یزد/ تیرماه «شادی» را به مردم باز می گرداند، وقت آن رسیده که جنون یزد از شهر بازی بهره برداری کند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش یزدرسا ، پارک شادی یزد یکی از قدیمی ترین پارک های شهر تاریخی است که در سال 1360 در زمینی جدید به مساحت سه هکتار در بلوار دانشجو ساخته شده است. بسیاری از افراد مسن و میانسال یزد امروز هم خاطرات خوبی از آن دارند، اما در دهه 80 و 90 این وسایل آسیب دید و از ارتقای وسایل بازی پارک غفلت شد.

مسئولان شهرداری یزد و مدیرعامل پارک در اواخر دهه 90 اعلام کردند که تمامی وسایل بازی پارک شادی با سرمایه گذاری بخش خصوصی و اضافه شدن تجهیزات و تجهیزات جدید با سرمایه گذاری میلیاردی ارتقا و بازسازی می شود، اما این اتفاق نیفتاد. مدتها قبل از شیوع کرونا و از بین رفتن لذت پارک ها در شهر، این پارک ها را به طور رسمی تعطیل کرد.


پس از گذشت تقریباً دو سال از موضوع و پایان دوره کرونا، این مجموعه به یک پارک تقریبا متروکه تبدیل شد و مسئولان بار دیگر درباره احیای پارک شادی یزد صحبت کردند و از توسعه و مرمت آن خبر دادند و قول بازگشایی با آنها دادند. محیطی جذاب برای حضور بیشتر شهروندان و خانواده ها فراهم کرد و قدرت اجتماعی جامعه را افزایش داد.


محوطه سازی ورودی پارک شادی یزد با هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد ریال

سید ابوالفضل کشفی مدیرعامل دو شهرداری یزد در گفت و گو با خبرنگار یزدرسا گفت: آماده سازی فضای باز و مرمت ورودی پارک شادی در زمینی به مساحت 7500 متر مربع یکی از دو پروژه عمرانی است که در سال گذشته شهرداری ها انجام دادند. در دوران تصدی خود این کار را کرد.»

وی ادامه داد: فضای باز پارک شادی شامل ساخت، محوطه سازی، پیاده روسازی، روشنایی و ایجاد مبلمان شهری است که چهار میلیارد تن هزینه دارد.

کشفی یادآور می شود: محوطه سازی فضای بیرونی پارک شادی یزد طی سه ماه طبق برنامه اجرایی مصوب انجام شد و در دهه فاذر سال گذشته اجرایی شد و شهرداری یزد در حال انجام است.

پیشرفت 50 درصدی بازسازی پارک شادی یزد

محمدعلی سلمان معاون عمرانی و زیربنایی شهرداری یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در خصوص مرمت داخلی پارک شادی یزد اظهار داشت: پارک شادی در یک فاز مرمت می شود.

وی ادامه داد: پارک شادی به 7500 متر مربع، کف سازی و 1500 متر مربع بدنه نیاز دارد و تاسیسات آب، برق و گاز پارک نیز طراحی شده و در حال اجراست.

معاون عمرانی و امور زیربنایی شهرداری یزد با اشاره به اقدامات انجام شده گفت: پروژه پارک شادی تاکنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای معلولان همراه با کف سازی، بدنه، نورپردازی و نمای سنتی آن در حال توسعه است. خدمات بهداشتی و سازگاری

غارت پارک شادی با هزینه 20 میلیاردی

سلمان با اشاره به طرح این پارک گفت: شهرداری در نظر دارد در صورت بروز مشکل در ساخت و ساز، پارک شادی را تا پایان تیرماه به بهره برداری برساند.

وی ادامه داد: عملیات احداث این پارک تاکنون 15 میلیارد تن هزینه داشته و مجموع هزینه های اجرایی آن را به 20 میلیارد تن خواهد رساند.

سلمانی با اشاره به فرسودگی وسایل شهربازی در پارک یادآور شد: تامین تجهیزات شهربازی پارک شادی در دستور کار معاونت خدمات شهری و شهرداری سیما و منجر قرار دارد.

احراز هویت کلیه وسایل بازی در شهربازی قدیمی یزد

سیدرضا مجیدی در گفتگو با یزدرسا در خصوص وضعیت وسایل و امکانات بازی پارک شادی یزد گفت: تمامی تجهیزات و دستگاه های مجموعه پارک شادی یزد دارای استانداردهای لازم است و هیچ دستگاهی بدون استاندارد نمی تواند کار کند.

وی گفت: با توجه به استانداردها و اجباری بودن آن، هر دستگاه، تجهیزات و وسایل بازی باید هر ساله تعمیر شود و تعمیرات، روغن کاری، ارتقاء و … لازم برای گسترش استانداردهای آنها انجام شود. شادی اتفاق افتاد.

مدیر پارک شادی گفت: اگر از دوران کرونا که پس از تعطیلی پارک ها به وجود آمد، چشم پوشی کنیم، هیچ یک از وسایل و وسایل بازی پارک شادی یزد بیش از سه سال قدمت ندارد و به دلیل محدودیت فضا، می توان به آن اضافه کرد. دستگاه جدید.

مزیدی ادامه داد: در واقع قبل از این معامله یکی دو نوبت دستگاه جدید خاموش شد اما به دلیل نوسانات ارز مشکل داریم و رایزنی در این خصوص ادامه دارد و همچنین دستگاه جدید مناسب با فضا در حال انجام است. برای سرمایه گذاری موجود است و برای نصب تماس بگیرید.” انجام شده.

پارک شادی یزد تا پایان تیرماه به بهره برداری می رسد

وی در خصوص ساخت سایت پارک گفت: شهرداری سیما و منجر به طور همزمان در حال انجام عملیات عمرانی و محوطه سازی، رنگ آمیزی، گلکاری و درختکاری در پارک شادی تا پارک هستند. همزمان با اتمام ساخت و ساز بازگشایی می شود. «و باید در اختیار عموم قرار گیرد.

مدیر پارک شادی با تاکید بر اهمیت عملیات عمرانی در پارک شادی برای شهرداری خاطرنشان کرد: باید برای دغدغه و مدیریت شهرداری یزد، معاونت عمرانی، سیما و شهرداری منجر و سایر مراجع ذیربط اقدامات لازم انجام شود. بازگشایی پارک شادی در اسرع وقت.

مجیدی یادآور شد: هوشمندسازی بلیت برای استفاده از وسایل بازی توسط فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری انجام می شود که پایلوت آن در پارک کوهستان انجام شد و با موفقیت در این امر استفاده از بلیت الکترونیکی را به پارک شادی گسترش خواهیم داد.

پایان پیام/