FDA از واکسن بازیابی مدرن علیه COVID-19 برای برخی از گروه های در معرض خطر پشتیبانی می کند


آ اداره غذا و داروی آمریکا کمیته مشورتی (FDA) روز پنجشنبه دستور اضطراری برای Modern را تأیید کرد نصف دوز کووید -19 واکسن اگر حداقل شش ماه پس از یک سری دو دوز در افراد 65 ساله و بالاتر و افراد 18 تا 64 ساله در معرض خطر بالای مواجهه شغلی و COVID-19 شدید ، دوز تقویت کننده تجویز شود.

رای مخالف 19 رای مخالف بود. این توصیه نهایی نیست و قبل از تصمیم رسمی FDA صادر می شود.

برای یافتن واکسن ضد کووید -19 در همین جا ، اینجا را کلیک کنید

8 سپتامبر 2021: در طول کمپین واکسیناسیون دسته جمعی در داکا ، بنگلادش ، یک پرستار دوز تقویت کننده COVID-19 مدرن را آماده می کند.
(Sazzad Hossain / Eyepix Group / Barcroft Media via Getty Images)

کمیته مشورتی FDA در مورد واکسن ها و محصولات بیولوژیکی مرتبط (VRBPAC) وظیفه داشت در مورد اینکه آیا داده های موجود ایمنی و اثربخشی دوز تقویت کننده 50 میکروگرم در بین سه گروه پرخطر را پشتیبانی می کند یا خیر:

  • افراد 65 سال به بالا
  • افراد 18 تا 64 سال در معرض خطر بالای ابتلا به COVID-19 شدید ، و
  • افراد 18 تا 64 سال که در معرض تماس مکرر سازمانی یا شغلی با ویروس SARS-CoV-2 قرار دارند ، خطر عوارض جدی COVID-19 ، از جمله COVID-19 شدید را افزایش می دهد.

دکتر. ژاکلین میلر ، رئیس درمان بیماریهای عفونی در Moderna ، یافته های شرکت را در حدود 344 شرکت کننده ارائه کرد ، که نشان می دهد دوز شتاب با انحراف کم معیارهای FDA را برآورده نمی کند. ضبط منجر به افزایش چهار برابری پاسخ ایمنی نمی شود ، احتمالاً به دلیل محافظت بالا توسط دسته اولیه ، اگرچه دریافت کنندگان هنوز از تزریق سود می برند. به طور خاص ، مقامات Moderna توضیح دادند که سیستم ایمنی شرکت کنندگان به احتمال زیاد تحت تأثیر وجود آنتی بادی های قبلی قرار می گیرد.

در غیر این صورت تقویت کننده باعث افزایش 42 برابری سطح آنتی بادی در برابر نوع دلتا بسیار قابل انتقال با عوارض جانبی عمدتا خفیف تا متوسط ​​می شود. شایع ترین عوارض جانبی درد محل تزریق ، سردرد ، خستگی و میالژی بود. میلر نتیجه گرفت که یک دوز تقویت کننده 50 میکروگرم می تواند کاهش سطح آنتی بادی را معکوس کرده و عفونت های موفقیت آمیز مرتبط با نسخه دلتا را کاهش دهد.

برای گزارش کامل کروناویروس اینجا را کلیک کنید

دکتر. پیتر مارکس ، مدیر مرکز ارزیابی و تحقیقات بیولوژیکی FDA ، خاطرنشان کرد که واکسن ها هنوز محافظت قوی در برابر عواقب جدی را ارائه می دهند ، اما به نظر می رسد که اثر واکسن در برابر بیماریهای خفیف تا متوسط ​​با گذشت زمان از بین می رود و عوارض ناشی از COVID- خفیف تا متوسط 19 ممکن است شامل لخته شدن خون و COVID-19 طولانی باشد.

داده های مربوط به معرفی اسرائیل از شتاب دهنده Pfizer-BioNTech نیز در این جلسه ارائه شد ، با یافته هایی که نشان می دهد محافظت در برابر بیماری های شدید در افراد 40 ساله و بالاتر بهبود یافته و محافظت در برابر عفونت تایید شده در افراد 16 سال به بالا افزایش یافته است. دکتر. شارون آلروی-پریس ، مدیر خدمات بهداشت عمومی در وزارت بهداشت اسرائیل ، گفت که این کشور در حال شکستن منحنی همه گیری است و از شتاب دهنده Pfizer نام برد که به کشور کمک کرد با کاهش بار بیمارستان و موج چهارم COVID-19 غلبه کند. بیماری شدید.

با این حال ، برخی از مشاوران FDA نسبت به جمع آوری داده های سایر کشورها هشدار داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید