95 درصد اطلاعیه های قانونی الکترونیکی استساعت: 11:53
تاریخ انتشار: 1401/04/07
کد خبر: 1879219

عمران تقوی ابراز تاسف کرد: سال گذشته حدود 147 هزار ابلاغ به صورت الکترونیکی انجام شد و بر این اساس 95 درصد از ابلاغ ها در استان به صورت الکترونیکی برای پاسخگویان ارسال شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ عمران تقوی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی صبح کزوین سرخ شد; وی در خصوص عملکرد و اقدامات معاونت فناوری اطلاعات و دادگستری استان کزوین خاطرنشان کرد: راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و راه اندازی سامانه سانا در سال های اخیر یکی از اقدامات قوه قضائیه برای تسهیل بوده است. و تسهیل خدمات الکترونیکی. دریافت صحیح خدمات حقوقی. موفقیت قابل توجهی کسب کرده است.

وی گفت: ارائه خدمات الکترونیکی حقوقی حافظ کرامت افراد، جلوگیری از مراجعه غیرضروری به مراجع قانونی، صرفه جویی در وقت و هزینه شهروندان است و برای تسهیل در دریافت خدمات حقوقی، ثبت نام در سامانه را توصیه می کند. در صورت طرح دعوی علیه آنها باید فوراً اطلاعات ارائه شود.

مسئول حقوقی منطقه در خصوص فعالیت دفاتر خدمات حقوقی الکترونیک گفت: در حال حاضر 25 دفتر خدمات حقوقی الکترونیکی در استان وجود دارد که خدمات حقوقی را به شهروندان ارائه می کنند و نیازهای شهروندان را تامین می کنند. دفاتر دیگر به عنوان پیشخوان واحد در استان راه اندازی شده اند. در آینده نزدیک، الموت دو دفتر خدمات یک مرحله ای را در بخش شرقی و در شهر بیدستون راه اندازی می کند.

تقوی همت آبادی همچنین ادامه داد: در سال گذشته حدود 147 هزار ابلاغ به صورت الکترونیکی انجام شد و بر این اساس 95 درصد از اطلاعیه های استان به صورت الکترونیکی برای پاسخگویان ارسال شد که امیدواریم به ویژه در سال جاری این میزان ارتقاء یابد.تلاش.

این مقام مسئول در خصوص دعاوی الکترونیکی گفت: دستگاه قضایی استان اقدامات قابل توجهی را برای اجرای دعاوی الکترونیکی برنامه ریزی و اجرا کرده است و در سال گذشته بیش از 8 هزار پرونده الکترونیکی در استان انجام شد و بر این اساس باید این میزان به 14 درصد افزایش یابد. از زمان فرم الکترونیکی نگهداری شد و امسال .

معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان کزوین در پایان خاطرنشان کرد: 226 نفر از مددجویان استان بدون شک برای استفاده شرکت های ارفاکی با بند الکترونیکی دوران محکومیت خود را در خارج از زندان سپری می کنند. تا زمانی که قانون اجازه می دهد از مجازات های جایگزین حبس استفاده می کنیم.

پایان پیام/