193 قرآنی در قزوین به مصاف یکدیگر رفتند


وی افزود: مرحله استانی این مسابقات روز سه شنبه برای خواهران و روز چهارشنبه برای برادران از ساعت 20 الی 20:30 در محل سالن همایش های سازمان تبلیغات اسلامی قاسم سلیمانی استان قزوین برگزار می شود.

رئیس اداره امور قرآن و عترت اوقاف استان خوزستان تصریح کرد: در مرحله منطقه ای چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، شرکت کنندگان در رشته های حفظ کل قرآن کریم، قرائت تحقیق. ، ترتیل لاک پشت، 20 جزء حفظ، 10 جزء، حفظ پنج جزء، اذان، قرائت دعا و حمد و حمد با یکدیگر رقابت می کنند.

وی گفت: با هماهنگی انجام شده صدای شرکت کنندگان در سه حوزه اذان، نماز و تواشیح در استان ضبط و برای قضاوت و ارزیابی به سازمان اوقاف کشور ارسال می شود.

عظیمی گفت: با توجه به سطح بالای مسابقات از توان اساتید بنام کشور مانند استاد دولت از تهران، استاد یار احمدی و استاد بهران زاده و از استان خوزستان و همچنین استاد وفاپور بهره برده ایم. و پروفسور رفعتی در قسمت داوری در مسابقه در قسمت برادران.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع 667 شرکت کننده در مرحله شهرستانی از استان قزوین حضور داشتند که از این تعداد 193 نفر به مرحله استانی راه یافتند که 72 نفر در رده خواهران و 121 نفر در رده برادران هستند.

عظیمی گفت: در مرحله شهرستانی مسابقات آمار میدانی از ثبت نام کنندگان در ترتیل قرآن کریم 64 نفر، در رشته سوم 211 نفر، در رشته حفظ کل 35 نفر و در جزء بیستم 50 نفر بوده است. حوزه 91 نفر رشته 10 جزء 5 رشته حفظ .. 111 نفر اذان 54 نفر در حوزه نماز 48 نفر در رشته تواشیح سه گروه.

وی در خاتمه گفت: از میان چهره هایی که در مرحله شهرستانی مسابقات شرکت کردند 256 نفر از شهرستان خوزستان، 143 نفر از شهرستان البرز، 91 نفر از شهرستان بوئین زهرا، 81 نفر از شهرستان اوج، 55 نفر بودند. از تاکستان و 41 از مردم شهرستان آبیک.

انتهای پیام/