8 نکته برای کاهش سلولیت که باید بدانید!

هیچ تضمینی وجود ندارد که درمان های غیرتهاجمی به طور کامل از شر سلولیت خلاص شوند. با این حال، می توانید با استفاده از نکات موثری که می توانند سلولیت را از بین ببرند، شانس خود را برای بهبود بافت و قابلیت ارتجاعی پوست افزایش دهید.

در اینجا برخی از نکاتی است که می خواهید بدانید:

1. پوست خود را سم زدایی کنید

خلاص شدن از شر سلولیت به دلیل سمومی که چربی های انباشته شده در زیر لایه زیرین پوست شما را مسدود می کند، دشوار است. قبل از اینکه بدن شما بتواند چربی ها را مصرف کند، ابتدا باید سموم را حذف کنید.

پوست خود را از داخل و خارج سم زدایی کنید. پودر زغال فعال را روی پوست خود بمالید. طبق مطالعات، زغال چوب فعال می تواند سموم و مواد شیمیایی مضر را در سیستم شما جمع آوری کند و آنها را از طریق عرق پاک کند.

2. آب کرن بری بنوشید

این مخلوطی از آب و آب زغال اخته شیرین نشده است. متخصصان دریافتند که به دلیل خواص سم زدایی که دارد می تواند به کاهش سلولیت کمک کند. همچنین می تواند از تشکیل سلولیت بیشتر جلوگیری کند. این درمان حتی می تواند عملکرد سیستم لنفاوی را بهبود بخشد، بنابراین می توانید سموم و مواد زائد را در بدن خود کاهش دهید.

3. نواحی آسیب دیده درم خود را با اسانس ماساژ دهید. سعی کنید از روغن گل رز استفاده کنید زیرا این می تواند به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست کمک کند. حتی می تواند پوست شما را ظریف تر و جوان تر نشان دهد. ماساژ را با استفاده از حرکات دایره ای برای تحریک جریان خوب خون انجام دهید.

4. از تفاله قهوه استفاده کنید

پس از دم کردن قهوه خود در صبح، تفاله قهوه را بگیرید و آن را روی نواحی آسیب دیده درم ماساژ دهید. قهوه گردش خون را بهتر می کند. همچنین مایع اضافی را که درم شما را پف کرده و نفخ کرده است، از بین می برد.

5. نواحی کلیدی بدن خود را ورزش دهید

تمرینات تقویت کننده مخصوصاً در نواحی کلیدی بدن خود را امتحان کنید. پیلاتس یک برنامه تمرینی خوب است زیرا به شما امکان می دهد پوست شل و شل را هدف قرار دهید. ورزش همچنین عرق کردن را تسهیل می کند. این فرآیند سموم موجود در لایه زیر جلدی درم را از بین می برد.

6. روزانه از مرطوب کننده استفاده کنید

بلافاصله بعد از حمام از مرطوب کننده ضد سلولیت استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که محصولی که استفاده می کنید حاوی مواد طبیعی موثری است که واقعاً می توانند تبدیل چربی ها به انرژی را تسهیل کنند.

7. پوست خود را با استفاده از یک برس موی با برس نرم برس بزنید

این روش می تواند گردش خون را تحریک کند. همچنین منافذ درم شما را باز می کند تا سموم و مواد زائد داخل سیستم را آزاد کند. به گفته متخصصان چینی، این روش می تواند بافت پوست را بهبود بخشد. می توانید روزانه حداقل 10 دقیقه نواحی آسیب دیده درم را مسواک بزنید.

8. غذاهای غنی از فیبر بخورید

فیبرها احتباس چربی و چربی را در سیستم شما کاهش می دهند. میوه ها و سبزیجات سرشار از فیبر هستند، بنابراین باید مصرف این غذاهای مغذی را افزایش دهید.