تغذیه زمانی – رژیم لاغری


تغذیه موقت

زمان: چگونه با برنامه ریزی وعده های غذایی وزن خود را کاهش دهیم

سه رکن برای کاهش وزن و رژیم غذایی سالم وجود دارد: آنچه می خورید (با کیفیت) ، چقدر می خورید (مقدار) و هنگامی که می خورید (زمان). در حالی که دو مورد اول همیشه مورد توجه زیادی قرار می گیرند ، مورد سوم اغلب نادیده گرفته می شود.

چه در محل کار باشیم و چه به مهمانی برویم ، تأخیر در غذا خوردن بر بدن تأثیر می گذارد.

رژیم زمان چیست؟

رژیم غذایی به موقع شامل همگام سازی الگوهای غذا خوردن با ساعت بیولوژیکی شما است. علاوه بر ساعت تولید مثل ، بدن تعدادی ریتم و چرخه را دنبال می کند ، مانند چرخه خواب و بیداری ، ریتم هورمونی ، ریتم انتقال دهنده های عصبی و الگوها. رژیم غذایی (در نظر بگیرید که وقتی هر روز یک میان وعده خاص می خورید چه احساسی دارید؟).

تغذیه زمان در سال 1986 توسط یک متخصص تغذیه فرانسوی به نام Dr. آلن دلبوس و پروفسور ژان روبرت راپین ، و ریشه در آیورودا و طب قدیم چین دارد.

آیورودا معتقد است که زمان غذا یک ابزار مهم برای سلامتی است. ایده این دارو این است که بدن ما در طول روز بر اساس چرخه های موزون کار می کند ، بنابراین بدن ما را مجبور می کند هر روز تقریباً در یک ساعت غذا بخوریم ، بخوابیم و ورزش کنیم.

طب چینی می گوید هر اندامی در بدن ما ریتم خاص خود را دارد (به همین دلیل است که متخصصان طب چینی توصیه می کنند که درمان های خاصی در ساعات خاصی از روز انجام شود).

هر دو سیستم درمانی یک چیز را می گویند: اگر از ریتم بدن خود پیروی کنیم و بر این اساس غذا بخوریم ، سلامت ما بهبود می یابد.

ساعت بیولوژیکی بدن چگونه کار می کند؟

مطالعات نشان می دهد که مغز ما دارای یک ساعت اصلی به نام هسته سوپراکیاسماتیک (SCN) است که ساعت بدن ما را زیر نظر دارد و پیوسته از تغییرات بدن ، رفتار و محیط خارجی مطلع است. این ساعت اصلی همچنین ساعت محیطی در کبد ، بافت چربی ، قلب ، ماهیچه ها ، معده و ریه ها را کنترل می کند.

با توجه به مطالعه صبحانه بزرگ ، رژیم غذایی زمان بر مصرف انرژی و وزن تأثیر می گذارد. این مطالعه ادعا می کند که خوردن غذای مناسب در زمان مناسب تضمین می کند که بیشترین مزایای تغذیه ای را از آن دریافت خواهید کرد. این مطالعه همچنین نشان داد که صبحانه شما باید سنگین و سرشار از انرژی باشد ، در حالی که صبحانه باید کم کالری باشد.

یک مطالعه دیگر می گوید یک وعده غذایی سنگین عصرانه منجر به افزایش وزن و چاقی می شود. به طور مشابه ، حذف صبحانه می تواند ژنهای تنظیم کننده ساعت بیولوژیکی بدن را تغییر دهد و در نهایت منجر به افزایش قند خون بعد از وعده غذایی بعدی شود.

اگر پهنای باند ارزان و کم خطر را انتخاب کنید ، تازه متوجه می شوید. فاصله بین صبحانه قبل از ناهار و ناهار قبل از شام باید 4 تا 5 ساعت باشد. اما فاصله بین شام و صبحانه روز بعد باید حداقل 12 ساعت باشد تا چربی ذخیره شده تجزیه شود.

کارگران وظیفه به دلیل افزایش وزن و بیماریهای متابولیک به دلیل اختلال در چرخه بیولوژیکی خود (چرخه خواب / بیداری و چرخه غذا / ناشتا) در معرض خطر هستند.

رژیم غذایی به موقع چه مزایایی دارد؟

رژیم غذایی طولانی مدت می تواند چندین اثر مثبت بر بدن داشته باشد ، به عنوان مثال:

هضم و جذب بهتر مواد مغذی

بزرگترین فواید مواد مغذی جذب شده

مدیریت وزن

کاهش چربی

کلسترول تنظیم شده

خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهید

خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهید

تقویت سیستم ایمنی بدن

هورمون های متعادل

دیدگاهتان را بنویسید