3 نکته مفید برای بارداری برای اولین بار مادران

وقتی برای اولین بار باردار می شوید، به راحتی می توانید همزمان احساس ترس و هیجان داشته باشید. شما چیزهای زیادی در پیش دارید و چیزهای زیادی برای یادگیری دارید، و این که منابع شما میلیون‌ها چیز مختلف در مورد اینکه چه کاری باید انجام دهید و چه کاری را نباید انجام دهید در حالی که منتظر آمدن کوچولو هستید می‌گویند کمکی نمی‌کند.

مهمترین چیز این است که به غرایز خود اعتماد کنید و تنها کاری را انجام دهید که احساس می کنید برای شما و کودکتان بهترین است.

اجازه دهید این نکات مفید بارداری شما را در سفرتان راهنمایی کند:

جستجوهای گوگل را به حداقل برسانید

ما خوش شانس هستیم که در روزگاری هستیم که بیشتر اطلاعات مورد نیاز ما در دسترس ماست. به لطف Google، می‌توانید دقیقاً بگویید که جنین شما چقدر بزرگ است و در چه مرحله‌ای از رشد در حال گذراندن است.

اما با هر درد و رنجی، به راحتی می توان به گوگل متوسل شد و در مورد نتایج دیوانه و پارانوئید شد. علاوه بر هورمون های خشمگین شما، این دقیقاً ایده خوبی نیست. اگر نمی توانید از اینترنت خودداری کنید، به یک انجمن بارداری خوب بپیوندید که منبع اطلاعاتی معتبرتری است. این خانم‌ها همان چیزی را که شما تجربه می‌کنید تجربه می‌کنند و به احتمال زیاد، پاسخ‌ها و حمایت بیشتری را که نیاز دارید دریافت خواهید کرد.

مراقب آن کربوهیدرات ها باشید

مطمئناً شما برای دو نفر غذا می خورید، به همین دلیل است که اشتهای شما دو برابر (یا سه برابر) شده است. و بعد از یک سه ماهه اول طاقت فرسا که چیزی جز تهوع صبحگاهی نداشت، اکنون زمان آن است که دلتان را بخورید – تسلیم هوس های مداوم خود شوید.

در حالی که رفع هوس غذایی عجیب و غریب خود هر از گاهی مشکلی ندارد، مطمئن شوید که مراقب مصرف کربوهیدرات خود هستید. با بادکش کردن تا دو برابر (یا سه برابر) اندازه طبیعی شما، بقیه دوران بارداری را بسیار ناراحت کننده خواهد کرد. برای رشد کودک شما نیز چندان ایده آل نیست.

یاد بگیرید که با بدن خود در صلح باشید

چیزی که شما از آن رنج می برید یک چیز باورنکردنی است و زمانی که کوچولوی شما به دنیا بیاید، هیچ چیز دیگری مهم نخواهد بود. اما وقتی در بازی انتظار هستید، متوجه همه چیز در اطراف خود می شوید و موضوع ثابت چشمان عقاب شما بدن شماست.

هر زن باردار نسبت به بدن خود آگاه است. هرچه زودتر بپذیرید که بدن شما دیگر مثل قبل نخواهد شد، بیشتر از بارداری و مادر شدن لذت خواهید برد. ممکن است مدتی طول بکشد تا وزن قبل از بارداری خود را بازگردانید، اما فقط به یاد داشته باشید که آنچه بدن شما از سر گذرانده چیزی جز شگفت انگیز نیست.

این نکات مفید بارداری را برای مادران بار اول دنبال کنید!