان است.

پس از تسلیم فاجعه بار جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا به طالبان در افغانستان – که در آن وی با متحدان ما مشورت و حتی اطلاع رسانی نکرد – اهمیت حمایت از استقلال تایوان بیش از هر زمان دیگری است. شکست آمریکا در تعهد عمومی 42 ساله به تایوان ویران کننده خواهد بود. این امر شهرت آمریکا را به عنوان یک کشور قابل اعتماد تضعیف می کند و کشورهای جهان بیشتر با حزب کمونیست چین همدلی می کنند.

کل سیستم اتحاد جهانی شکست می خورد. انتقال به سیستم بین المللی کمونیستی چین فوری خواهد بود. نظر مائو تسه تونگ در سال 1956 مبنی بر اینکه آمریکا “ببر کاغذی” است. در ظاهر ، ببر از کاغذ ساخته شده است که باد و باران را تحمل نمی کند. اگر نیروی مرکزی ببر کاغذی باشد اتحاد جهانی غیرممکن است.

تهدید برای تایوان واقعی است و می تواند زودتر از آنچه مردم انتظار دارند رخ دهد. رهبران حزب کمونیست چین موجی از مقالات و سخنرانی های وحشتناک درباره بازپس گیری تایوان ایجاد کرده اند. نزدیک به 150 هواپیمای نظامی در ماه جاری در نزدیکی حریم هوایی تایوان پرواز می کنند ، نشانه های ناامیدی روزافزون پکن از تسخیر آن استانی است که آن را یک استان جدا شده می داند.

تایوان می گوید تنش با چین بدترین تنش در 40 سال گذشته است

حمایت آمریکا از تایوان به طور مداوم دیکتاتوری کمونیستی را تحریک کرده است. از نظر خود ، تایوان نوزدهمین استان چین است. رهبران آن در تلاش برای “اتحاد مجدد” کشور هستند.

همانطور که شی جین پینگ دبیرکل به مناسبت صدمین سالروز تولد حزب کمونیست چین گفت: “حل مسئله تایوان و اتحاد کامل سرزمین مادری از وظایف تاریخی تزلزل ناپذیر حزب کمونیست چین و آرمان های مشترک همه چینی ها است.”

علیرغم سخنان شی ، تایوان به طور فزاینده ای با سرزمین اصلی چین متفاوت است – اگرچه درصد زیادی (حدود 26 درصد) از تجارت تایوان با سرزمین اصلی انجام می شود. علاوه بر این ، حدود 2.7 میلیون سرزمین اصلی چین از تایوان یک سال قبل از شیوع COVID-19 دیدن کردند. مردم تایوان دارای اقتصاد رو به رشد ، دموکراسی قوی ، آزادی مطبوعات هستند و نمی خواهند هنگ کنگ را به دنبال دیکتاتوری تمامیت خواه کمونیستی دنبال کنند.

روابط اقتصادی سودمند بین تایوان و چین با دو تهدید کوتاه مدت مواجه است.

چین بزرگترین پرواز هوایی در تایوان است

برای اولین بار ، با سقوط اقتصاد کمونیستی چین تحت ستم شدید توتالیتر شی ، شی می تواند فتح تایوان را برای تغذیه غرور ملی گرایانه و تقویت دیکتاتوری انتخاب کند.

دوم ، تحقیقات مداوم و تجاوزکارانه از تایوان در چین می تواند منجر به اشتباه یا واکنش بیش از حد شود که به سادگی به یک جنگ بزرگ تبدیل می شود.

منافع اساسی آمریکا جلوگیری از جنگ در تنگه تایوان و در عین حال تضمین استقلال تایوان است.

در هر بازی جنگی اخیر اخیر که شامل چین می شود ، ایالات متحده ضرر می کند یا مجبور است از سلاح های هسته ای استفاده کند. دریاسالار ارشد بارها از ناتوانی ما در شکست چین با ساختار قدرت فعلی صحبت کرده اند.

برای جلوگیری از جنگ ، باید با جدیت و دقت برای آن آماده شویم. همانطور که رئیس جمهور جورج واشنگتن در اولین سخنرانی سالانه خود در کنگره در 8 ژانویه 1790 گفت ، “آمادگی برای جنگ یکی از م meansثرترین ابزارها برای حفظ صلح است.” واشنگتن ژنرال رومی وگیتیوس را تکرار کرد ، که در قرن چهارم گفت: “اگر صلح می خواهید ، برای جنگ آماده شوید.”

نکته کلیدی توسعه یک تایوان قوی و کاملاً آماده است که آنقدر قوی است که تلاش برای فتح چین غیرممکن است. adms James Stavridis این را تبدیل تایوان به جوجه تیغی توصیف کرد. به طور خاص ، مشاوران سابق امنیت ملی ، روبرت اوبراین و الکس گری ، اخیراً برای وال استریت ژورنال نوشتند که متحدان ایالات متحده و اروپایی باید سلاح های ضد کشتی ، مین های دریایی که به هوا افتاده اند و موشک اندازها را در اختیار تایوان قرار دهند.

بایدن می گوید او و یازدهم در طول تنش ها توافق کردند که به توافق تایوان احترام بگذارند

اگر تایوان با سلاح های سنگین در ظرفیت های نظامی ژاپن ، آمریکا و استرالیا گنجانده شود ، عبور از تنگه 140 مایل تایوان برای چین کمونیست بسیار گران تمام می شود. به یاد داشته باشید: حتی در اوج قدرت ، آدولف هیتلر سعی نکرد از کانال انگلیسی به عرض 20 مایل عبور کند. تنگه تایوان سد بسیار قوی تری است.

تایوان ممکن است بتواند در برابر تهاجم از خود دفاع کند ، اما برای توقف تلاش های اجباری به یک سیستم دفاعی یکپارچه با متحدان اصلی خود نیاز دارد. تایوان به عنوان یک جزیره ، با ایجاد سایت های آزمایش موشک یا اعلام ممنوعیت زیردریایی ها ، در برابر تهدیدات کمونیست های چین برای تردد دریایی آسیب پذیر خواهد بود. برای حفظ اقتصاد پر رونق ، تایوان به حمل و نقل دریایی وابسته است. با این تهدیدها ، هیچ شرکتی کشتی هایی را که در چنین بلاتکلیفی تردد می کنند بیمه نمی کند.

نیروی دریایی آمریکا ، ژاپن و استرالیا می توانند تهدیدی جبران ناپذیر در برابر هرگونه ارعاب کمونیست های چینی باشند. ژاپن به ویژه نزدیکترین تایوان است و علاقه فوری دارد که تایوان را نترساند.

برای دریافت خبرنامه با نظرات اینجا را کلیک کنید

رزمایش دریایی اخیر ، که شامل ایالات متحده ، بریتانیا ، ژاپن ، کانادا ، نیوزلند و هلند می شد ، مثال خوبی از فشار متعادل کننده بود که می توان در برابر آن مقاومت کرد.

سرانجام ، تایوان می تواند با فرماندهی فضایی ایالات متحده برای آگاهی 100 درصدی از هرگونه اقدام کمونیستی چین همکاری کند. وسایل نقلیه بدون سرنشین طولانی و مداوم می توانند با پوشش ماهواره های کم ارتفاع 40 ساعت به دور خود بچرخند. مراکز جدید اطلاعات رزمی می توانند حجم عظیمی از داده ها را ادغام و پردازش کرده و آنها را در زمان واقعی نزدیک به لیزر منتقل کنند. تایوان می تواند اطلاعات دقیقی از آنچه چین کمونیستی انجام می دهد داشته باشد.

بیشتر از نظر

چنین مرکز مشترک مانیتورینگ و تجزیه و تحلیل آسیایی می تواند در توانایی ما در درک برنامه ها و آماده سازی های کمونیست های چینی انقلابی ایجاد کند و از اجتناب از جنگ به جای جنگ جلوگیری کند.

برای بارگیری برنامه های FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

کارلوس دل تورو ، وزیر نیروی دریایی گفت:

“صادقانه بگویم ، هدف مورد نظر مبارزه با چین نیست. هیچ کس نمی خواهد وارد درگیری شود. … مسئولیت نهایی ما این است که آنها را از آنچه می خواهند به دست آورند ، از جمله تسخیر تایوان منصرف کنیم. به همین دلیل است که فوق العاده است مهم است … این سرمایه گذاری که ما در حال انجام آن هستیم ، امسال ، به اندازه لازم ، تا بتوانیم بیشتر بر چین تمرکز کنیم و بسیاری از تهدیدهای دیگر که گاهی اوقات در سراسر جهان با آن روبرو هستیم. “

امیدوارم بایدن به توصیه ثور عمل کند.

برای خواندن ، شنیدن و تماشای بیشتر نظرات نیوت ، به سایت مراجعه کنید Gingrich360.comبه

برای مطالعه بیشتر در مورد NEWT GINGRICH اینجا را کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید