10 مزیت شگفت انگیز چای سبز

در میان خواص فراوانی که دارد، چای سبز می تواند به ما در پیشگیری از دیابت کمک کند زیرا سطح قند خون را کنترل می کند.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا چای سبز برای قرن ها بخشی از فرهنگ آسیایی بوده است. این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی است که به طرق مختلف برای بدن مفید است و یک پشتیبان عالی برای تقویت سیستم دفاعی و پیشگیری از بیماری ها است.

علاوه بر این، اکنون مشخص شده است که این چای یک پشتیبان عالی برای کاهش وزن و جلوگیری از مشکلات مزمن سلامتی مانند سرطان است. آیا از فواید شگفت انگیز چای سبز می دانید؟ ما از شما دعوت می کنیم دلایل بیشتری برای نوشیدن منظم چای سبز کشف کنید.

1. چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان است

آنتی اکسیدان ها ترکیبات شیمیایی هستند که مسئول مبارزه با مولکول های دیگر مانند رادیکال های آزاد هستند. چای سبز منبعی غنی از آنتی اکسیدان ها است و به همین دلیل، متحدی برای پیشگیری از بیماری های مزمن و همچنین مشکلات پیری زودرس پوست است.

2. می تواند به پیشگیری از سرطان کمک کند

مطالعات نشان داده است که چای سبز دارای خواص مهمی است که به عنوان روشی برای کاهش خطر ابتلا به انواع مختلف سرطان امیدوارکننده است.

در تحقیقاتی که توسط دانشگاه مک گیل در مونترال (کانادا) انجام شد، مشخص شد که آنتی اکسیدان های موجود در این چای می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات کمک کند. در تجزیه و تحلیل دیگری، کاهش خطر سرطان ریه تا 18 درصد مشاهده شد.

سایر تحقیقات چینی مصرف چای را با کاهش خطر ابتلا به سرطان های معده، پانکراس، مری، پروستات و کولورکتال مرتبط دانسته اند.

3. سلامت قلب

محتوای بالای آنتی اکسیدان موجود در آن، آن را به متحدی برای تنظیم سطح کلسترول بد خون و جلوگیری از نصب آن در رگ های خونی تبدیل می کند.

به همین دلیل، مصرف منظم چای سبز می تواند خطرات قلبی و سایر مشکلات مربوط به سلامت قلب و عروق را کاهش دهد.

4. سلامت کبد را بهبود می بخشد

کبد عضوی است که مسئول فیلتر کردن سمومی است که در جریان خون تجمع می‌کنند و می‌توانند بر سلامتی تأثیر بگذارند. با این حال، سموم بیش از حد می تواند تأثیر منفی داشته باشد و از عملکرد صحیح آن جلوگیری کند.

یک فنجان چای سبز در روز می تواند انگیزه ای برای پاکسازی کبد و اطمینان از عملکرد صحیح آن باشد. مصرف منظم چای به جلوگیری از آسیب ناشی از مواد سمی مانند الکل کمک می کند و از التهاب جلوگیری می کند.

5. متابولیسم را تحریک می کند و به کاهش وزن کمک می کند

از نظر علمی ثابت شده است که مصرف چای سبز به پیشگیری و کاهش وزن اضافی بدن کمک می کند. در یک تحقیق مشخص شد که قدرت اکسیداسیون چربی چای به شرکت کنندگان در کاهش وزن در یک دوره سه ماهه کمک کرده است.

علاوه بر این، همچنین مشخص شد که به فعال کردن متابولیسم کمک می کند، توانایی سوزاندن کالری را بهبود می بخشد و به عنوان یک محافظ قلب عمل می کند.

6. حمایت از گوارش

چای سبز دارای خاصیت ملین ملایمی است که می تواند به پیشگیری و مبارزه با یبوست کمک کند، علاوه بر آن خواصی برای کاهش گاز، نفخ و سایر مشکلات گوارشی دارد.

7. پیشگیری از دیابت

خواص این چای می تواند به کنترل سطح قند خون برای جلوگیری از دیابت کمک کند. تحقیقات اخیر نشان داده است که چای علاوه بر کنترل دیابت نوع 2 می تواند از ابتلا به دیابت نوع 1 جلوگیری کند.

8. سلامت دندان ها را بهبود می بخشد

در طب سنتی چینی از چای سبز به عنوان محافظ دندان استفاده شده است که علاوه بر کمک به کنترل مشکلات بوی بد دهان می تواند از عفونت های دهان جلوگیری کند.

9. پیشگیری از آرتریت

تحقیقات متعدد نشان داده است که چای سبز دارای اثر ضد درد و ضد التهابی قوی است که می تواند در درمان آرتریت روماتوئید و سایر انواع بیماری های التهابی بسیار مفید باشد.

مصرف این چای می تواند به توقف پاسخ التهابی و همچنین تجزیه غضروف در افراد مبتلا به این نوع بیماری کمک کند.

10. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

محتوای بالای آنتی اکسیدان های اضافه شده به ویتامین ها و مواد معدنی باعث می شود این چای یکی از بهترین متحدان طبیعی سیستم ایمنی بدن باشد. خواص چای علاوه بر مشکلات رایج تنفسی مانند آنفولانزا و سرماخوردگی در درمان انواع عفونت ها موثر است.

رژیم لاغری سریع