یک SEZ بدون زیرساخت نمی تواند کار کندساعت: 13:12
تاریخ انتشار: 06/03/1401
کد خبر: 1892529

استاندار گلستان در افتتاحیه طرح های هفته دولت:

استاندار گلستان گفت: بدون زیرساخت های آب، برق و گاز نمی توان یک شهرک اقتصادی هزار هکتاری ایجاد کرد و نه منطقه آزادی بدون تدارکات و زیرساخت ها، جلسات و گفتگوها.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ گلستان به نقل از ما؛ علی محمد جنگنه صبح امروز در مراسم افتتاحیه مرکز پروژه های هفته دولت در گرگان اظهار داشت: گلستان از نظر توانمندی ها و مواهب الهی جزء 10 استان برتر کشور است. اما وضعیت شاخص های اجتماعی آن مطلوب نیست.

استاندار گلستان ادامه داد: تولید سرانه گلستان نصف میانگین کشوری است و چرا باید اینگونه باشد و من بارها این سوال را از خودم می پرسم و چرا باید درآمد ناخالص ما 56 همات باشد.

زنگنه افزود: درآمد ناخالص استان باید دو برابر شود و برای رسیدن به این هدف باید 224 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کنیم.

وی بیان کرد: با جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی می توان به این مهم دست یافت که دولت در سفر به گلستان تلاش کرد زیرساخت ها را در استان عقب مانده فراهم کند و اعتبارات خوبی در این زمینه اختصاص داد.این مقام مسئول به 12 هزار میلیارد تومان مصوبه دولت در سفر به گلستان اشاره کرد و گفت: یک شهرک مالی هزار هکتاری بدون زیرساخت های آب، برق و گاز و یا منطقه آزاد بدون لجستیک و زیرساخت ساخته نمی شود. با جلسات و سخنان. در این راستا دولت 12 هزار میلیارد تومان برای جبران کمبود دانش مصوب کرد.

جنگنه با بیان اینکه برای جبران این عقب ماندگی نیاز به تولید برق دارید افزود: 430 میلیون یورو برای سیکل ترکیبی نیروگاه در نظر گرفته شده است تا بتوانیم 500 مگاوات تولید برق را افزایش دهیم.

وی گفت: بحث پتروشیمی شعر یاس استان است و برای حل موضوع پتروشیمی و راه اندازی مجدد پروژه 12 گام در نظر گرفته شد و 10 قدم برداشتیم و اعتبار ارزی برای آن در نظر گرفته شد.

انتهای پیام/