Newark Nears برداشتن لوله سربی را در زمان رکورد به پایان می رساند


نیوآرک به هدف خود برای تعویض هر لوله سربی که آب را به خانه ها در بزرگترین شهر نیوجرسی پمپ می کند ، نزدیک می شود. تا کنون ، آنها موفقیت بی سابقه ای کسب کرده اند: آنها بیش از 22000 خط سرویس اصلی را با لوله های مسی جایگزین کرده اند.

مقامات شهری می گویند تمام لوله های معروف خدمات-لوله هایی به اندازه باغ که لوله های آب زیرزمینی را به خانه ها متصل می کنند-حذف شده اند. طی دو هفته آینده ، تیم های ساختمانی دوباره بررسی می کنند که خطوط خدمات علامت گذاری شده به عنوان جایگزین شده یا “نگهداری نشده” در سوابق شهری واقعاً بدون سرب هستند. آنها در حال حاضر 1000 لوله دیگر دارند که باید دوباره بررسی شوند.

“فرض کنید سوابق می گویند شما کار رهبری ندارید. کریم آدیم ، مدیر آب و فاضلاب نیوآرک گفت: “خب ، آن صاحب خانه ، آن ساکن ، نگران است.” “ما فقط یک دقیقه زمان نیاز داریم تا بررسی کنیم و به آنها ثابت کنیم که چرا لوله های آنها را تعویض نمی کنیم.”

عادیم گفت که کل پروژه تا پایان ماه ، کمتر از سه سال پس از رسیدن شهر به پروژه ، به پایان می رسد. این دستاورد تاریخی سالها پس از انفجار بحران آب شهر و مقایسه آن با فلینت در میشیگان به دست آمد.

در حال حاضر نیوارک جایگزینی لوله های سربی خود را در مقابل فلینت تکمیل می کند و به عنوان یک مدل – حتی توسط منتقدان تندش – مورد ستایش قرار می گیرد.

اریک اولسون از گروه دفاع از منابع طبیعی ، گروهی که در سال 2018 از نیوارک شکایت کرد ، گفت: “آنها به سرعت هزاران خط خدمات اصلی را جایگزین کردند و این کار را در یک بازه زمانی بسیار سریعتر از سایر نقاط انجام دادند.” بالاتر از میزان سرب بالا گروه محیط زیست در اوایل امسال با این شهر مستقر شد. باشگاه جدید نمایندگان ، متشکل از معلمان نیوآرک ، نیز بخشی از این دعوی بود و برای پاسخگویی شهر به ساکنان آن و آموزش مردم در مورد خطرات سرب کلیدی بود.

تیم های ساختمانی در 30 سپتامبر 2021 در Gillette Place در نیوآرک کار می کنند تا خط اصلی خدمات را با مس جایگزین کنند.

فلش

تیم های ساختمانی در 30 سپتامبر 2021 در Gillette Place در نیوآرک کار می کنند تا خط اصلی خدمات را با مس جایگزین کنند.

کارن یی / WNYC

سرب به ویژه برای زنان باردار و رشد کودکان مضر است. اگرچه هیچ مقدار سرب ایمن نیست ، دولت فدرال سطوح مجاز آب آشامیدنی را تعیین می کند که شرکت های آب نباید از آن تجاوز کنند. سالانه بیش از 4000 کودک در نیوجرسی مسمومیت با سرب تشخیص می دهند که بیشتر به دلیل خوردن رنگ سرب است.

در ابتدا انتظار می رود نیوآرک طی ده سال خطوط اصلی خدمات خود را جایگزین کند ، و در سال 2019 ، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده به شهر اجازه داد تا آب بطری را بین هزاران نفر از ساکنان توزیع کند. همانطور که نیوآرک در سرتیتر مسابقات قهرمانی ایالت قرار گرفت و رهبران در آب همچنان افزایش یافتند ، مقامات شهرستان اسکس پیش آمدند و از طرف شهر موافقت کردند که 120 میلیون دلار از طرف شهر برای تسریع برنامه جایگزینی سرب اختصاص دهند. این بدهی با توافق نامه اجاره بین بندر و نیوآرک جبران می شود.

شورای شهر نیوآرک همچنین فرمانی را تصویب کرد که به سازندگان اجازه می دهد بدون اجازه صاحب ملک به خطوط اصلی خدمات در املاک خصوصی دسترسی داشته باشند و نیازی به تعقیب مالکان به صورت غیابی در شهری که سه چهارم ساکنان خانه خود را اجاره می کنند ، ندارد.

ایالت همچنین به نیوآرک اجازه داد تا از پول عمومی برای تأمین هزینه آثار مربوط به املاک خصوصی استفاده کند. خطوط اصلی خدمات در نیوآرک متعلق به بخش خصوصی است ، اما این شهر لوله ها را به صورت رایگان جایگزین می کند.

اولسون می گوید: “در جایی که اراده سیاسی وجود دارد و به ویژه جایی که بودجه وجود دارد ، هزاران خدمات برجسته را می توان خیلی سریع و کارآمد جایگزین کرد.”

“شما باید وارد اجتماع شوید ، همه خطوط اصلی خدمات ، از خیابان به خیابان را به طور همزمان جایگزین کنید. وقتی تجهیزات و پرسنل دارید ، بسیار کارآمدتر است ، برای هر خانوار بسیار ارزان تر است و می توانید این کار را سریع انجام دهید. و این واقعا یکی از درس های کلیدی نیوآرک است. “

فیل مورفی فرماندار نیوجرسی امسال قانونی را امضا کرد که مقرر می دارد شرکت های آب در طول 10 سال آینده جایگزین هر خط اصلی در کشور خواهند شد. انجمن کارگران آب آمریکا تخمین می زند که 350،000 خط خدمات اصلی در کشور وجود دارد که پنجمین خطوط خدمات در کشور است. آخرین سوابق ارائه شده توسط سیستم های آب به اداره محیط زیست نیوجرسی نشان می دهد که حداقل 167354 لوله شناخته شده وجود دارد که باید تعویض شوند. این حدود 14 درصد از 1.2 میلیون لوله ذکر شده است.

اما نزدیک به 1.1 میلیون مواد ناشناخته هستند که حدود 85 درصد از کل لوله ها هستند.

ادیم گفت که نیوآرک موجودی محکمی دارد که به شهر اجازه می دهد بلافاصله بلوک به بلوک حرکت کند. نیوآرک همچنین این برنامه را به ابتکار استخدام محلی تبدیل کرد. وی گفت که از 600 شغل ایجاد شده ، 250 نفر در محلات و 85 ساکن قبلاً بیکار مشغول به کار بودند.

او گفت: “ما همچنین مشاغلی برای مادر و پاپ داشتیم که می توانستند مواد لازم را تهیه کنند … همه چیز که به اقتصاد محلی کمک می کند.”

نتایج آزمایش های ملی نشان می دهد که سطح سرب در نیوآرک از اوایل سال 2020 از استانداردهای فدرال فراتر رفته است. این شهر همچنین میلیون ها دلار در بهبود زیرساخت های تصفیه خانه Pequannock ، که آب را به نیمی از شهر پمپ می کند ، همراه با شهرهای همسایه مانند بلویل ، بلومفیلد ، سرمایه گذاری می کند. و ناتلی

برای مارگاریتا ریس ، ساکن نیوآرک ، تور تیم های ساختمانی در خیابان او و در سراسر شهر به اطمینان خاطر بازگشت مجدد آب سالم وی کمک کرد.

او در حالی که منتظر کارگران ساختمانی بود تا خط خدمات خود را بررسی کنند ، گفت: “امیدوارم بتوانیم دوباره آن را بنوشیم.”

دیدگاهتان را بنویسید