7 علت اصلی استرس

در سال 1967، توماس اچ. هولمز و ریچارد اچ. راهه، از دانشگاه واشنگتن، مطالعه ای در مورد ارتباط بین رویدادهای مهم زندگی و بیماری انجام دادند. به عنوان بخشی از آن مطالعه، آنها نموداری از علل اصلی استرس تهیه کردند. این نمودار که شامل 43 علت استرس در سال 1967 بود، در سال 2006 به 55 علت به روز شد. ظاهراً جامعه دلایل بیشتری برای احساس استرس پیدا می کند.

اگر دلایل اصلی استرس در زندگی خود را می دانستید، آیا برای ریشه کن کردن آنها اقدام می کردید؟ آیا می توانید استرس را ریشه کن کنید – یا این یک وضعیت غیرقابل عمل است که در تمام طول زندگی با شما همراه خواهد بود و احتمالاً باعث مرگ نهایی شما می شود؟

علت اصلی استرس شما کدام است؟

1. امور مالی

اکثر مطالعات موافقند که امور مالی یکی از دلایل اصلی استرس است. در یک نظرسنجی آنلاین که در سال 2005 توسط LifeCare، Inc. انجام شد، 23 درصد از پاسخ دهندگان از امور مالی به عنوان عامل اصلی استرس در زندگی خود نام بردند. استرس مالی در بسیاری از نظرسنجی های مدرن پیشتاز این لیست شده است.

برخی که از امور مالی به عنوان عامل اصلی استرس نام می برند، به خریدهای عمده ای که باید انجام دهند، مانند خانه یا ماشین، اشاره می کنند. دیگران تحت فشار از دست دادن درآمد یا افزایش بدهی کارت اعتباری هستند. برای برخی، استرس مالی منجر به ورشکستگی می شود. در حالی که دانشجویان کالج بر پرداخت هزینه برای تحصیل استرس دارند، بیبی بومرها و شهروندان مسن تر متوجه می شوند که درآمد بازنشستگی می تواند عامل اصلی استرس باشد.

2. کار کنید

به‌عنوان یک عامل استرس، کار ارتباط نزدیکی با امور مالی دارد. به نظر می رسد شغل یا شغل ما استرس دائمی ایجاد می کند. در نظرسنجی LifeCare، 21 درصد از پاسخ دهندگان این موضوع را به عنوان عامل اصلی استرس در زندگی ذکر کردند.

محل کار چگونه عامل استرس است؟ ما نگران به دست آوردن و حفظ شغل مناسب هستیم. ما نگران انواع جدید کار یا مسئولیت های جدید هستیم. ما برای بالا رفتن از یک نردبان شغلی، غرق در خواسته ها، مبارزه می کنیم. شرایط کاری ممکن است تغییر کند یا ممکن است در محل کار دچار مشکل بین فردی شویم. دانش‌آموزان، به‌ویژه نوجوانان و دانش‌آموزان در سنین کالج، کار مدرسه را عامل استرس می‌دانند. گاهی اوقات استرس کاری توسط دیگران ایجاد می شود. گاهی به خودمان می آوریم.

3. خانواده

خانواده، هر چند که هر یک از اعضا ممکن است شگفت انگیز باشند، همچنین یکی از دلایل اصلی استرس هستند. مشاجره با همسر یا سایر اعضای خانواده شروع می شود. طلاق والدین بچه ها ازدواج می کنند. جزر و مد زندگی خانوادگی مملو از استرس است. یک کودک بیرون می رود – یک والدین سالخورده وارد خانه می شود.

سلامت خانواده نیز عامل اصلی استرس است. یکی از اعضای بیمار خانواده، یک آسیب جدی، بارداری، سقط جنین یا سقط جنین همگی باعث استرس می شوند. تغییرات خانوادگی از انواع دیگر نیز استرس را به همراه دارد. فرزندخواندگی، جابجایی و تغییر شغل فقط برای یک عضو خانواده می تواند برای همه استرس ایجاد کند.

4. نگرانی های شخصی

نگرانی های شخصی که فقط به طور غیرمستقیم توسط دیگران ایجاد می شود یکی دیگر از دلایل اصلی استرس است. عدم کنترل در صدر فهرست نگرانی های شخصی قرار دارد. هر انسانی تمایل عمیقی به کنترل زندگی خود دارد. هنگامی که کنترل در یک منطقه خاص ضعیف یا از دست رفته است، استرس را تجربه می کنیم. برای بسیاری از افراد، عدم کنترل بر زمان خود یکی از دلایل اصلی استرس است. ما می خواهیم تعیین کنیم که چه زمانی وظایفی را در خانه یا محل کار انجام می دهیم. داشتن یک شغل، شرکت در کارپول کودکان به مدرسه، راندن خانواده به تمرینات فوتبال، خرید، و جلسات پیشاهنگی در حالی که تلاش می‌کنید تا خانه را فعال نگه دارید، می‌تواند استرس زیادی ایجاد کند. شما دوست دارید زمان خود را کنترل کنید، نه اینکه اجازه دهید خواسته های دیگران آن را کنترل کنند، اما این همیشه ممکن نیست.

ممکن است درگیر مراحل قانونی باشیم که باعث استرس می شود. ممکن است با یک عادت بد دست و پنجه نرم کنیم. ممکن است تغییراتی را تجربه کنیم. تغییر شخصی از هر نوعی می تواند عامل استرس باشد.

5. بهداشت و ایمنی شخصی

اکثر مردم متوجه می شوند که سلامت شخصی عامل اصلی استرس است. برای برخی، استرس با چاقی و تمایل به کاهش وزن مرتبط است. برای دیگران، استرس یک عادت اولیه شخصی است که بر سلامتی تأثیر می گذارد و باید تغییر کند. به عنوان مثال، سیگار کشیدن، سوء مصرف الکل یا سایر مواد مخدر. بیماری یا آسیب، چه کمتر یا جدی تر، می تواند عامل اصلی استرس برای بسیاری از افراد باشد. بی اختیاری می تواند یک نگرانی مداوم باشد. سلامت شخصی با توجه به درجه جدیت و دیدگاه شخصی ما نسبت به سلامت کم و بیش استرس زا است.

ایمنی شخصی نیز یکی از دلایل اصلی استرس است. زنان، بیشتر از مردان، در مورد امنیت خود و دیگران استرس دارند. بزرگسالان بیشتر از جوانان، که ممکن است شکست ناپذیر عمل کنند، استرس دارند. جنایت نیز یک عامل است

6. روابط شخصی

چه دوستی، آشنایی، جدایی، ازدواج، طلاق یا ازدواج مجدد، یک رابطه می تواند عامل اصلی استرس برای بسیاری باشد. همه ما عشق می خواهیم، ​​و این به طور بالقوه در روابط موجود است، اما رسیدن از A به B می تواند بسیار استرس زا باشد. برخی به روابط آنلاین متوسل می شوند که مدیریت آنها راحت تر است. برخی دیگر کنار کشیده و گوشه نشین می شوند. در هر صورت، نیاز به زمان، امور مالی و احساسات می تواند باعث استرس مداوم شود.

7. مرگ

احتمالاً بدترین دلیل استرس، مرگ یکی از عزیزان یا دوستان نزدیک است. حتی مرگ یک حیوان خانگی می تواند استرس زا باشد. کودکان همیشه منبع استرس برای والدین هستند، اما وقتی کودکی می میرد، استرس طاقت فرسا است. وقتی یک همسر مادام العمر از دنیا می رود، همین امر صادق است.

برد یا باخت

علل استرس با افزایش سن تغییر می کند. کودک استرسی که عصبانی می‌شود به یک دانش‌آموز خردسال تبدیل می‌شود که تحت فشار قلدر مدرسه قرار می‌گیرد. دانش‌آموز جوان نوجوانی می‌شود که تحت فشار آکنه، هورمون‌ها و قرار ملاقات قرار می‌گیرد. نوجوان به بزرگسالی جوان تبدیل می شود که تلاش می کند استرس های ناشی از ترک خانه، سازگاری با زندگی دانشگاهی و مدیریت امور مالی را کنترل کند. زندگی به سمت مشاغل اول، ازدواج، فرزندان و غیره پیش می رود. حتی اگر به یک کابین خلوت در جنگل بروید، استرس شما را به دنبال خواهد داشت.

کسب دانش در مورد علل اصلی استرس مهم است. استفاده از این دانش برای غلبه بر استرس ناسالم حیاتی است.

رژیم لاغری سریع