۲۹۰ میلیارد ریال سهم دانشگاه تربت‌حیدریه از سفر ریاست جمهوریساعت: 23:17
منتشر شده در مورخ: 1401/02/17
شناسه خبر: 1836934

فتحی گفت: در سفر فروردین ماه هیات دولت و ریاست جمهوری به این استان، ۲۹۰ میلیارد ریال به دانشگاه دولتی تربت حیدریه اختصاص یافت.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ عباس خاشعی‌سیوکی، رییس دانشگاه تربت حیدریه ظهر امروز در آیین تجلیل از استادان برتر این دانشگاه اظهار داشت: قرار است هفته آینده با همراهی نماینده مردم منطقه تربت‌حیدریه در مجلس شورای اسلامی به دیدار معاون اول رییس جمهوری رفته تا زمینه جذب اعتبارات فوق را فراهم آوریم.


وی در بخش دیگری به معایب سیستم آموزش مجازی اشاره کرد و گفت: بر اسا س آمار وزارت علوم، تعطیلی 2 ساله دانشگاه‌ها موجب شد معدل کلی دانشجویان کشور 2 نمره افزایش یابد و این نشان از کنترل ضعیف در سیستم آموزشی مجازی بود.


خاشعی‌سیوکی افزود: همچنین فقدان وجود استادان و دانشجویان در این ایام باعث شد بیشتر به قدر این بزرگواران پی ببریم و بر این اساس با وجودی که تنها در این دانشگاه هزینه آموزش حضوری بالغ بر 30 میلیارد ریال در ماه است، با این وجود ترجیح می‌دهیم آموزش به صورت حضوری ادامه یابد.


رییس دانشگاه تربت‌حیدریه در ادامه گفت: اکنون ۶۵ درصد دانشجویان این دانشگاه در رشته‌های علوم انسانی مشغول تحصیل هستند و همین میزان نیز غیربومی و از خوابگاه استفاده می‌کنند.


خاشعی‌سیوکی افزود: این در حالی است که در این دانشگاه تنها 2 رشته علوم انسانی داریم و بقیه رشته‌های ما تجربی، فنی و مهندسی هستند.


وی گفت: این آمار بیانگر آن است قبولی‌های رشته‌های فنی در این خطه بسیار کم و اکثر پذیرفته شدگان ما از اطراف تربت‌حیدریه هستند.


رییس دانشگاه تربت‌حیدریه اظهار کرد: اکنون نزدیک به 2 هزار و 100 دانشجو در این دانشگاه در ۲۹ کد رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول تحصیل هستند که 60 درصد آنها خانم می‌باشند.


خاشعی‌سیوکی بیان کرد: همچنین پیگیر ایجاد رشته دکترای هیدرو انفورماتیک هستیم تا مجوز آن اخذ شود.


در پایان این آیین از هشت نفر استاد برتر در گروه‌های مختلف آموزشی تجلیل شد.


انتهای پیام/

رژیم لاغری سریع