یورش صهیونیست‌ها در «قلقیلیه»/ وقوع حادثه تیراندازی در «الخلیل»ساعت: 07:46
منتشر شده در مورخ: 1401/03/10
شناسه خبر: 1842731

منابع رسانه ای اعلام کردند که نظامیان رژیم صهیونیستی طی بامداد امروز سه شنبه به نقاط مختلف کرانه باختری یورش بردند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرگزاری سما، سلسله اقدامات خصمانه نظامیان صهیونیست علیه شهروندان فلسطینی در اراضی اشغالی همچنان ادامه دارد. نظامیان صهیونیست به مناطق مختلف کرانه باختری یورش بردند.


بر اساس این گزارش، به دنبال یورش گسترده نظامیان صهیونیست به کرانه باختری درگیری شدیدی میان آنها و شهروندان فلسطینی درگرفت. شاهدان عینی اعلام کردند که شماری از شهروندان فلسطینی توسط صهیونیست‌ها بازداشت شدند.


از سوی دیگر، منابع عبری زبان اعلام کردند که یک جوان فلسطینی که در نزدیکی شهرک نیجوهوت در جنوب غرب الخلیل به ضرب گلوله صهیونیست‌ها زخمی شده است. برخی منابع، حال وی را وخیم گزارش کرده اند.


در همین حال، طی بامداد امروز سه شنبه شهرک‌نشینان اشغالگر صهیونیست تحت حمایت نظامیان صهیونیست به مغازه‌ها و خودروهای فلسطینیان در شهرک فندق در شرق قلقیلیه واقع در کرانه باختری حمله کردند.


روز گذشته نیز شهرک‌نشینان اشغالگر اسرائیلی امروز دوشنبه بخش‌های وسیعی از اراضی کشاورزی فلسطینیان را در منطقه بورین در جنوب نابلس به آتش کشیدند. گفتنی است، چندی پیش منابع فلسطینی اعلام کردند که از آغاز سال جاری میلادی تاکنون بیش از ۱۲۰۰ فلسطینی توسط صهیونیست‌ها در کرانه باختری بازداشت شده‌اند.


منابع مذکور تأکید کردند که ۳۵۰ نفر از بازداشت شدگان در واقع کسانی هستند که رژیم صهیونیستی اتهام دست داشتن در عملیات‌های مقاومتی و استشهادی در اراضی اشغالی را به آنها نسبت داده است.


انتهای پیام/