9000 کلاس درس جدید در اکتبر امسال افتتاح می شود


وی ادامه داد: با توجه به افزایش جمعیت دانش آموزی کشور از 12 میلیون نفر به 26 میلیون نفر در سال 1400، اعتبارات و کمک های خیرین بیشتری برای تامین مکان های لازم برای آموزش و پرورش نیاز بود.

نوری یکی از راهبردهای اصلی حکومت در اداره امور را مردمی کردن و رساندن آن به مردم عنوان می کند: باید از ظرفیت گروه های مردمی برای رواج کار و امور و از ظرفیت حوزه های علمیه در این زمینه استفاده کرد. و از دارالقرآن هم استفاده شود

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه همکاری و مشارکت ذی نفعان در ساخت مدرسه یکی از مصادیق مهم رواج امور و کار است گفت: باید به مردم و همچنین جوانان و جوانان مسئولیت داد. دولت نباید انحصار انجام کارها را داشته باشد.

شهید با بیان اینکه راجعی و باهنر از نظر شئونات اسلامی مؤدب و به اخلاق الهی عمل می کردند و به اصول تربیتی مسلط بودند، خاطرنشان کرد: این دو نفر افراد بی نظیری با نظریه و اندیشه در تربیت بودند و توانستند مؤسسه عمور را تأسیس کنند. آموزش را به ما بسپارید

نوری با اشاره به اینکه مجتمع آموزشی، فرهنگی و آموزشی ابوتراب خوی کار بزرگی است افزود: مدارسی که خیرین انسان ساخته اند ما را به یاد آیه هفت سوره می اندازند و مهم است که خیرین مدرسه ساز الگو باشند. . این شعر.

وی تربیت افراد شایسته با شئونات اسلامی را در این مدارس مهم عنوان کرد و ادامه داد: آموزش مبتنی بر مکتب اسلامی، قرآنی و با توجه به حوزه های 6 گانه تعلیم و تربیت باید همواره مردم را با عمل صالح هدف قرار دهد. و بر اساس ایمان و اخلاق زمینه ها و 6 بعد دیگر پرورش داده می شود.

نوری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته ای و ارج نهادن به عرصه های علمی انقلاب اسلامی گفت: شهید طهرانی مقدم بدعت های زیادی داشت و مانند ایشان شهید بهشتی را در حوزه مدیریت دولتی داریم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: دانش آموزان، کودکان و نوجوانان باید به هنر و زیبایی علاقه مند شوند، از منافع زیستی نسل آینده محافظت کنند و کودکان و جوانان در زمینه های زیستی و جسمانی توان خود را تقویت کنند. و خود را از نظر روحی و روانی تربیت کنید.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در عرصه اقتصادی و حرفه ای هر فارغ التحصیل باید شغلی را بشناسد و کشور و کشور خود را دوست داشته باشد و برای مرز و بوم خود تلاش کند.

وی با بیان اینکه در صورت شروع و تکمیل عملیات عمرانی کشور به کارگاهی با سه هزار شغل تبدیل شده است، گفت: هنرستان های استان باید تقویت شوند و برای جذب و جذب هنرجویان جوان تلاش کنند.

نوری با اشاره به اینکه مجلس و شورای نگهبان از نظر رتبه بندی در کنار آموزش و پرورش قرار دارند، گفت: ترکیب و همکاری قوا بیشتر شده و باید از این وضعیت برای تقویت آموزش و پرورش و رفع مشکلات استفاده کرد.

وی بیان کرد: اطعام و مسابقات دانش آموزان مناطق محروم و برخی از برنامه ها و طرح های فرهنگی و آموزشی که طی سالیان گذشته تعطیل شده در حال ساماندهی و شروع مجدد است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: باید تلاش کنیم دانش آموزان استان را از بافت های فرسوده خارج کنیم و تجهیزات خوبی را وارد استان کنیم و خرید تجهیزات ادامه دارد.

وی بیان می کند: 77.5 درصد آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و 2 نفر از 10 دانش آموز برتر تجربی سخت ترین و سخت ترین گروه آزمایشی از این استان هستند.

نوری با اشاره به کمبود نیرو در آموزش و پرورش ادامه داد: سال گذشته 125 هزار نفر تخصیص یافتند و امسال احکام آنها مشخص و 34 هزار نفر منصوب شدند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مجوز جذب 1300 هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان که 800 هیات علمی دارد گرفته شده است.

در ادامه این مراسم، احمد محمودزاده معاون وزیر آموزش و پرورش و موسس آن میرنسار محمد سیدی تفاهم نامه ای را برای ایجاد مدرسه دولتی غیرانتفاعی در بوتراب شهرستان خوی امضا کردند. خیر عترت بوتراب، در این شهر.

تجلیل از خیرین مدرسه ساز، تجلیل از مالک میرنسار سیدی خیر و مجتمع آموزشی و فرهنگی بوتراب و تجلیل از رتبه های زیر 1000 کنکور سراسری امسال از دیگر فعالیت های این آیین است.

در ادامه این جشنواره مدرسه شش کلاسه سالم خوی توسط وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد.