111 زندانی اقتصادی با تلاش خیرین یزدی به آغوش خانواده بازگشتند.


وی با قدردانی از کمک های سخاوتمندانه خیرین در زمینه کمک به آزادی زندانیان جرائم عمد گفت: کمک های مردم دارالآباده تنها در ایام رمضان، محرم و صفر نیست، بلکه خیرین نیکوکار کویر در تمام فصول سال و در مناسبت های مختلف با کمک مالی به ریز و درشت برای جرایم عمدی شرایطی برای آزادی محکومان فراهم می شود که این خود دلیل بر رحمت و ایمان والای آنان است. مردم این منطقه و کشور.

با قدردانی از همکاری و همیاری اعضای کمیته صلح و سازش ستاد و اعضای شورای حل اختلاف زندان مرکزی استان برای عفو رضایت بخش رئیس کل دادگستری استان شکات افزود: کمک به آزادی زندانیان جرایم عمدی فقط با پرداخت وجه از طریق بنامی امکان پذیر است. او محدود نبود و با شبهاتش خوب برخورد شد و در بسیاری از موارد با کمتر از خواسته اولیه موافقت کرد که در آزادی زندانیان جرایم عمدی بسیار مؤثر بود.

دسیری با اشاره به آزادی 111 زندانی جرایم عمد در 8 ماه سال جاری افزود: بدهی این مددجویان 116 میلیارد تومان است که 105 میلیارد تومان آن توسط اعضای کمیته صلح و سازش ده پرداخت شده است. شعبه های هیأت حل اختلاف مستقر در ستاد منطقه و زندان مرکزی استان. مابقی از منابع این ستاد اعم از کمک های خیرین و تسهیلات بانک های عامل جمعاً به مبلغ 11 میلیارد تومان به حساب سپرده قضایی واریز و زمینه آزادی این 111 نفر و بازگشت به گرمی را فراهم کرد. آغوش خانواده هایشان

رئیس هیئت امنای ستاد دیه استان یزد به تشریح نوع محکومیت این مددجویان پرداخت و گفت: از مجموع مددجویان آزاد شده 70 مددجو مربوط به جرائم مالی، 27 مددجو به پرداخت مهریه، 13 مددجو محکوم شدند. به دلیل حادثه کار به پرداخت نفقه و 1 مهریه محکوم شدند.

وی گفت: از این تعداد 19 مددجو با مشورت کارکنان این اداره کل و بدون پرداخت وجه و اصلاح نقش و 92 مددجو نیز با پرداخت از منابعی از جمله بنامی و کمک بنامی از زندان آزاد شدند. تسهیلات بانک های عامل که از این تعداد 12 مشتری زن و بقیه مرد هستند.

دسیری با اشاره به برگزاری برنامه ها و کمپین های مختلف در مناسبت های مختلف برای آزادی زندانیان گفت: طبق شواهد در آذرماه چندین کمپین ویژه آزادی زندانیان جرایم عمد با برنامه ریزی و همکاری صداوسیما برگزار کردیم. سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد و هنرمندان این استان». امیدواریم با مشارکت بیشتر نیکوکاران بتوانیم بسیاری از محکومان مالی را به دلیل جرایم عمدی از زندان آزاد کنیم.

انتهای پیام/