گیاه از بین برنده جوش سرسیاه/ خانم ها برای زیبایی از خواص نعناع استفاده کنندساعت: 18:25
تاریخ انتشار: 1301/04/22
کد خبر: 1882982

بتول بیدانی می گوید: جوش های سرسیاه زمانی ایجاد می شود که کثیفی و روغن در منافذ شما گیر کند و آنها را مسدود کند، نعناع منافذ شما را تمیز نگه می دارد و آنها را سفت نگه می دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ بتول بیدانی کارشناس طب سنتی در گفتگو با خبرنگار « تیتریک » گفت: نعناع گیاهی مفید برای سلامت پوست زنان محسوب می شود و می توان از آن به صورت خام، خشک و چای استفاده کرد.

نعناع فلفلی به آبرسانی و ماندگاری پوست کمک می کند: نعناع فلفلی وقتی با ترکیبات مناسب استفاده شود، با سفت کردن منافذ پوست، رطوبت را در پوست قفل می کند و پوست های خشک و تحریک شده را نرم و صاف می کند.

بیدانی با اشاره به اینکه نعناع باعث تقویت پوست نیز می شود، افزود: نعناع قابض ملایمی است که می توان از آن برای تقویت پوست استفاده کرد. این ماده کثیفی را از منافذ پوست شما پاک می کند و آن را جوان می کند و پوستی نرم، صاف و مرطوب برای شما به ارمغان می آورد.

این متخصص با تاکید بر اینکه این گیاه بهترین درمان برای جوش های سر سیاه صورت است، می گوید: جوش های سرسیاه زمانی ظاهر می شوند که کثیفی و روغن منافذ شما را مسدود کند، نعناع منافذ شما را تمیز کرده و آنها را سفت نگه می دارد. با این کار می توانید از شر این جوش ها خلاص شوید و از بروز مجدد آن ها جلوگیری کنید.

وی بیان کرد: جوانسازی پوست یکی از دغدغه های زنان در عصر امروز است و برای این امر معمولا به روش های شیمیایی و جراحی روی می آورند.

بیدانی با بیان اینکه نعناع به جوانسازی پوست کمک می کند، افزود: مصرف موضعی نعناع باعث تقویت گردش خون و تغذیه پوست می شود. این گیاه پوست شما را جوان و سالم نگه می دارد زیرا این گیاه سرشار از آنتی اکسیدان است که پوست شما را از آسیب محافظت می کند.

این متخصص در پایان خاطرنشان کرد: جراحی های زیبایی پرهزینه و دارای معایبی هستند، اما درمان های گیاهی زیبایی در حفظ سلامت و مقرون به صرفه بودن هیچ ضرری ندارد.

بیش از 20 نوع ماسک صورت را می توان با نعنا درست کرد که در زیر دو نمونه از این ماسک ها آورده شده است:

ماسک مرطوب کننده پوست:

می توانید نعناع را با روغن زیتون مخلوط کنید (نعنا می تواند خشک یا مرطوب باشد) اما آن را خوب هم بزنید تا گیاه غالب نعناع روی روغن زیتون تاثیر بگذارد. این ماسک را به مدت 20 دقیقه روی صورت خود نگه دارید.

ماسک رفع جوش سر سیاه:

یک عدد سفیده تخم مرغ را با یک قاشق عرق نعنا مخلوط کرده و خوب مخلوط کنید. سپس این ماسک را در حالت ماساژ و با حرکات دایره ای آهسته روی پوست بمالید.

هنگام استفاده از این ماسک، تا زمانی که کاملاً خشک و جذب نشده است، نباید صحبت کنید. بنابراین، هنگامی که سفیده تخم مرغ روی پوست شما است، پوست خود را کاملاً ثابت نگه دارید تا چین و چروک ایجاد نشود.

انتهای پیام/