22750 کارگاه فعال در استان مرکزی وجود داردساعت: 13:24
تاریخ انتشار: 1301/06/24
کد خبر: 1897609

حسینی گفت: 22 هزار و 750 کارگاه فعال در استان مرکزی وجود دارد که بیش از یک هزار نفر بیمه شده اند و کل جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی در استان به 993 هزار نفر رسیده است و این ضریب چند برابری حدود 70 درصد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ علیرضا حسینی مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ وی بیان کرد: در حال حاضر جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی در استان مرکزی به 993 هزار نفر رسیده است و ضریب پوشش بیمه ای در استان حدود 70 درصد است که بسیار بیشتر از نسبت 55 درصدی در کشور است چرا که استان مرکزی صنعتی است و تعداد شاغلان بسیار بالایی دارد.

وی افزود: جمعیت بیمه شدگان اصلی اعم از کارگر، مشاغل آزاد، کارگر ساختمانی، بافنده، راننده و غیره نیز به 325 هزار و 700 نفر رسید که نسبت به سال گذشته 2.91 درصد افزایش داشته است.

حسینی ادامه داد: تعداد کارگران بیمه شده شاغل در کارگاه ها به 221 هزار و 815 نفر رسیده که نسبت به سال گذشته 2.1 درصد رشد نشان می دهد و امسال نیز شاهد افزایش تعداد بیمه شدگان هستیم.

در نظر دارد در سال جاری به 19000 نفر تسهیلات بیمه ارائه دهد

مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی بیان کرد: در سال گذشته یکی از اهداف سازمان تامین اجتماعی بر اساس قانون اساسی و ماده یک قانون تامین اجتماعی پوشش بیمه ای اقشار مختلف جامعه بود. تمرکز بر بیمه دانشجویان و زنان خانه دار.

وی افزود: در خصوص بیمه دانش آموزی در سال گذشته 231 دانش آموز بیمه شدند که امسال با 416 درصد افزایش به یک هزار و 144 نفر رسیده و در این زمینه جزو 5 استان برتر کشور است. همچنین برای خانم های خانه دار بیمه وجود دارد. 198 درصد افزایش به 5540 نفر. ما رسیدیم

حسینی خاطرنشان کرد: تلاش سازمان تامین اجتماعی در استان امسال حدود 19 هزار نفر را تحت پوشش خود اشتغالی، خانه دار، دختر مجرد و دانش آموز قرار می دهد.

کاهش 33 درصدی مشمولان بیمه بیکاری به دلیل اشتغال مجدد/در ساوه و جرندی با کمبود نیروی کار مواجه هستیم.

وی گفت: یکی از وظایف سازمان تامین اجتماعی پرداخت بیمه بیکاری به افرادی است که بر خلاف میل خود از کارگاه ها اخراج می شوند، بنابراین بر اساس اعلام وزارت کار، بیمه بیکاری این افراد توسط سازمان تامین اجتماعی تنظیم می شود. سازمان.

مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی تا ابتدای سال گذشته بیش از 5000 نفر از بیکاران استان مرکزی را بیمه کرده است و افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده تلاش شده است تا این افراد به کارگاه های آموزشی معرفی شوند. استخدام. در نهایت با این سیاست تعداد مشمولان بیمه بیکاری در خرداد ماه امسال به 3378 نفر رسید و جزو استان های موفق در این زمینه هستیم.

حسینی همچنین بیان کرد: در یک سال گذشته تعداد مشمولان بیمه بیکاری در استان مرکزی 33 درصد کاهش داشته است که عمدتاً به دلیل اشتغال مجدد بوده و در این راستا هزینه های شرکت کاهش یافته و کارگران به تولید بازگشته اند. چرخه

وی خاطرنشان کرد: با توجه به بازدیدهای میدانی از چند شهرستان استان از جمله ساوه و جرندیه با کمبود نیروی کار نیز مواجه هستیم ضمن اینکه اراک نیز با کمبود نیروی ماهر مواجه است.

62 درصد مستمری بگیران استان مرکزی حداقل دستمزد دریافت می کنند

مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی بیان کرد: تعداد مستمری بگیران استان به 65 هزار و 571 نفر و همچنین 3 هزار و 620 معلول و 30 هزار و 767 بازماندگان تامین اجتماعی رسیده است.

وی گفت: 62 درصد مستمری بگیران استان مرکزی دارای حداقل درآمد هستند، 28 درصد حداقل 10 میلیون تا 10 درصد بیش از 10 میلیون دریافت می کنند، یعنی 38 درصد مستمری بگیران تامین اجتماعی استان مرکزی سایر رده ها هستند. .

آذرآب بیشترین بدهی تامین اجتماعی در استان مرکزی را دارد/ هیچ وقت به این شرکت فشار نیاورده ایم.

حسینی با اشاره و موافقت اداره کل تامین اجتماعی استان مرکزی در حمایت از محصول خاطرنشان کرد: سعی کردیم مصوبات ستاد تسهیل و اقتصاد مقاومتی را برای حمایت از محصول و همچنین حمایت از موضوع کلان اجرا کنیم. بدهکاری، این مشکل 10 ساله در استان بوده است. با تقسیم بندی و رفع مطالبات شرکت، تعیین تکلیف و در رابطه با شرکت آذرآب اقدامات بعدی برای رفع مشکلات انجام شد.

وی ادامه داد: در استان مرکزی بزرگترین بدهکار به سازمان تامین اجتماعی شرکت آذراب است و به تنهایی یک سوم مطالبات را دارد و سال گذشته حدود 200 میلیارد تومان بدهی به مراحل 60 ماهه تقسیم شد. این اقدامی بی سابقه است، هرچند که به دلیل مشکلات متعدد شرکت موفق شد به تعهدات خود عمل نکرد، اما هیچ گونه اقدام اجرایی علیه این شرکت انجام نداده ایم و حتی در حال حاضر نیز بنا به مصوبه ستاد تسهیل، دریافت می شود. یک چهارم حق بیمه این شرکت و مابقی بدهی محسوب می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی تاکید کرد: اگر سازمان تامین اجتماعی با آذرآب اقدام قانونی و اجرایی کرد باید بخشی از اموال این شرکت را تصرف کنیم اما چنین اقدامی صورت نگرفت و فشاری به این امر وارد نکردیم. گروه

وی در خصوص حمایت تامین اجتماعی از شرکت های دانش بنیان گفت: شرکت های دانش بنیان در صورت پرداخت منظم لیست بیمه کارکنان خود از پرداخت حق بیمه قرارداد معاف هستند.

40 خدمت الکترونیکی توسط سازمان تامین اجتماعی ارائه می شود

حسینی با اشاره به ارائه 40 خدمت در سامانه خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی، گفت: کرونا به فرصتی برای سازمان تامین اجتماعی تبدیل شده است و امروز با توسعه زیرساخت های ارائه خدمات الکترونیکی، مراجعه به شعب انجام شده است. 50 درصد کاهش یافته و این نیز بزرگترین اقدام است.نسخه الکترونیکی در نظر گرفته شده است و استان مرکزی یکی از استان های برتر در این بخش است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی بیان کرد: سال گذشته درمانگاه ویژه امام خمینی (ره) افتتاح و درمانگاه جرندی افتتاح شد و در صورت بروز بیماری های خاص و ناباروری بیشتر هزینه ها را موسسه پرداخت می کند. حد ممکن برای ارائه کمترین بهبود خدمات رسیده است.

حسینی با اشاره به میزان درآمد و هزینه های سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: هزینه ها بیش از درآمد است، باید اصلاحات ساختاری در صندوق انجام شود اما اینکه می گویند سازمان تامین اجتماعی ورشکسته است درست نیست.

27 درصد از کارگاه ها حداقل دستمزد را پرداخت می کنند

وی با بیان اینکه 22 هزار و 750 کارگاه فعال در استان مرکزی از یک نفر تا بیش از هزار نفر بیمه شده اند، بیان کرد: تعداد کارگاه های پرداخت کننده میانگین دستمزد مشمول کاهش حق بیمه 342 کارگاه بوده که حدود 5 درصد، 27 درصد است. از کارگاه ها نیز حداقل دستمزد پرداخت می شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: 55 درصد کارگاه ها نیز بین 7 تا 10 میلیون و 13 درصد از 7 تا 10 میلیون حقوق پرداخت می کنند.

انتهای پیام/