NLP for Coaches: Submodalities 102 – Like to Dislike for Food

چگونه کار می کند؟

من به شما خواهم گفت که چگونه برای دوستم دانمارکی کار کرد. می توانید غذای دیگری را جایگزین این فرآیند کنید. فرآیندی که در زیر توضیح داده شده است فقط در مورد غذا اعمال می شود، هنگام کار با رفتارها موارد بیشتری وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

ابتدا اجازه دهید Submodalities را توضیح دهم. زیروجه ها راهی هستند که مغز ما تفکر ما را رمزگذاری می کند. بگذار نشانت دهم. وقتی به غذای مورد علاقه خود فکر می کنید، عکسی دارید؟ حالا این عکس کجاست؟ نزدیک است یا دور، بالا یا پایین، درون شما یا بیرون؟ این Submodality مکان است. با آگاهی از اینکه ذهن این کار را انجام می دهد، می توانیم تغییرات قابل توجهی را به سرعت ایجاد کنیم.

با دانستن موقعیت مکانی، می‌توانیم با غذایی کار کنیم که فرد دیگر دوست ندارد. در اینجا به این صورت است:

1. از شخص بپرسید که آیا آنها را واقعا می خواهم دیگر غذا را دوست نداشته باشم من در یک جلسه باشگاه ایتالیایی بودم و یکی از اعضا از من خواست که به او کمک کنم تا “اعتیاد” به لازانیا را کنار بگذارد. باید بپرسم که آیا او واقعاً می‌خواهد لازانیا را دوست نداشته باشد؟ او گفت نه. همان طور که سیگار می کشد، آنها باید واقعا خواستن تا از دوست داشتن آن دست بردارید

2. سپس از آنها بپرسید:وقتی به این فکر می کنید که چقدر دوست دارید غذا بخورید (دانمارکی)، عکس دارید؟” کلمات دقیق بسیار مهم هستند. برخی از مجموعه‌های کلمات در NLP پیشنهاد می‌شوند زیرا به ایجاد تغییرات بزرگ کمک می‌کنند، اگر نتیجه می‌خواهید، کلمات را حفظ کنید یا آنها را از روی یک اسکریپت بخوانید.

3. هنگامی که آنها یک عکس دارند، از آنها در مورد Submodalities بپرسید. اصلی ترین مکان (موقعیت، مکان، مکان) است. بعدی رنگی/سیاه و سفید، سپس فیلم یا ثابت است. سریع و پشت سر هم از آنها بپرسید:

“کجاست، نزدیک است، دور، بالا پایین؟ سیاه و سفید است یا رنگی؟ فیلم است یا ثابت؟

توجه داشته باشید که کجاست، و دست خود را درست در جایی که می گویند عکس است قرار دهید، از آنها بپرسید “همین جا؟”

4. سپس می خواهید یک حالت استراحت ایجاد کنید. چیزی که ذهن آنها را از چیزی که دوست دارند دور می کند و “صفحه نمایش” را پاک می کند. از آنها بپرسید که بوی پاپ کورن را می دهند یا خیر، از آنها بپرسید که آیا شنیده اند که هلیکوپتر رفته یا مانند آن.

5. حالا از آنها بخواهید به چیزی فکر کنند که از نظر بافت شبیه به چیزی است که خیلی دوست دارند، اما چیزی که واقعاً نمی توانند تحمل کنند. یک مثال برای دانمارکی‌ها می‌تواند یک پای گوشت خوک باشد (او نمی‌توانست گوشت خوک را تحمل کند)، یا یک دانمارکی با رویه‌ای که کاملاً طغیان‌کننده است. اگر بستنی وانیلی را خیلی دوست دارند، شاید ماست ساده را دوست نداشته باشند. هرچه به بافت غذا نزدیکتر شوید، این کار بهتر عمل می کند.

6. همانطور که در شماره 3 بالا، هنگامی که آنها تصویری از چیزی که دوست ندارند دارند، از آنها در مورد Submodalities بپرسید. “کجاست، نزدیک است، دور، بالا پایین؟ سیاه و سفید است یا رنگی؟ فیلم است یا ثابت؟” دست خود را در جایی که عکس این غذا است قرار دهید. حالا اگر لوکیشن یکسان باشد با این کار موفقیت چندانی نخواهید داشت. غذای دیگری را که دوست ندارند امتحان کنید.

7. یک حالت استراحت مانند شماره 4 ایجاد کنید.

8. دستت را بگیر و بگذار جایی که فکر غذایی را که دوست دارند نگه می دارند و می گویند: “حالا دانمارکی ها را به اینجا منتقل می کنم.” همانطور که این را می گویید دست خود را به سرعت به سمت محل غذای ناپسند حرکت دهید.

9. حالت استراحت دیگری ایجاد کنید.

10. تست کنید. از آنها بخواهید در مورد خوردن دانمارکی فکر کنند. (یا هر غذایی که روی آن کار می کردید) به احتمال زیاد از آن منزجر خواهند شد.