بارداری و روزه داری تغذیه مادران باردار و شیرده


طبق اعتقاد مسلمانان ما ، روزه گرفتن در ماه رمضان اجباری است این قانونی و اجباری است ، اما زنان باردار نمی توانند روزه بگیرند. ولی بسیاری از زنان باردار دوست دارند روزه بگیرند.
امکان تجویز یک نسخه مشترک برای همه زنان باردار وجود ندارد. برای هنگام روزه داری به نکات زیر توجه کنید و در صورت لزوم با پزشک مشورت کنید مشورت کردن.

ابتدا به مقاله ای در مورد افرادی که مجاز به روزه گرفتن نیستند بروید خواندن؛ در صورتی که اعضای روزه داری منع شده باشند شما نیستید ، پس شرایط پست را بخوانید.

ما چه موقع از سال هستیم؟

اکنون که در فصل بهار هستیم ، روزه بگیرید ، کمی شبیه 15 ساعت گرسنگی و عطش در پی دارد. سیستم بدن یک زن باردار با یک زن باردار کاملاً متفاوت ، یک تفاوت این است که او زودتر گرسنه می شود. زن باردار بیش از 12 ساعت بدون غذا ترک نکنید. چرا؟ زیرا اگر زیاد باشد گرسنه ماندن. بدن موادی را که می تواند تولید کرده و جمع می کند ، تولید و جمع می کند آنها از طریق جفت وارد جریان خون جنین می شوند و وارد سیستم عصبی جنین می شوند صدمه.

شما در چه ماهی باردار هستید؟ (سه ماهه اول و سه ماهه اول مورد سوم توسط برخی از کارشناسان ممنوع شده است ، اما به یک معنا
بررسی کنیم)

سه ماه اول

اگر می توانید دو وعده غذایی کامل و مواد مغذی و آب و بین افطار و صحرا انرژی لازم را بدست آورید کارشناسان ، روزه گرفتن اشکالی ندارد. ولیعی این دوره 8 هفته اول ، زمان تشکیل جنین و تشکیل سلول های مغزی جنین است LT است. بنابراین ، اگر شرایط زیر را در این مدت دارید ، روزه نگیرید.

۱ _ اگر حالت تهوع دارید و رژیم غذایی ضعیفی دارید و نمی توانید غذاهای خاصی بخورید بخورید ، روزه نگیرید. چرا؟ زیرا در چنین شرایطی ، باید کمی قول دهید مصرف غذای خود را افزایش دهید و مقدار هر وعده را کاهش دهید اکنون آن را دارید ، نمی توانید چیزی بخورید ، بدن شما انرژی ، مواد مغذی و آب دارد کافی است ، روزه گرفتن قطعاً توصیه نمی شود

2- اگر ساعت گرسنگی و تشنگی ناشی از روزه داری زیاد باشد برای زنان باردار و در ادرار ، همان مواد بالا را بررسی کنید گفتیم ببینیم ؛ بهتر است روزه نگیریم.

3- شرایطی که زنان باردار در صورت داشتن آن به هیچ وجه نباید روزه بگیرند ما این را اینجا نوشتیم ؛ لطفا ادامه مطلب را بخوانید.

4- در صورتی که مادر در سه ماهه اول بارداری علائم تهوع و استفراغ را داشته باشد با این حال ، می توانید دو وعده غذایی کامل صبح و افطار و در بین آنها بخورید افطار و سحر میان وعده هایی هستند که حاوی ریزمغذی ها و از پروتئین و ویتامین ها استفاده کنید و مقدار زیادی آب بنوشید سریع

ربع دوم

اگر سالم هستید و مشکلات خاصی ندارید ، اگر انرژی و مواد لازم را تأمین کنید تغذیه مناسب و آب از افطار تا صحرا ، معمولاً در این دوره از روزه داری حرام نیست.
به این پست دقت کنید زیرا ممکن است در یک گروه ممنوعه باشید.

ربع سوم
در این دوره ، مادر و جنین به مقدار زیادی گلوکز (قند مخصوص خود) نیاز دارند. چه زمانی مادر برای مدت طولانی گرسنه می ماند ، بدن مادر و جنین تمام گلوکز را می خورند تمام شد! بنابراین باید بسیار مراقب باشید تا در چند ساعت اول گرسنه باشید و آیا تشنه هستید؟ ؛ ثانیاً ، اگر بین افطار و صحرا روزه بگیرید ، این به شما قول می دهد سیر غذا بخورید و انرژی ، آب و غذای لازم را تأمین کنید اینجا
حتی اگر در هفته های اخیر بوده اید ، بدن شما نیاز به آب کافی دارد بهتر است روزه نگیرید و ترجیحاً

توصیه ها:

* مهمترین نکته این است که چند ساعت گرسنه و تشنه خواهید بود؟
* اگر در طول روز احساس گرسنگی می کنید ، بهتر است روزه نگیرید
* در صورتی که هیچ یک از شرایط روزه را منع نکرده است شما ندارید ، می توانید 2-3 روز روزه بگیرید و سپس با به پزشک خود نسخه آزمایش ادرار و وجود همان مواد بد را بدهید ذکر شده! ادرار خود را چک کنید. شاید دکترت اینجاست توجه داشته باشید که بهتر است روزه نگیرید
* روزه داری فقط برای افراد سالم و باردار مشکل ساز است خیر ، مگر اینکه مشکلات دیگری داشته باشید. اگر باردار هستید
غذای سالم و کافی بین افطار و شکر او می تواند آب دریافت کند و در طول روز احساس گرسنگی نکند
سریع
* روزه داری برای زنان باردار ، بسته به سن حاملگی ، وضعیت نتایج آزمایش بدن مادر و مادر. هر فردی زمین گیر است ارزیابی توانایی های او و با توجه به نتایج مشاوره این را پزشک او تصمیم می گیرد.

مقالات چه می گویند؟

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد اثرات روزه داری مادر انجام می دهند باردار است اما هنوز نمی تواند دلایل روزه داری را اثبات کند عوارضی برای مادر یا فرزند وجود دارد و مطمئناً فضای زیادی برای این موضوع وجود دارد تحقیقات بیشتری وجود دارد

منابع:

1- کتاب “ر.در سلامت و بیماری “- دکتر محسن نعمتی و دکتر
عبدالله نروژی

پیش بینی کننده روزه ماه رمضان در دوران بارداری -2
قرار گرفتن در معرض ماه رمضان و پیامدهای تولد: جمعیت -3
بر اساس یک مطالعه هلندی

دیدگاهتان را بنویسید