5 بدترین غذایی که روزانه می خوریم

در اینجا می‌توانید 5 غذای معمولی را که روزانه مصرف می‌کنیم، بیابید، اما ما هرگز به این فکر نمی‌کنیم که به خاطر محتویات آن‌ها چقدر خطرناک هستند.

1. سودا – بیشتر مردم نمی دانند که یک بطری نوشابه واقعاً حاوی ده قاشق چای خوری شکر است که در مجموع 150 کالری دارد. اگر فاقد کافئین باشد، می تواند بین سی تا پنجاه و پنج میلی گرم کافئین به همراه سولفیت ها و رنگ های خوراکی مصنوعی داشته باشد. بسیاری فکر می کنند که با نوشیدن نوشابه های رژیمی مشکلی ندارند، اما می توانند شیرین کننده های مصنوعی ناسالم بیشتری داشته باشند. یکی از مشکلات اصلی مردم امروز این است که آنها به نوشیدن روزانه نوشابه عادت کرده اند، بنابراین این نوشیدنی جزء اصلی زندگی روزمره آنها است. نشان داده شده است که 56 تا 85 درصد بچه ها حداقل یک نوشابه در روز مصرف می کنند. بخش بزرگی از مشکل این است که نوشابه‌های گازدار به یک عنصر اصلی در رژیم غذایی بسیاری از مردم تبدیل شده‌اند.

2. سیب زمینی سرخ کرده و چیپس سیب زمینی – هنگامی که غذاها در دمای بالا سرخ یا پخته می شوند، می توانند یک ماده سرطان زا و نوروتوکسین تولید کنند که به نام آکریل آمید شناخته می شود. به خوبی شناخته شده است که آکریل آمید عامل هزاران سرطان است که هر ساله تشخیص داده می شود. گزارش‌ها نشان داده‌اند که مقدار نرمال آکریل آمید مجاز توسط EPA (سازمان حفاظت از محیط زیست) با برخی از برندهای برتر چیپس و همچنین سیب زمینی سرخ کرده حداقل 300 برابر بیشتر شده است.

3. آجیل خمیر و سایر محصولات پخته شده – همه یک مغز خمیر خوب را دوست دارند، اما وقتی آن را خرد کنید، تنها چیزی که پیدا می کنید آرد و شکر تصفیه شده، طعم دهنده های مصنوعی به اضافه روغن نیمه هیدروژنه است. یعنی پر از چربی ترانس است. هیچ چیز خوبی از این خوراکی های خوشمزه حاصل نمی شود.

4. کیک قهوه و سایر محصولات پخته شده – این نوع از پخت و پز شامل مواردی مانند مخلوط کیک است که در جعبه می خرید و همچنین مخلوط بیسکویت و سایر محصولات پخته شده. اینها واقعاً بد هستند زیرا حاوی مقادیر زیادی چربی ترانس و سایر مواد نگهدارنده و افزودنی های ناخواسته هستند. چیزی که بسیاری از مردم نمی دانند این است که محصولات پخته شده تجاری معمولاً نسبت به سایر غذاها دارای چربی ترانس بیشتری هستند، زیرا آنها نیز با آنها سرخ می شوند.

5. گوشت ناهار / هات داگ – هر نوع گوشت فرآوری شده مانند هات داگ، گوشت ناهار، سوسیس یا پپرونی حاوی چیزی است که به عنوان پیش ساز سرطان زا یا نیتریت سدیم شناخته می شود. این یک ماده بسیار خطرناک است که به عنوان عامل سرطان شناخته شده است.

6. کنسرو سوپ – بیشتر ما متوجه محتوای بالای سدیم، مواد نگهدارنده مصنوعی و چربی های ترانس موجود در یک قوطی سوپ نیستیم. اکثر مردم فکر می کنند که سوپ برای آنها مفید است و وقتی سوپ را به جای ساندویچ انتخاب می کنند، انتخاب خوبی دارند. آنها معمولا بیش از یک فنجان سوپ را در یک وعده می خورند. تنها 1 فنجان سوپ کنسرو شده می تواند حاوی حداقل 1000 میلی گرم نمک باشد که تقریباً نیمی از میزان نمک توصیه شده روزانه برای یک فرد در یک روز است.

بسیاری از مردم یا فیبر بسیار کم یا چربی زیادی می خورند و عمدتاً میوه و سبزیجات کافی ندارند.