3 مدال طلا، نقره و برنز تکواندوکاران ایرانی در آخرین روز تکواندو آزاد کره جنوبیساعت: 15:03
تاریخ انتشار: 1401/04/09
کد خبر: 1879840

با کسب 3 مدال طلا، نقره و برنز دیگر، رکورد ملی تکواندو ایران در مسابقات آزاد چانچیان با 8 مدال رنگ به پایان رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مسابقات تکواندو آزاد کره جنوبی که از روز گذشته با حضور 393 تکواندوکار از 36 کشور در سالن هوبان شهر چانچیون آغاز شده بود، امروز پنجشنبه 8 تیرماه در رشته کورگی به پایان رسید.

در روز دوم مسابقات وزنه برداری در وزن های 63-، 68-، 74- و 87- کیلوگرم برگزار شد و موفق به کسب مدال شد.

در وزن 63- کیلوگرم متین رزوی در دور اول با نتیجه 2 بر 1 ممدجان از تاجیکستان را شکست داد و در مرحله مقدماتی نیز با نتیجه 2 بر 1 پیروز شد (راند 9 بر 12 رزوی در دور اول – 5 اخطاره در دور دوم). و 8-5) نتیجه را برای “یون” از کره جنوبی فراهم کرد. در همین وزن محمدصادق دهقانی کار خود را با برتری 2 بر صفر مقابل “سورکا” ژاپن آغاز کرد و در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه 2 بر 1 (دور اول 12 بر صفر دهگانی، 14 بر 7 ثانیه. دور دهقانی از سد المبروک از عربستان گذشت و به مرحله یک چهارم نهایی رسید که در این مرحله دغانی در 2 راند مغلوب چویی از کره جنوبی شد و از کسب مدال بازماند.

حتی در این وزن؛ فرزان عاشورزاده، سخنگوی دیگر ایران، در دور اول 2 بر صفر “لی مین یانگ” کره جنوبی را 2 بر صفر شکست داد (10 بر 5 در دور اول عاشورزاده، 7 بر 5 در دور دوم عاشورزاده). عاشورزاده سخنگوی تکواندو ایران در مرحله یک چهارم نهایی با قبول نتیجه در دو دور مقابل “یانگ” از چین از دور رقابت ها کنار رفت.

وزن 68- کیلوگرم تیم ما دو نماینده بود. محمدمهدی عمادی در اولین دیدار با نتیجه 2 بر یک مغلوب “هون” کره جنوبی شد و از دور رقابت ها کنار رفت. دانیال بزرگی دیگر وزنه بردار پس از یک دور استراحت کرد و در دور یک شانزدهم در دو دور شوماخماتوف از تاجیکستان و در مرحله یک چهارم نهایی لی از کره جنوبی را 2 بر یک شکست داد. بزرگی با نتیجه 11-1 در دور اول پیروز شد. بزرگی و باربرتی در دور دوم و نماینده کره در دور سوم شکست خوردند.

در وزن 74 کیلوگرم امیرمحمد بهکشی و میرهاشم حسینی به دو مدال ارزشمند طلا و برنز دست یافتند. میرهاشم حسین در دور یک شانزدهم نهایی دو بر یک (ژانگ در دور اول برد حسینی در دور دوم – 9 بر صفر – حسینی در دور سوم پیروز شد) از سد “ژانگ” کره جنوبی گذشت و سپس همان نتیجه از “بیو” در کشور میزبان (11 در دور اول – کره 6، 11 بر 9 حسینی – حسینی در دور سوم پیروز شد) و به نیمه نهایی راه یافت. حسینی در این مرحله ۲ بر صفر شکست خورد و با نتیجه (هر ۵ راند ۵ راند ۲ اخطار حسین) مقابل «کیم» دیگر تکواندوکار کره‌ای به مدال برنز دست یافت.

امیر محمد باکشی زنون لبنان را با نتیجه 2 بر 0 در 16 راند شکست داد (8 بر 2 دور اول – برنده دور دوم نهایی) و سپس با غلبه بر کیم از کره جنوبی در 2 راند به نیمه نهایی راه یافت. – فینال وی در این مرحله “سوجین” از چین را در دو راند (5 بر 2 و 11 بر 3) شکست داد و راهی فینال شد. باکشی برای کسب مدال طلا در 2 راند “کیم” دیگر از کره جنوبی را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 87 کیلوگرم علی احمدی نماینده کشورمان در اولین دیدار با نتیجه 2 بر صفر کانتوس (3-0 و احمدی 9-1) از فیلیپین را شکست داد. وی در مرحله یک چهارم نهایی با همین نتیجه (احمدی در دور اول و احمدی با نتیجه 4 بر 11 پیروز شد) “مابروک” عربستان را شکست داد و سپس با نتیجه 2 بر 1 مقابل “کیم” کره جنوبی (7 بر 3) پیروز شد. -1. و 10-5 احمدی) به فینال راه یافتند. احمدی در فینال با یکی دیگر از میزبانان تیم تکواندو فایتر پارک مسابقه رفت و با نتیجه 2-1 شکست خورد (کره جنوبی در دور اول پیروز شد – احمدی در دور دوم پیروز شد، کره جنوبی 3 بر 6 در دور سوم پیروز شد) و پیروز شد. مدال نقره ارزشمند

تیم ملی کشورمان در این رقابت ها یک طلا، دو نقره و شش برنز کسب کرد. امیرمحمد بهکشی (طلا)، مهدی حاجی موسایی و علی احمدی (نقره)، میرهاشم حسینی، علی نجفی، مهران برکرداری، علی اشکوریان و علیرضا نادعلیان (برنز) قهرمان مسابقات آزاد کره جنوبی برای ایران شدند.

پایان پیام/