یک شهید فلسطینی در کرانه باختری


بر اساس این گزارش، یک شهرک نشین صهیونیست با چاقو به یک جوان فلسطینی در سلفات در کرانه باختری اشغالی حمله کرد.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد یک جوان فلسطینی «علی حسن هرب» که در حمله شهرک نشینان صهیونیست در منطقه اسکاکا مجروح شده بود در سلفیت به شهادت رسید.

منابع محلی اعلام کردند که هرب بر اثر سکته قلبی توسط شهرک نشین صهیونیست به شدت مجروح شد و به بیمارستان منتقل شد و به دلیل شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

منابع افزودند که جنگی در سرزمین آنها بین سلفی ها و روستای اسکاکا در جریان است که شهرک نشینان صهیونیست به او حمله کردند و او را با چاقو زدند.

این منابع همچنین گفتند که بسیاری از جوانان فلسطینی می خواستند در جنگ کمک کنند، اما عناصری که شهرک صهیونیست نشین در آریل را به صورت هوایی جابجا کردند، مانع از انجام این کار شدند.

روستای اسکاکا در 4 کیلومتری شرق سلفیت قرار دارد و بخشی از آن توسط نیروهای اشغالگر به نفع پایگاه صهیونیستی آریل مصادره شده است.

اخیراً اشغال غیرنظامیان فلسطینی در کرانه باختری توسط شهرک نشینان صهیونیست تشدید شده است و کسانی که با حمایت نیروهای اشغالگر ساکن شده اند این کار را انجام می دهند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین، از ابتدای سال جاری تاکنون 66 فلسطینی بر اثر تیراندازی و تجاوز نیروهای اشغالگر در بیت المقدس و کرانه باختری به شهادت رسیده اند.