یک مطالعه نشان می دهد که دستگاه تنفس N95 می تواند تعداد بستری ها را به دلیل آتش سوزی کاهش دهد


تنفس کننده ها می گویند دستگاه های تنفس N95 می توانند از آتش سوزی قوی محافظت کنند.

بر اساس مطالعه ماه آگوست در مجله AGU GeoHealth ، ماسک های استانداردهای نظارتی “وسیله ای امیدوار کننده” برای کاهش استنشاق هوای آلوده در ذرات و کاهش خطر عوارض جانبی نامطلوب را ارائه می دهد.

نویسندگان این مطالعه ، دانشگاه ایالتی کلرادو و دانشکده بهداشت عمومی کلرادو ، دریافتند که مزایای بهداشت عمومی به شدت بستگی به تعداد دفعات استفاده از دستگاه تنفس N95 و تعداد افراد دارد.

با توجه به پیام همراه ، مدل تیم انواع مختلف سرپوش ، میزان مناسب بودن آنها ، ویژگی های آلودگی هوا و خطر آلودگی هوا که باعث ایجاد بیماری های تنفسی می شود را در نظر گرفت.

علاوه بر این ، درصد افرادی که احتمالاً از ماسک استفاده می کنند و چگونگی استفاده مداوم از آنها در نظر گرفته شده است.

ماسک صورت N95 از یک شیشه جلو که توسط آسمانی نارنجی احاطه شده است ، ناشی از دود ناشی از آتش سوزی در شمال کالیفرنیا ، اوکلند ، کالیفرنیا ، در روز چهارشنبه 9 سپتامبر 2020 آویزان شده است.
گروه MediaNews از طریق گتی ایماژ

محققان آزمایشات آزمایشگاهی را انجام دادند تا به نتیجه برسند و توانایی ماسک های مختلف صورت و ماسک های تنفسی برای فیلتر کردن ذرات با اندازه های مختلف موجود در دود و آلودگی هوا را با قرار دادن مواد ماسک روی لوله ای که در هوا و ذرات “تنفس” می کند ، بررسی کردند. داخل جعبه پلاستیکی

در مطالعه موردی فصل آتش سوزی در ایالت واشنگتن در سال 2012 ، گروه تخمین زد که استفاده از ماسک تنفسی N95 می تواند بستری شدن های تنفسی بیمارستانی ناشی از دود آتش را 22 تا 39 درصد کاهش دهد. N95 میزان تماس افراد را تا 16 برابر کاهش می دهد.

متناوبا ، ماسک های پارچه ای محافظت محدودی را در برابر آلودگی هوا انجام می دهند ، در حالی که ماسک های مصنوعی و پنبه ای نوردهی را تنها 2.2 برابر کاهش می دهند. به ترتیب 1.4 و 1.4.

در حالی که ماسک های جراحی بیش از 90 درصد ذرات را فیلتر کرده اند ، تحقیقات قبلی نشان داده بود که ماسک ها اجازه می دهند نیمی از هوا در اطراف ماسک نشت کند و آنها را به اندازه گزینه های مصنوعی و پنبه مثر می کند.

ماسک های جراحی و ماسک های مصنوعی به ترتیب حدود 17 و 13 درصد از ویزیت های بیمارستانی ناشی از آتش سوزی و ماسک های پنبه ای را تنها 6 درصد کاهش می دهد.

به گفته نویسندگان ، N95 همچنین در برابر ذرات گرد و غبار بزرگتر و آلودگی هوای شهری بهترین کار را کرد.

    هنگامی که گارد جمهوریخواه ملی جاده ای را به دلیل آتش سوزی در شهرستان اودمیرا در 18 اوت 2021 در اودیمیرا پرتغال ، مسدود می کند ، زنی از ماسک محافظ صورت استفاده می کند و در کنار علائم راهنمایی و رانندگی ایستاده است.  پس از طولانی شدن هوای خشک و گرم ، آتش سوزی هایی در چوب پنبه ، اکالیپتوس و کاج شهرداری Odemira پرتغال رخ داد.
هنگامی که گارد جمهوریخواه ملی جاده ای را به دلیل آتش سوزی در شهرستان اودمیرا در 18 اوت 2021 در اودیمیرا پرتغال ، مسدود می کند ، زنی از ماسک محافظ صورت استفاده می کند و در کنار علائم راهنمایی و رانندگی ایستاده است. پس از طولانی شدن هوای خشک و گرم ، آتش سوزی هایی در چوب پنبه ، اکالیپتوس و کاج شهرداری Odemira پرتغال رخ داد.
گتی ایماژ

این مطالعه تأثیر تغییرات آب و هوایی را بر فصل آتش سوزی این کشور نشان داد. دانشمندان می گویند تغییرات آب و هوایی همچنان آتش سوزی های مکرر و شدیدتری خواهد داشت.

در سالهای اخیر ، دود ناشی از آتش – که با نام PM 2.5 شناخته می شود – آسمان ساحل شرقی را پر کرده ، کیفیت هوا را خراب کرده و ریه ها را تحریک می کند ، باعث التهاب ، تغییر عملکرد سیستم ایمنی و افزایش حساسیت به عفونت های تنفسی می شود.

قرار گرفتن در معرض دود با مشکلات سلامتی بلند مدت و کوتاه مدت از جمله کاهش همراه است عملکرد ریوی، سیستم ایمنی ضعیف ، میزان آنفولانزا بیشتر و حتی بستری شدن در بیمارستان و مرگ.

طبق CDC ، افراد مبتلا به آسم ، بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) ، بیماری قلبی،، زن باردار، و کودکان در معرض خطر خاصی هستند ، زیرا علائم ممکن است شامل مشکل در تنفس ، خس خس سینه ، سرفه ، حملات آسم ، خارش چشم ، خارش در گلو ، آبریزش بینی ، تحریک سینوس ها ، سردرد ، خستگی ، درد قفسه سینه و افزایش ضربان قلب باشد.

به گروه های در معرض خطر دستور داده می شود که از فعالیت های بیرون از خانه برای کاهش نوردهی ، پوشیدن N95 ، بسته نگه داشتن درها و پنجره ها و استفاده از فیلتر هوا برای تمیز کردن هوای داخل ساختمان خودداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید