20 سال است که مردم آبادان و خرمشاه در انتظار بهره مندی از مزایای منطقه آزاد اروند هستند.ساعت: 15:28
تاریخ انتشار: 1401/04/02
کد خبر: 1878062

عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند؛

علی خانی از مهلت 15 روزه برای تعیین تکلیف کار استقرار گمرک جمهوری اسلامی ایران در ورودی منطقه آزاد اروند خبر داد و گفت: با گذشت حدود 20 سال از راه اندازی این منطقه در آبادان و خرمشاه، مردم گلایه مند هستند. افزایش هزینه های زندگی.”

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش رهاب، علی خانی معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند روز پنجشنبه در اولین جلسه کارگروه توسعه تجارت و سرمایه گذاری با توجه به موانع صادراتی در مرز شلم در محل شهید یاسینی گفت: سالن کنفرانس. : این موضوع بسیار وقت گیر است و ممکن است نیاز به پیگیری فرامنطقه ای داشته باشد.

وی گفت: طی مکاتبات انجام شده مقرر شد گمرک از هر جهت ظرف مدت 15 روز وضعیت مبادی ورودی منطقه آزاد اروند را مشخص کند.

یکی از اعضای هیات مدیره سازمان منطقه آزاد اروند گفت: بیش از 4 نفر در دروازه های این منطقه مشغول به کار هستند که حقوق آنها از چند سال گذشته بر عهده سازمان منطقه آزاد اروند بوده است اما با وجود اینکه تمام هزینه ها، این پایگاه ها به طور کامل عملیاتی نیستند.” و مهمترین موفقیت آن وقفه در تولید است.

مین ادامه داد: در صورت امتناع گمرک از قبول مسئولیت کامل گیت ها و نیروهای مستقر، سازمان گیت ها خارج می شود و نیروهای موجود در مبادی ورودی از محل فراخوانده می شوند و در جاهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

وی به عنوان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گفت: انتقادات زیادی در حوزه کنترل واردات از سوی تجار به شرکت هایی مانند استاندارد وارد شده است.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند افزود: انتظار می رفت این روند برای تجار منطقه سریعتر و هزینه کمتری داشته باشد اما چنین مکانیزمی بازار شهروندی اروند را متفاوت می کرد. کالاها و فرآیند مناطق آزاد». سرزمین اصلی را در نظر نگیرید.

خانی با تاکید بر لزوم جلوگیری از ایجاد و درج هزینه های اضافی بر تجار و ترخیص کاران، گفت: بخش های استاندارد و مدیریت غذا و دارو، نظارت دقیق بر کالاها، تعدیل هزینه ها و رعایت عدالت در قیمت گذاری، فرآیند و سازوکار می تواند به سرعت تسویه حساب طولانی مدت را انجام دهد. ساعت کار و کالا مسدود کردن فرصت و جلوگیری از هزینه های بیشتر بر مصرف کننده.

وی گفت: با گذشت نزدیک به 20 سال از تاسیس منطقه آزاد در شهرهای آبادان و خرمشاه، مردم از افزایش هزینه های زندگی در این منطقه گلایه دارند و چشم انتظار بهره مندی از مزایای منطقه آزاد هستند.

یکی از اعضای هیات مدیره سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه بی توجهی به امتیازات و نادیده گرفتن توانمندی های منطقه منجر به فرار سرمایه می شود، خاطرنشان کرد: مشکلات برنامه ریزی و گسترش آن در سطح ملی مانع رشد سرمایه گذاری و ایجاد فرصت های شغلی بسیاری می شود. .

معدنی افزود: در سال‌های قبل از تأسیس منطقه آزاد، مرز بین‌المللی شلم بود و پس از تأسیس منطقه آزاد، بندر تجاری آن از نیم هکتار به بالای 50 هکتار افزایش یافت و این مرز را قابل توجه کرد. مرزهای تجاری و اقتصادی در سطح ملی و بین المللی.

وی گفت: این امکانات متعلق به سرمایه ملی و همه مردم است و باید تقویت شود و رونق بیشتری را برای اقتصاد و اشتغال در منطقه به همراه داشته باشد.

شهرهای آبادان و خرمشهر در منطقه آزاد اروند قرار دارند.

پایان پیام/