Cold Brew Martini – بدون نیاز به اسپرسو!


تماس با همه دوستداران قهوه + کوکتل! Cold Pro Martini بدون اسپرسو تهیه می شود و به راحتی آماده می شود. فراتر از خوشمزه!

دو عدد مارتینی سرد با شیکر مارتینی

من آخرین دستور غذا را فریاد می زنم قبل از اینکه توپ از بین برود و همه می گوییم شما را تا سال 2021 می بینیم – به درستی، این یک مارتینی سرد است!

اگر معمولاً برای بیدار ماندن تا ساعت 11:59 شب در شب سال نو به کمک نیاز دارید، این کوکتل شگفت انگیز، ساده و فوق العاده خوشمزه ممکن است به شما کمک کند تا به آنجا برسید!

کوکتل شیکر یک مارتینی سرد را در یک لیوان مارتینی می ریزد

Cold Pro Martini – بدون نیاز به اسپرسو

یکی از برنامه های مورد علاقه من در تلویزیون “زیر دیک” است، که در آن خدمه فیلمبرداری مهمانداران زن جوان و دست روی عرشه را در حالی که روی قایق های تفریحی در سراسر جهان کار می کنند، دنبال می کنند. به این افراد جایزه امی بدهید – بهترین نمایش تلویزیونی. آسترهای کاپیتان لی (NSFIGE) یکی از بهترین چیزها در زندگی هستند و من همیشه از بالای شانه خود نگاه می کنم و انتظار دارم وقتی رختشویی من تمام می شود، نگاهی ناپسند داشته باشد. بله!

یکی از کوکتل هایی که مهماندار مدام برای مشتریان خواستار خود درست می کند، اسپرسو مارتینیس است – مخلوطی از اسپرسو، ودکا و لیکور قهوه. سال‌ها بود که می‌خواستم یکی را امتحان کنم، اما وقتی اسباب کشی کردیم، دستگاه اسپرسوسازم را فروختم، خوب، شما نمی‌توانید یک اسپرسو مارتینی بدون اسپرسو درست کنید.

مگر اینکه اسپرسوی خود را با کنسانتره دم کرده سرد خریداری شده در فروشگاه جایگزین کنید!

چرا از کنسانتره نوشیدنی سرد استفاده کنید؟

مارتینیس Cold Brew را به عنوان نسخه قابل دسترس یک اسپرسو مارتینی در نظر بگیرید که می توانید در لحظاتی در خانه آن را تکان دهید. این کوکتل های دم کرده سرد کافئین و ودکا را افزایش می دهند و به همان اندازه خوشمزه هستند. شیرین اما نه ترش، با رنگ قهوه رضایت بخش.

توت ها را مخلوط کنید

تقریباً مانند قهوه، بستنی مخلوط با ودکا مصرف می شود. WL.

من در مورد استفاده از قهوه سرد قوی به عنوان پایه این مارتینی صحبت کرده ام، اما کنسانتره واقعاً طعمی شبیه اسپرسو ارائه می دهد. پس از مخلوط شدن با خامه لیکور قهوه و ودکا، رقیق شدن و طعم مرکز کاملاً صاف می شود.

نوشیدنی سرد مارتینی با دانه های اسپرسو تزئین شده است

طرز تهیه مارتینی سرد

در اینجا موادی که برای درست کردن مارتینی سرد در خانه به آن نیاز دارید آورده شده است:

  1. ودکا: من عاشق تیتو بدون گلوتن هستم.
  2. کنسانتره آب سرد: من این مرکز خرید استارباکس را در Super Target انتخاب کردم. از محصول یاب در وب سایت استارباکس می بینم که می توانید آن را در Walmart نیز پیدا کنید.
  3. کرم لیکور قهوه: من Somrus را دوست دارم زیرا برچسب به طور خاص می گوید بدون گلوتن. این ترکیبی از قهوه، رام و خامه است و خوشمزه و لذیذ است. من عاشق این تعویض کمی خامه‌تر و خامه‌تر با قهوه معمولی هستم که معمولاً در اسپرسو مارتینیس استفاده می‌شود.

مواد لازم برای تهیه مارتینی سرد

من آن را تست نکرده‌ام، اما اگر سومروس را پیدا نکردید، احتمالاً باید کاهلوا را جایگزین کنید و کمی خامه اضافه کنید تا طعمی مشابه داشته باشید. این سومروس یک یافته عالی احساس می کرد. من عاشق چیزی هستم که برچسب می گوید بدون گلوتن است که در صنعت مشروبات الکلی تخصصی بی سابقه است.

مردم محلی: من این را در Hy-Vee Wall to Wall Wine and Spirits گرفتم و همچنین آن را در Hy-Vee معمولی خود دیدم.

مواد لازم برای تهیه کوکتل سرد

خوب! شیکر کوکتل خود را تا نیمه با یخ پر کنید، سپس قسمت های مساوی از سه ماده را داخل آن بریزید و آن را تکان دهید تا خیلی سرد شود – 30 ثانیه.

برف در کوکتل شیکر

مارتینی را در یک لیوان مارتینی خنک بریزید و بنوشید من اتفاقی یک کیسه دانه اسپرسو، که خوراکی است، در فریزر دارم، بنابراین آنها را با سه دانه تزئین می‌کنم، مشابه نحوه تزئین مارتینی اسپرسو (من دانه‌های قهوه برشته شده معمولی را توصیه نمی‌کنم – آنها تا حدودی بو داده نشده‌اند. مثل دانه های اسپرسو راحت تر برداشته می شوند.)

چه در نیویورک از نوشیدنی لذت ببرید، چه در گردهمایی دختر بعدی خود (یا در یک قایق تفریحی بزرگ – مرا با خود ببرید!) امیدوارم این کوکتل ساده و خوشمزه را دوست داشته باشید. لذت ببرید و سال نو مبارک!

نوشیدنی سرد مارتینی با دانه های اسپرسو تزئین شده است

توصیف کردن

تماس با همه دوستداران قهوه + کوکتل! Cold Pro Martini بدون اسپرسو تهیه می شود و به راحتی آماده می شود. فراتر از خوشمزه!

عناصر

  • 1-1/2 اونس (3 قاشق غذاخوری) کنسانتره دم کرده سرد
  • 1-1/2 اونس (3 قاشق غذاخوری) لیکور قهوه خامه ای
  • 1-1/2 اونس (3 قاشق غذاخوری) ودکا

جهت

  1. نصف کوکتل شیکر را با یخ پر کنید و سپس مواد داخل آن را اضافه کنید. درپوش را روی آن قرار دهید و به مدت 30 ثانیه یا تا زمانی که خیلی سرد شود به شدت تکان دهید. داخل لیوان مارتینی سرد شده بریزید و سرو کنید.

یادداشت

  • من عاشق کنسانتره سرد استارباکس، لیکور کرم قهوه Somrus، و ودکای تیتو هستم—همه آنها در زمان نگارش، 12/21، فاقد گلوتن هستند.
  • من این مارتینی را با دانه های اسپرسو تزیین کردم. می توانید با دانه های قهوه برشته شده معمولی تزیین کنید، اما خوردن آنها را توصیه نمی کنم. دانه‌های اسپرسو طولانی‌تر از دانه‌های قهوه برشته می‌شوند، بنابراین خوردن کامل آن راحت‌تر است.

این دستور غذا توسط Iowa Girl Eats، http://iowagirleats.com تهیه شده است.

کلاژ مارتینی سرد