5 راه برای ترویج سبک زندگی تناسب اندام در محل کار

سلامت ضعیف کارکنان سالانه میلیاردها دلار برای سازمان های آمریکایی هزینه دارد. کاهش بهره وری کار به دلیل غیبت مرتبط با سلامت می تواند تأثیر مخربی بر عملکرد سازمانی داشته باشد. بیماری های قابل پیشگیری امروزه بیشترین هزینه های مراقبت های بهداشتی را به خود اختصاص می دهند. خوشبختانه، خبرهای خوبی نیز وجود دارد. پنج مرحله وجود دارد که سازمان ها می توانند برای بهبود سلامت و تناسب اندام کارکنان، کاهش خطر بیماری و آسیب، صرفه جویی در میلیون ها دلار و بهبود عملکرد کلی انجام دهند.

1. ترتیبات کاری انعطاف پذیر را ارائه دهید. ترتیبات کاری انعطاف‌پذیر، برنامه‌های کاری هستند که به کارمندان اجازه می‌دهند خارج از محدوده استاندارد 8 صبح تا 5 بعد از ظهر کار کنند و در عین حال سطح بالایی از خدمات را به مشتریان داخلی و خارجی حفظ کنند. این فرصت را برای کارمندان فراهم می کند تا برنامه های کاری ایجاد کنند که برای تعادل بین کار و زندگی و عملکرد کلی آنها مفیدتر باشد. ترتیبات کاری انعطاف پذیر رایج عبارتند از ساعت اوج فلکستایم (انعطاف پذیری در زمان شروع و ترک)، هفته کاری فشرده (کار تمام وقت بیش از 4 روز یا کمتر در هفته)، دورکاری (کار از یک مکان راه دور)، اشتراک گذاری شغل (دو نفر وظایف و مسئولیت های یک شغل تمام وقت را به اشتراک می گذارند) و انعطاف پذیری غیررسمی (درخواست تغییر در برنامه منظم به دلایل شخصی).

2. ارائه خدمات غربالگری سلامت. خدمات غربالگری راهی عالی برای کمک به کارکنان برای درک وضعیت فعلی سلامت خود است. رایج ترین خدمات شامل ارزیابی خطر سلامت، بررسی چربی خون (به عنوان مثال، کلسترول، گلوکز)، بررسی فشار خون، اندازه گیری ترکیب بدن (به عنوان مثال، شاخص توده بدن، درصد چربی بدن)، ارزیابی قدرت عضلانی و انعطاف پذیری، تست آمادگی قلبی عروقی، و غربالگری تراکم استخوان

3. ارائه برنامه ها و خدمات آموزشی. برنامه های آموزشی می تواند شامل سمینارهای کلاس درس، برنامه های یادگیری آنلاین و مواد چاپی باشد. موضوعات رایج عبارتند از تغذیه، مدیریت وزن، مدیریت استرس، تعادل بین کار و زندگی، پیشگیری از بیماری، مدیریت مسائل سلامت (به عنوان مثال، فشار خون بالا، دیابت)، شروع یک برنامه ورزشی، آمادگی قلبی عروقی، تمرینات قدرتی، کودکان و ورزش، بهبود خواب، سلامت زنان ، سلامت و ایمنی مردان (به عنوان مثال، CPR، کمک های اولیه، ایمنی کمر).

4. برنامه های تغییر رفتار را ارائه دهید. این برنامه ها می تواند برای کارمندانی که با یک مشکل خاص سلامتی یا تناسب اندام دست و پنجه نرم می کنند، مفید باشد. برخی از نمونه ها عبارتند از مشاوره ترک سیگار، برنامه های کاهش وزن و برنامه های کاهش استرس.

5. یک مرکز تناسب اندام برای کارمندان فراهم کنید. در حالی که چهار مرحله اول نسبتاً ارزان هستند، ساخت یک مرکز تناسب اندام برای کارکنان نیاز به سرمایه گذاری مالی قابل توجهی دارد. با این حال، یک باشگاه ورزشی شرکتی می تواند مقرون به صرفه تر از سایر فعالیت ها باشد، زیرا تحقیقات نشان داده است که کارکنانی که از سالن بدنسازی شرکت خود استفاده می کنند، بهره وری بیشتری دارند، با همکاران بهتر کنار می آیند و تقاضاهای کاری را به طور موثرتری مدیریت می کنند. علاوه بر این، برنامه‌های ورزشی شرکتی می‌تواند با کاهش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی، غیبت و استرس، و روحیه و بهره‌وری بالاتر نتیجه دهد. اگر هزینه ارائه یک مرکز تناسب اندام بسیار زیاد است، یک گزینه جایگزین ارائه تخفیف یا بازپرداخت برای کارکنانی است که به یک باشگاه ورزشی محلی می پیوندند.

رژیم لاغری سریع