5 نکته برای مبارزه با کاهش وزن اسب

هیچ چیز نگران‌کننده‌تر از این نیست که هر روز شاهد کاهش وزن اسب خود باشید و دلیل آن را ندانید. حتی اگر آنها دسترسی کافی به غذاهای با کیفیت و مکمل های معدنی/ویتامینی دارند، همچنان به کاهش وزن ادامه می دهند. در اینجا 5 نکته وجود دارد که می تواند شما را در مسیر درست برای کاهش وزن غیرمنتظره اسب قرار دهد.

ارزیابی دامپزشکی

اول و مهمتر از همه، همیشه اسب خود را در صورت داشتن هر گونه مشکل سلامتی توسط دامپزشک خود معاینه کنید! لازم به تاکید بیشتر نیست – بیشترازاین سفارش نمی کنم. چیزهای زیادی وجود دارد که می تواند بر توانایی اسب شما در جذب مواد مغذی، از انگل گرفته تا سرطان، تأثیر بگذارد. دامپزشک شما می تواند مواردی را برای شما رد کند و اگر یک بیماری جدی پزشکی وجود داشته باشد که به مشکل کاهش وزن در اسب شما کمک می کند، تشخیص درستی بدهد. من اغلب دیده‌ام که مردم به ضرر اسب رفتاری منتظر و ببینند.

انگل های دستگاه گوارش

یک دلیل بسیار رایج برای کاهش وزن اسب ها، بار انگل زیاد است. همانطور که انگل ها در برابر بسیاری از عوامل کرم زدایی تجاری موجود در بازار مقاوم می شوند، ممکن است متوجه شوید که پروتکل های کرم زدایی شما دیگر موثر نیستند. کلینیک دامپزشکی شما می‌تواند تخمک‌های مدفوعی را برای شما انجام دهد و به شما اطلاع دهد که اسب شما چه نوع انگل‌های روده‌ای (در صورت وجود) را در خود جای داده است. سپس می توان از این اطلاعات برای هدف گیری بهتر پروتکل های کرم زدایی برای وضعیت شما استفاده کرد.

همچنین پروتکل های جایگزینی وجود دارد که به طور فزاینده ای در میان دامادهای اسب محبوب می شود. بسیاری از اینها برای استفاده با کرم‌های سنتی بی‌خطر هستند و می‌توانند به مؤثرتر کردن برنامه کرم‌سازی شما کمک کنند.

بعضی از آنها … هستند:

  • خاک دیاتومه درجه غذایی – اعتقاد بر این است که خاک دیاتومه مانند زمانی که از بیرون روی حشرات استفاده می شود، عملکرد مشابهی دارد که در دستگاه گوارش حیوان حرکت می کند. فسیل‌های میکروسکوپی دیاتومه مبتنی بر سیلیس که پودر ریز را تشکیل می‌دهند به اسکلت بیرونی حشرات حمله می‌کنند و باعث کم‌آبی و مرگ آنها می‌شوند.
  • روغن‌های ضروری – حیوانات در طبیعت انواع خاصی از گیاهان را که معمولاً در رژیم غذایی روزانه‌شان گنجانده نمی‌شوند، شکار می‌کنند تا بدن خود را از شر انگل‌ها خلاص کنند. اعتقاد بر این است که برخی از روغن‌های ضروری درجه دارویی به خلاص شدن از بدن از شر انگل‌های داخلی بر اساس استفاده‌های تاریخی این گیاهان توسط فرهنگ‌های باستانی و حیوانات وحشی کمک می‌کنند. مشخص نیست که آیا اینها با تقویت سیستم ایمنی طبیعی میزبان کمک می کنند یا مستقیماً علیه انگل عمل می کنند. روغن هایی که می توانند بیشترین کمک را داشته باشند عبارتند از: ترخون، Ocotea، Di-Gize و Longevity.
  • مکمل سیستم ایمنی بدن – ارگانیسمی که سیستم ایمنی ضعیفی دارد بیشتر مستعد ابتلا به انواع عفونت ها از جمله عفونت های انگل های داخلی و خارجی می شود. افزودن مکمل های حاوی آنتی اکسیدان بالا می تواند به توانایی اسب شما برای مقابله طبیعی با این حملات کمک کند. حمایت از سیستم ایمنی برای نگهداری اسب سالمند بسیار مهم است.

دندانپزشکی اسب

من از اینکه در طول این سال ها با چند نفر روبرو شده ام که نمی دانند اسب ها به کارهای معمول دندانپزشکی نیاز دارند شگفت زده شدم. عوامل زیادی بر عملکرد فک اسب و نحوه رویش و فرسودگی دندان های اسب تاثیر می گذارد. نحوه حرکت اسب، موقعیت غذا خوردن، آنچه که می خورد و غیره همه به عدم تعادل دندان اسب کمک می کند. اگر دندان ها نامتعادل باشند و اسب نتواند به طور موثر غذای خود را بجود، احتمال کمتری دارد که بتواند مواد مغذی لازم را از آن غذا دریافت کند. اسب‌های مسن‌تر ممکن است عمر دندان‌های خود را فرسوده کرده باشند یا دندان‌های خود را از دست داده باشند، که این نیز به مشکلاتی در پردازش صحیح خوراک آنها کمک می‌کند. معاینه اسب خود توسط یک دندانپزشک معتبر اسب حداقل یک یا دو بار در سال می تواند اسب شما را از اندوه نجات دهد.

کالری اضافه کنید

کاهش وزن اسب شما می تواند فقط یک موضوع ریاضی ساده باشد … آنها بیشتر از آنچه که جذب می کنند کالری می سوزانند. ممکن است لازم باشد یونجه و/یا خوراک اسب خود را پر کنید، مخصوصاً در اسب های تمرین سنگین یا اسب های کار. با این حال، افزودن یک منبع چربی باکیفیت و پرکالری ممکن است تمام آن چیزی باشد که برای تغییر مسیر لازم است. به طور سنتی، مردم روغن ذرت را به عنوان لباس بیرونی به خوراک اسب خود اضافه می کردند. با این حال، از آنجایی که روغن ذرت به طور کامل قابل هضم نیست، باید به مقدار زیاد داده شود تا موثر باشد، و بسیاری از اسب‌ها این مقدار روغن را در خوراک خود ناخوشایند می‌دانند. محبوب ترین روغن ها که به راحتی قابل هضم، خوش طعم و فواید اضافی برای پوست و پوست هستند، روغن های دانه کتان، سویا و جوانه گندم هستند.

خوراک جایگزین

هنگام برخورد با اسب های سالمند، جویدن بیشتر و بیشتر مشکل ساز می شود، ناگفته نماند که دستگاه گوارش پیری کارایی کمتری دارد و می تواند مواد مغذی لازم را از جویدنی ها استخراج کند. افزودن غذای آسان‌تر برای جویدن و هضم غذا می‌تواند کمک کند. با این حال، قبل از تغییر رژیم غذایی اسب خود باید مطمئن شوید و با دامپزشک خود مشورت کنید. برخی از بیماری ها، مانند اختلال عملکرد کبد و کلیه، نیاز به ملاحظات غذایی خاصی دارند.

یونجه – برای همه مادیان مولدهای مسن‌تر من، یک بار در روز مکعب‌های خیس شده را به اضافه یونجه ساحلی و مرتع سبک که آزادانه انتخاب می‌شوند، ارائه می‌کنیم. در شکل مکعبی، یونجه از قبل خرد شده است و خیساندن آن به نرم شدن غذا برای جویدن آسان کمک می کند. همچنین دارای سطوح بالاتری از پروتئین و کلسیم است که به حمایت از پیری ماهیچه ها و استخوان ها کمک می کند.

تفاله چغندر – تفاله چغندر خیس شده نیز یک جایگزین خوراکی بسیار محبوب است. بسیار غنی از کلسیم است و هضم آن بسیار آسان است. اکثر اسب ها آن را خوشمزه و راحت می خورند، حتی اسب های بدون دندان!

فید ارشد را کامل کنید – امروزه تعدادی فید کامل ارشد با کیفیت بالا در بازار موجود است. بسیاری از این ها را حتی می توان برای کمک به هضم در اسب های بی دندان یا مشکل جویدن خیس کرد. زمانی که به دنبال یک غذای بزرگسال می گردم، معمولا سعی می کنم از غذاهایی که قند بالایی دارند (معمولاً ملاس) اجتناب کنم. من تغذیه بر اساس کنجاله یونجه را ترجیح می دهم تا دقیقا بدانم اسبم چه چیزی دریافت می کند. من از کسانی که دارند اجتناب می کنم "محصول جانبی یونجه" به عنوان اولین عنصر ذکر شده است. اگر آنها بتوانند تقریباً از هر چیزی که به عنوان یونجه به حساب می آید استفاده کنند، نمی توان قوام علوفه را تضمین کرد. اگر آرد یونجه را روی برچسب ذکر کنید، می دانم که باید از یونجه استفاده کنید، نه چیز دیگری.