295 بیمار کرونا در مازندران بستری شدند/ پرجالا وایدیا کندرس دوز یادآوری واکسن تزریق می کنند.ساعت: 12:15
تاریخ انتشار: ۱۳۰۱/۰۵/۲۸
کد خبر: 1890973

در شبانه روز گذشته با بستری شدن 84 بیمار جدید کرونا، تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی مازندران و بابل به 295 نفر رسید که حال 86 نفر از آنها وخیم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش بلاغ، در 24 ساعت گذشته 76 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران بستری شدند.

در این مدت 84 نفر از افراد مشکوک بستری، از بیمارستان ها ترخیص و مراحل درمانی خود را در منزل تکمیل کردند.

در حال حاضر ۲۴۸ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۷۶ نفر با علائم شدید تنفسی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

در دانشگاه علوم پزشکی بابل هم‌اکنون 47 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند، 8 بیمار جدید بستری و 15 بیمار نیز ترخیص شدند.

همچنین 10 بیمار در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

در شبانه روز گذشته با بستری شدن 84 بیمار جدید کرونا، تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی مازندران و بابل به 295 نفر رسید که حال 86 نفر از آنها وخیم است.

عباسعلی پور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: مرگ و میر و بستری شدن سالمندان و بیماران مزمنی که در 6 ماه گذشته واکسن دریافت نکرده بودند در موج هفتم کرونا زیاد بود.

وی افزود: اکنون تمرکز ما بر این است که از آنها برای تزریق دوز یادآوری واکسن برای کمک به این گروه ها فراخوانی کنیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: خانواده ها والدین خود را که سالمند یا بیماری زمینه ای دارند برای واکسیناسیون به مراکز واکسیناسیون بیاورند تا آمار مرگ و میر در مازندران به صفر برسد.

علیپور افزود: تمامی افراد بالای 18 سال می توانند نوبت چهارم واکسن کرونا را تزریق کنند.

رئیس مرکز بهداشت استان مازندران افزود: بیش از 50 مرکز واکسیناسیون انبوه در مازندران راه اندازی شده که هم اکنون فعال است و یک مرکز انبوه در همه شهرستان ها به همراه مرکز جامع واکسیناسیون.

انتهای پیام/