کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی


کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان

رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، نسبت به کاهش وزن غیرطبیعی و پوکی استخوان که منجر به بیماری های دیگر در انسان می شود هشدار داد.

به عنوان مثال ، رژیم هایی که مصرف زیاد پروتئین را به دلیل سدیم زیاد توصیه می کنند. نکات اشتباه در مورد رژیم غذایی نامناسب که سلامت جامعه غیر حرفه ای را به خطر می اندازد

در حالی که افراد برای کاهش گلیسیرید یا چربی های بد در اطراف بدن از رژیم غذایی پیروی می کنند. میوه ها قندهای ساده ای هستند و مصرف زیاد آنها را به چربی تبدیل می کند. رژیم غذایی منحصر به فرد با میوه و سبزیجات نمی تواند برای همه لاغر کننده و م effectiveثر باشد ، این رژیم ها برای سلامتی افراد مضر است. کاهش وزن طبیعی از نظر دانش تغذیه از یک تا دو کیلوگرم در هفته طبیعی است ، فردی که کاهش وزن را انجام می دهد باید تحت نظر متخصص باشد ، که کاملاً به وضعیت و وضعیت بدن افراد مختلف بستگی دارد. ما باید روند کاهش وزن طبیعی داشته باشیم تا بتوانیم این روند را در بلند مدت تثبیت کنیم.

پوکی استخوان ، بیماری خاموش در زنان

استخوان ها به تدریج ضعیف شده و با کوچکترین ضربه ای شکسته می شوند و حتی عطسه و سرفه می کنند. علل پوکی استخوان ارثی ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها است و این بیماری در زنان بیشتر مشاهده می شود و با افزایش سن ، پوکی استخوان بیشتر می شود و خطر پوکی استخوان در سفیدپوستان و آسیایی ها بیشتر می شود. اگر والدین یا خواهر و برادرها به پوکی استخوان مبتلا شوند ، شیوع این بیماری بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های افراد نیز بستگی دارد.

هنگامی که هورمون های بدن ، به ویژه استروژن ، کاهش می یابد ، استخوان ها ضعیف می شوند. و به همین دلیل است که زنانی که بعد از یائسگی از خود مراقبت نمی کنند در معرض پوکی استخوان هستند. این بیماری در مردگان تدریجی است. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است که ترشح بیش از حد آن باعث شکستگی استخوان می شود و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد.کورتیکواستروئیدها همچنین باعث آسیب استخوان در برخی از بیماران می شود. پوکی استخوان در مراحل اولیه بدون علامت است ، اما اگر استخوان ها به مرور زمان ضعیف شوند ، کمردرد به دلیل وجود مهره های کوچک در بدن ، کوتاه شدن قد ، خم شدن و شکستگی به سرعت رخ می دهد.


دکتر. رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای اساسی رژیم غذایی و میزان و نحوه غذا خوردن ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

اهمیت غذای گرم و سرد

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

با رژیم غذایی بوی بد دهان را از بین ببرید
دیدگاهتان را بنویسید