Mens Health – آیا ترکیب مکمل هایی که چربی و کربوهیدرات را مسدود می کنند بی خطر است؟

یک سوال رایج در انجمن های سلامت مردان این است که آیا مصرف قرص مسدود کننده چربی همراه با قرص مسدود کننده کربوهیدرات مشکلی ایجاد می کند؟

قرص مسدودکننده چربی رایج Xenical است که اخیراً توسط FDA به شکل Alli در ایالات متحده به عنوان مکمل کاهش وزن بدون نسخه برای مردان و زنان تأیید شده است، به نظر می رسد یکی از راه های جلوگیری از چربی ها باشد، اما پزشکان معمولاً ذخیره زیادی در مصرف آن نمی گذارند. آی تی.

مطالعات در سال 2008 نشان داد که مردانی که Xenical را به مدت یک سال مصرف کردند، در مقایسه با گروهی که فقط رژیم غذایی داشتند، تنها 13 پوند وزن کم کردند.

مشکل اینجاست که اگر مقدار زیادی چربی نمی خورید، روده شما مقدار زیادی برای مسدود کردن وجود نخواهد داشت، بنابراین پاداش کمی به دست می آورید، و اگر مقدار زیادی چربی بخورید، اثرات درمانی مانند نفخ و اسهال رایج است. . این دارو همچنین می تواند جذب مواد معدنی و ویتامین های حیاتی مانند A، D، E و K را کاهش دهد، بنابراین مصرف مولتی ویتامین به عنوان یک اقدام احتیاطی به شدت توصیه می شود.

تا آنجایی که مسدود کننده های کربوهیدرات وجود دارد، شواهدی مبنی بر اثربخشی این مکمل ها صادقانه کم است. این مکمل ها ماده اصلی خود را از عصاره (فازئولامین) موجود در لوبیا سفید می گیرند که با آنزیم های هضم نشاسته در روده تداخل می کند. متأسفانه سیستم معده شما حاوی مقدار بیشتری از آنزیم‌ها نسبت به آنزیم‌هایی است که یک قرص می‌تواند آن را مسدود کند، بنابراین نتایج به حداقل رسیده است، به‌علاوه مسدودکننده‌های کربوهیدرات نیز همان عوارض جانبی نفخ‌آوری را ایجاد می‌کنند که افراد از خوردن لوبیا دریافت می‌کنند.

اگر می خواهید کنترل مصرف کربوهیدرات خود را در دست بگیرید، بهترین راه این است که به سادگی کربوهیدرات کمتری بخورید – این علم موشکی نیست!

همچنین با جایگزینی آنها با کربوهیدرات های ساده مانند آرد سفید و شکر تصفیه شده با لوبیا، سیب، انواع توت ها و جو دوسر، فیبر محلول با کیفیتی را ارائه می دهد. به خوبی شناخته شده است که فیبر محلول افزایش سطح قند خون و انسولین را بعد از غذا کاهش می دهد که یک سرکوب کننده طبیعی اشتها را فراهم می کند و گرسنگی شما را کاهش می دهد که یکی از راه های ضروری برای مقابله با کاهش وزن است.

با مصرف هر دو مسدود کننده چربی و کربوهیدرات، اساساً با دو مورد از سه ماده مغذی مهم درشت مغذی تداخل می کنید، پروتئین سومین موردی است که اساساً هدف غذا خوردن را شکست می دهد.

بنابراین تا آنجایی که Xenical می‌تواند در طول یک سال حداقل نتایج را به همراه داشته باشد، اما پزشکان اکنون پیشنهاد می‌کنند که جایگزین بسیار مناسب‌تر مکمل‌های مبتنی بر Acai هستند که 100% طبیعی هستند و طیف وسیعی از ویژگی‌ها از جمله کاهش وزن را ارائه می‌دهند.