نیل گاردینر: چرا انگلیس جو بایدن را منتقل نمی کند؟


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

با تنها 38 درصد تأیید داخلی ، جو بایدن به سرعت در یکی از مراحل اولیه ریاست جمهوری به یکی از محبوب ترین رئیس جمهورهای تاریخ مدرن آمریکا تبدیل می شود. عقب نشینی فاجعه بار افغانستان ، بحران بزرگ در مرز جنوبی و برنامه اقتصادی بزرگ دولت به سبک سوسیالیستی همه رای دهندگان آمریکایی را ناامید کرده است.

آیا رهبر جهان آزاد به هر حال در صحنه بین المللی بهتر است؟ پس از همه ، بایدن در سفر پیش از انتخابات خود به رخ کشید که به دنبال رویکرد بی پروا از دوران ترامپ ، موقعیت و اعتبار آمریکا را در سراسر جهان “بازیابی” کرده است.

اما پس از تنها نه ماه ریاست جمهوری ، دولت بایدن به طور فزاینده ای به عنوان یک فاجعه در بین شرکای آمریکایی در نظر گرفته می شود که پس از گذشت نزدیک به دو دهه از مهربانی و بی احتیاطی خود در زیر اتوبوس در افغانستان استفاده نکرده اند.

NILE GARDINER: BRITS احساس می کند ، خیانت فیساکو بایدن افغانی کرده است. “روابط ویژه” ما روی یخ است

بیشمار مقامات اروپایی به طور خصوصی به من گفته اند که نمی توانند به ریاست جمهوری بایدن اعتماد کنند. برخی در واقع روزهای ترامپ را با پشیمانی زیادی از مشتریان به یاد می آورند – حتی در پاریس.

من فرض می کنم که روحیه ضد بایدن در جهان دموکراتیک خارج از ایالات متحده احتمالاً در انگلستان بیشتر است ، جایی که قبل از ریاست جمهوری او در حال حاضر شک و تردید زیادی وجود داشت. رئیس جمهور ترامپ حمایت قابل توجهی از برگزیت ها داشت و بخشهایی از حزب محافظه کار او را متحد قوی انگلیس می دانستند.

برای دریافت خبرنامه با نظرات اینجا را کلیک کنید

دولت ترامپ احتمالاً از زمان ریاست جمهوری ریگان در دهه 1980 ، زمانی که مشارکت ایالات متحده و بریتانیا در اوج خود بود ، بریتانیایی ترین طرفدار انگلیس بود. بسیاری از مقامات ارشد ترامپ ، از جمله مایک پنس معاون رئیس جمهور ، مایک پمپئو وزیر امور خارجه و نیکی هیلی سفیر در سازمان ملل متحد سرسخت بریتانیا بوده و هستند.

من در چند هفته گذشته دو بار به لندن سفر کرده ام و در آنجا با ده ها مقام ، نماینده پارلمان و مشاوران سیاسی و همچنین سردبیران روزنامه ها ، مفسران رسانه ها و کارشناسان اتاق فکر ملاقات کرده ام. من به سختی می توانم یک کلمه مثبت در مورد بایدن و ریاست جمهوری او به خاطر بسپارم. من تردید دارم که هیچ رئیس جمهور آمریکایی در دوران مدرن در انگلستان بیشتر مورد پسند افرادی نبوده که مستقیماً سیاست بریتانیا را شکل می دهند.

بیشتر از نظر

و محکومیت بایدن فقط در سمت راست نیست. یکی از نمایندگان ارشد مجلس نمایندگان به من گفت که نمی تواند تصور کند که یک نماینده پارلمانی از هیچ حزبی بلند شده و از جو بایدن پس از آنچه او در افغانستان کرد دفاع کند.

سقوط افغانستان تصورات ریاست جمهوری آمریکا در بریتانیا و سراسر جهان را به طرز چشمگیری تغییر داده است. رفتار بی پروا بایدن با خروج به معنای تحقیر یک ابرقدرت بود ، بلکه خیانت دسته جمعی به ده ها تن از اعضای ناتو بود که در میدان جنگ خون ریختند و به آمریکا اعتماد کردند.

اقدامات بایدن نیز بسیار سنگین بود و 38 میلیون افغان را به دام طالبان کشاند. حال چگونه بایدن باید با چهره ای باز مدعی شود که ریاست جمهوری وی متعهد به حقوق بشر است در حالی که ده ها میلیون زن افغان تحت دیکتاتوری شیطانی و وحشیانه اسلام گرا به حبس ابد محکوم شده اند؟

علاوه بر افغانستان ، بسیاری از مناطق دیگر نیز وجود دارد که در آنها سخنان و اقدامات بایدن نزدیکترین دوستان آمریکا در آن سوی اقیانوس اطلس را ناراحت کرده است.

علاوه بر افغانستان ، بسیاری از مناطق دیگر نیز وجود دارد که در آنها سخنان و اقدامات بایدن نزدیکترین دوستان آمریکا در آن سوی اقیانوس اطلس را ناراحت کرده است. تمسخر و سخنرانی مداوم در مورد پروتکل ایرلند شمالی و همچنین هشدارها و تهدیدهای متکبرانه به انگلستان با اشاره احمقانه به اینکه دولت انگلیس می تواند توافقنامه جمعه خوب را تضعیف کند ، باعث نارضایتی زیادی در وست مینستر شده است.

بسیاری از نمایندگان پارلمان اروپا به من گفته اند که بایدن فقط باید “ساکت شود و مشاغل خود را تماشا کند”. بایدن به درستی متهم شده است که طوطی از طرف کمیسیون اروپا درباره موضوعات مربوط به برگزیت بحث کرده است ، که بدون تردید تبلیغات خود را مستقیماً با مشاوران یوروفدراالیستی بایدن ، از جمله در لایه های بالای شورای امنیت ملی ، تغذیه می کند.

و در مورد مسئله بسیار مهم توافقنامه تجارت آزاد بین ایالات متحده و بریتانیا ، پس از چندین دور مذاکره تحت مدیریت ترامپ ، بایدن ایده آب سرد را ریخته و آن را کند می کند. غیر قابل توضیح است که چرا رئیس جمهور آمریکا از توافق تجاری بین بزرگترین و پنج اقتصاد بزرگ جهان که مشاغل اضافی و سرمایه گذاری ارزشمندی را در هر دو طرف اقیانوس اطلس ایجاد کند ، حمایت نمی کند.

با این حال ، بایدن نمی خواهد اتحادیه اروپا را ناراحت کند یا حداقل سرمایه سیاسی سرمایه گذاری کند ، حتی اگر از قبل حمایت سیاسی دوجانبه ای قوی در سنای آمریکا وجود داشته باشد. او همچنین در رابطه با پیوند قرارداد تجاری با مشکل ایرلند شمالی وسواس دارد ، حتی اگر دو جهان از هم جدا باشند.

برای بارگیری برنامه های FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

هنگامی که به تازگی از لندن به واشنگتن بازگشتم ، در دوران ریاست جمهوری بایدن در آن سوی اقیانوس اطلس بی اعتمادی زیادی را به من جلب کردند. جو بایدن و تیمش توپ ویرانگر را در زمینه های مختلف به یک رابطه خاص تبدیل می کنند. حتی پیمان امنیتی اخیر بین ایالات متحده ، بریتانیا و استرالیا نیز خسارت را بهبود نمی بخشد.

جای تعجب نیست که بسیاری در لندن اکنون فراتر از دوران ریاست جمهوری بایدن را نگاه می کنند و امیدوارند با احترام واقعی برای نزدیکترین دوستان آمریکا به رهبری محافظه کار در ایالات متحده بازگردند.

برای مطالعه بیشتر از NILE GARDINER اینجا را کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید