رژیم کاهش وزن 7 روزه – رژیم کاهش وزن


رژیم غذایی 7 روزه برای کاهش وزن

حالت کاهش وزن 7 روزه

امروزه با مکانیزه شدن مشاغل ، تحرک افراد روز به روز کاهش می یابد و همین مسئله باعث ایجاد مشکل چاقی شده است. این مشکل از نظر ظاهری و تناسب اندام عمده است و برای سلامتی مضر است. حال فرض کنید شرایطی برای این فرد وجود دارد که باید سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا جلسه مهم دعوت شده است و زمان کافی برای آماده سازی لباس مناسب را ندارد و دلش برای لباسی که دوست دارد بپوشد تنگ می شود. در چنین مواردی ، اولین سالی که در این شخص ایجاد می شود این است که آیا راه حلی کاربردی وجود دارد که بتواند به سرعت وزن خود را کاهش داده و لباس های مورد علاقه خود را بپوشد و ظاهر خوبی داشته باشد؟

در این مقاله شما را با رژیم غذایی 7 روزه آشنا می کنیم که با آن می توانید تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید.

اهمیت انتخاب رژیم غذایی مناسب

هنگام انتخاب روش مناسب برای کاهش وزن ، مهم است که همیشه به دنبال رژیم های طبیعی برای این کار باشید و هرگز از قرص های رژیمی و مکمل های مختلف استفاده نکنید که با ترفندهای تبلیغاتی مانند معجزه برای کاهش وزن و گمراه کردن افراد ، مردم را گمراه کند. استفاده نکن. با برنامه ریزی مناسب و رژیم غذایی سالم می توانید بدن خود را به وزن دلخواه برسانید. ایده حذف یک یا دو وعده غذایی اصلی یا وعده های غذایی نامنظم نمی تواند به شما در کاهش وزن و به خطر انداختن سلامتی شما کمک کند. همچنین ، همیشه به خاطر داشته باشید که نباید اهداف دست نیافتنی را تعیین کنید ، زیرا بدن شما تا حدی ورزش و رژیم سنگین را تحمل می کند.

رژیم GM چیست؟

رژیم 7 روزه ، که به عنوان رژیم GM (GM) شناخته می شود ، یکی از برنامه های رژیم غذایی است که می تواند بین 6 تا 7 پوند در هفته وزن کم کند. با این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه فرد سریعتر وزن کم می کند. با این حال ، این روش ، مانند همه روش های کاهش وزن ، دارای مزایا و معایب خود است و باید از همه جنبه ها مورد توجه قرار گیرد تا به سلامتی فرد آسیب نرساند ، که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

اطلاعات دقیقی در مورد سابقه و نحوه این رژیم وجود ندارد. در ابتدا ، این باور عمومی وجود داشت که رژیم طراحی شده و به کارکنان جنرال موتورز ارائه شده است ، که تا حد زیادی رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است ، بنابراین شما باید هر روز از غذاهای خاصی استفاده کنید که اکثر آنها مجاز به خوردن سبزیجات هستند و فقط در چند روز گذشته مجاز به خوردن گوشت هستید. یک عامل مهم در افزایش وزن ، افزایش کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن با این روش استفاده از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین میزان کالری مصرفی در طول روز بیشتر از میزان دریافتی خواهد بود. متخصصان تغذیه معتقدند که این سریع ترین و طبیعی ترین راه برای کاهش وزن بدون استفاده از هیچ گونه مواد شیمیایی است. این رژیم هیچ محدودیت کاری یا سنی ندارد و با این رژیم هر فردی می تواند به راحتی وزن خود را کاهش دهد.

برای شروع رژیم غذایی GM ، مهمترین چیز این است که ذهن خود را آماده کرده و برای خود هدف تعیین کنید. زیرا اگر هدفی را در ذهن داشته باشید و برای دنبال کردن آن تلاش کنید ، هرچه بیشتر پیش بروید ، بیشتر باور خواهید کرد که به آن خواهید رسید ، بنابراین برای رسیدن به آن تلاش خواهید کرد. و بهره وری شما افزایش می یابد. در طول این رژیم فقط باید از غذاهای تجویز شده توسط این رژیم استفاده کنید. لازم به ذکر است که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. زیرا نتیجه عکس است و به جای کاهش وزن با افزایش وزن روبرو خواهید شد و تمام تلاش شما بی نتیجه خواهد بود. شاید برای شما عجیب باشد که می توانید در این مدت کوتاه و بدون گرسنگی به طور م weightثر وزن خود را کاهش دهید ، اما این رژیم غذایی طوری طراحی شده است که می توانید کالری موجود در غذای خود را در تمام ساعات روز حفظ کنید. تنها چیزی که بر آن تأکید می شود رعایت دقیق دستورات این رژیم است.

اهداف تغذیه عمومی جنرال موتورز

  • تنها در 7 روز تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • قدرت سوزاندن چربی بدن را افزایش دهید

دستور رژیم غذایی 7 روزه برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

اول از همه ، لازم به ذکر است که قبل از این رژیم باید با متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که قبلاً ذکر شد ، این رژیم 7 روز طول می کشد و برای کاهش 7 کیلوگرم فقط از غذاهای ذکر شده در دستورالعمل استفاده کنید:

1 اولین روز رژیم: از میوه های تازه لذت ببرید

روز اول برای شما بسیار سرنوشت ساز خواهد بود. زیرا شما اولین قدم را برای رسیدن به هدفی بر می دارید و تغییری اساسی در زندگی خود ایجاد می کنید. بنابراین طبیعی است که این روز برای شما کمی سخت باشد. در این مرحله باید از میوه های مختلف استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و خربزه می توانند انتخاب های خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز در بین میوه ها مجاز نیست. همچنین حق استفاده از سبزیجات خام یا پخته را نخواهید داشت. به یاد داشته باشید که بین 8 تا 12 لیوان آب بنوشید. بنابراین ، در اولین روزی که احساس گرسنگی می کنید ، فقط میوه بخورید.

2 روز دوم غذا خوردن: از سبزیجات لذت ببرید

برخلاف روز اول ، شما مجاز به خوردن سبزیجات نبودید. روز دوم می توانید از سبزیجات مختلف استفاده کنید. حتی پخت سبزیجات مجاز است ، اما هنگام پخت سبزیجات نباید از روغن استفاده کنید. در این روز استفاده از حبوبات آب پز ، هویج خام یا آب پز ، کلم بروکلی ، خیار ، کاهو و … بسیار توصیه می شود. جالب است بدانید که سیب زمینی نیز سبزیجات محسوب می شود و به دلیل داشتن کربوهیدرات زیاد ، می توان آن را برای صبحانه میل کرد ، به طوری که در طول روز می سوزد و انرژی لازم برای انجام فعالیت های مختلف را دارد. در این روز ، تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش خود مشاهده خواهید کرد و ممکن است تعداد مراجعه به توالت افزایش یابد. به یاد داشته باشید که بین 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

3 رژیم روز سوم برای کاهش وزن: از پوست سالم با خوردن میوه و سبزیجات لذت ببرید

در واقع ، سومین روز وعده غذایی GM ترکیبی از دو روز گذشته است. بنابراین می توانید در طول روز هم سبزیجات مصرف کنید و هم میوه. موارد منع مصرف برای این مرحله موز و سیب زمینی است. می توانید از بقیه میوه ها و سبزیجات به ترتیب دلخواه استفاده کنید ، به عنوان مثال صبح در رژیم غذایی سبزیجات و بعد از ظهر در رژیم میوه یا برعکس ، یا از آنها به صورت ترکیبی استفاده کنید. مانند مراحل قبل ، باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

4 روز چهارم رژیم غذایی برای کاهش وزن: موز و شیر بخورید

روز چهارم یکی از روزهای جذاب این رژیم است. در طول روز می توانید بین 8 تا 12 موز بخورید و حداکثر 3 لیوان شیر مصرف کنید. ممکن است نگران باشید که برنامه روز چهارم طوری طراحی شده است که احساس گرسنگی کنید ، اما در پایان روز احساس سیری خواهید کرد. البته ، شما باید مقداری شیر و موز را تقسیم کنید تا در طول روز اصلاً گرسنه نباشید.

5 رژیم روز پنجم برای کاهش وزن: خوردن گوجه فرنگی

پنجمین روز ، روز خوردن گوجه فرنگی است. این روز برای شما نیز جالب خواهد بود. زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6 تا 7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، خوردن گوجه فرنگی اسید اوریک را در بدن تا حد زیادی افزایش می دهد ، بنابراین میزان مصرف آب خود را برای رقیق شدن افزایش دهید. این مقدار می تواند به 15 لیوان آب در روز برسد.

6 روز ششم رژیم کاهش وزن: یک فنجان برنج بنوشید!

همچنین می توانید در این روز از یک فنجان برنج استفاده کنید. در طول روز می توانید با خوردن انواع سبزیجات سیر شوید. یادتان باشد بین 8 تا 12 لیوان آب بنوشید. در این مرحله ، شما احساس سبکی در بدن خود می کنید و سیستم گوارش شما تقویت می شود.

7 هفتمین روز کاهش وزن: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز وعده غذایی GM بهترین و هیجان انگیزترین روز اوست. در این می توانید یک مهمانی با یک فنجان برنج و هر مقدار سبزیجات و آب میوه ای که می خواهید ترتیب دهید.

در پایان این مرحله و در واقع برنامه رژیم غذایی 7 روزه ، متوجه کاهش وزن قابل توجهی خواهید شد. با حذف غذاهای پرکالری و خوردن مقدار زیادی میوه ، سبزیجات و آب ، علاوه بر کاهش وزن ، سلامتی و طراوت را به ارمغان آورده اید. اگر به پوست خود در آینه نگاه کنید ، متوجه خواهید شد که پوست شما شاداب تر و شفاف تر است. علاوه بر این ، دستگاه گوارش را تقویت کرده اید.

مزایای رژیم GM

  1. مهمترین و اصلی ترین مزیت رژیم جنرال موتورز این است که به شما در کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن کمک کند. این فرآیند با کاهش مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود. با کاهش میزان کالری بدن ، همراه با مواد زائد ، مقدار زیادی سموم از بدن دفع می شود. البته به خاطر داشته باشید که رژیم های سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند زیرا می توانند به بدن آسیب برسانند.

نقاط ضعف جنرال موتورز

  1. این رژیم غذایی حاوی مواد مغذی مهم و حیاتی مورد نیاز بدن نیست: در اولین روزهای این رژیم خبری از چربی ها ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی نیست. همچنین ، هیچ اثری از پروتئین در این رژیم وجود ندارد ، در حالی که پروتئین اشتها را کاهش می دهد و رژیم غذایی غنی از پروتئین به کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر از رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا. کمبود مواد مغذی و متعاقباً کمبود همه درشت مغذی ها برای بدن مضر است و فرد ظرف چند روز گرسنه و ناخوشایند می شود.
  2. این رژیم معتبر نیست. زیرا تاکنون هیچ تحقیقی از این امر حمایت نمی کند.
  3. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در واقع ، با کاهش میزان کالری مصرفی ، بدن شما آب خود را از دست می دهد و منجر به کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین ، شما باید از رژیم غذایی استفاده کنید که تمام نیازهای بدن به مواد مغذی را برآورده کند و فعالیت بدنی را با آن ترکیب کند. چنین رژیم هایی علاوه بر کاهش وزن باعث چربی سوزی می شوند و سلامت شما را حفظ می کنند.

آیا ارزش امتحان رژیم GM را دارد؟

بسیاری از افراد در شرایط خاص به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن هستند. متأسفانه ، کاهش وزن دائمی به مدت یک هفته امکان پذیر نیست زیرا برای از بین بردن چربی های انباشته شده در بدن به زمان بیشتری نیاز است. اگرچه این رژیم شما را به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر ترغیب می کند و مصرف قند و نوشیدنی های شیرین را محدود می کند ، اما این کاهش وزن موقتی است و بدن شما با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که با چنین رژیم هایی گیر نکنید و بدن خود را در معرض آسیب های مختلف قرار ندهید زیرا مواد مغذی مورد نیاز خود را مصرف نمی کنید. مگر اینکه به دلایلی نیاز به کاهش موقت وزن داشته باشید. بنابراین ، یک رژیم غذایی سالم و متعادل را با مشورت متخصص تغذیه انتخاب کنید و در کنار ورزش روزانه مراقب سلامتی خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید