یک مقام ارشد نظامی گفت تایوان جنگی با چین آغاز نمی کند


پس از آنکه پکن اخیراً تعداد بی سابقه هواپیماهای نظامی را علیه این جزیره شلیک کرد ، پس از تشدید تنش ها در منطقه ، تایپه روز پنجشنبه گفت که تایپه جنگ جنبشی با چین آغاز نمی کند.

چیو کو-چنگ گفت تایوان “مطلقا جنگی را آغاز نمی کند.”

با توجه به تجاوز اخیر چین در نزدیکی جزیره ، برخی از ناظران بین المللی این سال را دارند که آیا پکن قصد تهاجم دارد یا خیر. تعداد کمی از مردم معتقدند که جنگ اجتناب ناپذیر است ، اما حجم زیاد این پروازهای چینی بسیاری را نگران کرده است که ممکن است یک محاسبه اشتباه منجر به درگیری بیشتر شود و احتمالاً شامل ایالات متحده ، ژاپن ، بریتانیا و استرالیا شود.

چین ادعا می کند تایوان متعلق به خود است و کنترل جزیره جزء کلیدی تفکر سیاسی و نظامی پکن است. رهبر شی جین پینگ در آخر هفته تأکید کرد که “اتحاد مجدد ملت باید و قطعاً محقق خواهد شد” – هدفی که با پیشرفت های گسترده نیروهای مسلح چین در دو دهه گذشته واقع بینانه تر بوده است.

تایوان اخیراً از سرمایه گذاری های جدید در ارتش خود خبر داده است. رئیس جمهور تسای اینگ ون گفت که این پول برای “اثبات عزم ما برای دفاع از خود” در نظر گرفته شده است.

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در کنفرانس انرژی CNBC گفت که چین نیازی به استفاده از ارتش برای دستیابی به هدف خود در مورد تایوان ندارد.

گزارش برنامه های کاربردی LISKA NEWS

پوتین به نقل از این شبکه تلویزیونی گفت: “چین یک اقتصاد فوق العاده قوی است و از نظر برابری خرید ، چین رتبه اول اقتصاد جهان در مقایسه با ایالات متحده است.” با افزایش این پتانسیل اقتصادی ، چین می تواند به اهداف ملی خود برسد. من هیچ تهدیدی نمی بینم. “

آسوشیتدپرس به این گزارش کمک کرد

دیدگاهتان را بنویسید