گیاهان و دمنوش های گیاهی

گیاهان دارویی برای هزاران سال نقش مهمی در کیفیت زندگی انسان داشته اند. در طول تاریخ گیاهان به عنوان اجزای ارزشمند چاشنی، چای، لوازم آرایشی، رنگ‌ها و داروها به بشر خدمت کرده‌اند. اصطلاح گیاهان نه تنها به گیاهان علفی، بلکه به پوست، ریشه، برگ، دانه، گل و میوه درختان، درختچه ها و انگورهای چوبی نیز اشاره دارد.

اخیراً علاقه به استفاده از گیاهان دارویی افزایش یافته است. به جای نوشیدنی های حاوی کافئین از دمنوش های گیاهی مختلفی استفاده می شود. توصیه های غذایی استفاده از چاشنی های گیاهی را برای طعم دادن به غذا به عنوان راهی برای کاهش مصرف نمک خوراکی تشویق می کند.

گیاهان ایمن مورد استفاده در چاشنی:

زیره سیاه

کاردامو

گشنیز

شوید

پونه کوهی

سیر

پیاز

زعفران

حکیم

ریحان شیرین

آویشن

زردچوبه

برخی محصولات گیاهی را به عنوان داروهای طبیعی برای درمان اختلالات و بیماری های مختلف می دانند. داروهای گیاهی که خود تجویز می شوند به طور گسترده برای بسیاری از شرایط رایج از جمله بی خوابی، آرتریت، سرماخوردگی، سرفه، زخم، آلرژی، یبوست، عفونت، فشار خون بالا، اختلالات روده، سندرم پیش از قاعدگی، سردرد، تب، کم خونی، ضعف، پیری، استرس، عصبی بودن، اختلالات جنسی و سوء هاضمه.

تعدادی از محصولات گیاهی مانند آلوئه ورا، مانای سبز-آبی و گرده زنبور عسل به عنوان دارای خواص درمانی ویژه و تقویت کننده سلامتی معرفی شده اند. همیشه باید مراقب محصولاتی بود که به عنوان مکمل های غذایی معجزه آسا و معجزه آسا به فروش می رسند. در حالی که آب تازه آلوئه ورا ممکن است در صورت استفاده خارجی باعث بهبود زخم شود، ژل‌ها، پمادها و کرم‌های تجاری حاوی آلوئه ورا هیچ اثر درمانی ندارند و در طول زمان نمی‌توان آنها را حفظ کرد. علاوه بر این، آزمایش‌ها نمی‌توانند تأیید کنند که مانای سبز-آبی (جلبک) دارای خواص قابل توجهی برای ارتقای سلامتی است. به همین ترتیب، ثابت نشده است که گرده زنبور عسل به عنوان یک مقوی عمومی استفاده معتبری داشته باشد، یا بتواند به کاهش وزن، توقف پیری زودرس یا بهبود عملکرد ورزشی کمک کند.

دمنوش های گیاهی ناایمن:

آرنیکا

مهر طلایی

چای مورتون

ریشه مار

گیلاس سیاه

گوردو لوبو

جوز هندی

راگورت برنزه

Bloodroot

گراندسل

خرزهره

دانه تونکا

خولان

جیمسونوید

پنی رویال

تو سان چی

ریشه بیدمشک

کاواکاوا

شقایق

شوکران آبی

کوهوش

لوبلیا

ریشه پوک کردن

ودراف

کامفری

ترنجبین

ساسافراس

افسنطین

سنجد

ملیلوت

سنا

یوهیمبه

دستکش روباهی

دمنوش های گیاهی بی خطر:

یونجه

زغال اخته

زوفا

رز هیپس

توت سیاه

تب دار

علف لیمو

رزماری

بابونه

دانه کتان

نارنجی

سارساپاریلا

علف جوجه

جینسینگ

نعناع تند

مرزه

چیچوری

گوتو کلا

پسیلیوم

نارون لغزنده

قاصدک

هیبیسکوس

تمشک

نعناع

اکیناسه

رازک

تمشک قرمز

والرین

رازیانه

هورهاند

دستورالعمل هایی که باید دنبال کنید

1. از خرید چای بدون برچسب “شل” یا فله خودداری کنید.

2. نسبت به سمیت برخی گیاهان دارویی هوشیار باشید.

3. از در نظر گرفتن نوشیدنی های گیاهی به عنوان نوشداروی طبیعی خودداری کنید.

4. برچسب ها را با دقت بخوانید، به طوری که فقط از چای های بسته بندی شده با مواد ایمن استفاده شود.

5. استفاده از مقادیر متوسطی از آن دمنوش ها با ترکیبات ایمن و موثر.

6. بیش از 1-2 فنجان چای در روز به طور منظم ننوشید، زیرا اثرات طولانی مدت نوشیدن بیشتر دمنوش های گیاهی در مقادیر زیاد مشخص نیست.

7-افرادی که نسبت به راگوسیا، آسترها یا گل داوودی واکنش آلرژیک نشان می دهند باید از مصرف چای های حاوی گل همیشه بهار، بومادران و بابونه اجتناب کنند.

8. زنان باردار به ویژه باید در نوشیدن هر نوع چای گیاهی احتیاط کنند، زیرا تعداد کمی از آنها به طور کامل برای ایمنی آزمایش شده اند. قبل از استفاده از هر نوع چای گیاهی، یک زن باردار باید ابتدا با پزشک خود مشورت کند. به همین ترتیب کودکان خردسال باید در استفاده از دمنوش های گیاهی محدود شوند.