گزینه های کاهش وزن – یک تجزیه و تحلیل عمیق

بسیاری از آمریکایی ها به دلایل زیبایی یا برای جلوگیری از چاقی می خواهند چربی اضافی را از بین ببرند. شرکت‌هایی که در امر فروش محصولات کاهش وزن در آمریکا فعالیت می‌کنند، میلیاردها دلار با فروش محصولات خود با ضمانت به مردم کمک می‌کنند تا در عرض چند هفته بدنی باهوش و عالی داشته باشند. امروزه درآمد سالانه آنها به بیش از 20 میلیارد دلار رسیده است. تجارت آنها از طریق تبلیغات جذاب منتشر شده در رسانه های چاپی و الکترونیکی شکوفا می شود. مردم ایالات متحده که عمیقاً تحت تأثیر چنین تبلیغاتی قرار گرفته اند، سالانه بیش از 60 میلیارد دلار در بخش تجارت کاهش وزن خرج می کنند تا پوندهای اضافی را از دست بدهند، به ویژه زنان که هزینه های زیادی را صرف محصولات لاغری بدن می کنند.

مردم به خصوص خانم ها به دلیل نگرانی های زیبایی وزن خود را از دست می دهند. درست است، اما ما هرگز نباید این واقعیت را نادیده بگیریم که چاقی یک اپیدمی رو به رشد جهانی است. تقریباً 35 درصد از آمریکایی ها چاق هستند. به طور غم انگیز، تعداد آنها به سرعت در حال افزایش است. چاقی یک اپیدمی جدی است که ممکن است باعث بیش از 60 بیماری مزمن شود. از جمله این بیماری ها می توان به سرطان، دیابت نوع 2 و فشار خون بالا اشاره کرد. دولت ایالات متحده سالانه نزدیک به 200 میلیارد دلار برای کاهش اثرات خطرناک چاقی بر جامعه هزینه می کند. میلیون ها آمریکایی زمان و پول خود را صرف روش های مختلف کاهش وزن برای مبارزه با چاقی می کنند.

شناخته شده ترین استراتژی های کاهش وزن شامل رژیم غذایی، جراحی چاقی و تمرینات ورزشی است. به همین ترتیب، استفاده از راه‌حل‌های سریع مانند قرص‌های لاغری، تزریق‌ها و مکمل‌ها نیز می‌تواند در کاهش چربی اضافی مفید باشد. این روش ها و تکنیک ها مطمئناً تأثیرات مطلوبی را ایجاد می کنند، اما راه حل دائمی نیستند. رژیم غذایی سرعت متابولیسم را کاهش می دهد. بدن کالری بیشتری نسبت به انباشته شدن آنها در آن مصرف می کند. بنابراین، رژیم غذایی باعث کاهش وزن می شود، اما بدن در یک دوره معین وزن دوباره به دست می آورد. ورزش منظم و تمرینات قلبی متوسط ​​می تواند بهترین نتایج را به همراه داشته باشد، اما ورزش نامنظم و سخت همراه با برنامه های رژیم غذایی غیرمنطقی می تواند باعث افزایش وزن شود. جراحی کاهش وزن یا جراحی چاقی نیز دارای معایبی است. اکثر پزشکان این روش را فقط در موارد چاقی شدید توصیه می کنند. مکمل های غذایی هرگز جایگزین غذا نمی شوند. اینها بسیار گران و ناامن هستند. قرص ها و تزریق ها اثرات مضر خود را دارند.

یکی دیگر از جایگزین های کاهش وزن، لباس های چربی سوز است که به طور ویژه برای کمک به کاهش وزن افراد طراحی شده است. ظاهراً این کت و شلوارها شبیه لباس های معمولی هستند، اما از پارچه های منحصر به فردی مانند نئوپرن ساخته شده اند که بدن را گرم نگه می دارد. بافت داخلی آنها باعث می شود بدن بیشتر عرق کند و بافت بیرونی آن عرق را جذب می کند. این عرق کالری اضافی را می سوزاند و در نهایت منجر به کاهش وزن می شود. این تکنیک بسیار مفید است، به خصوص برای کسانی که نمی توانند وقت خالی کافی برای ورزش یا حتی پیاده روی 30 دقیقه ای پیدا کنند. هم خانم ها و هم آقایان می توانند این لباس ها را زیر لباس های مورد علاقه خود در طول فعالیت های روزمره خود بپوشند. برای نتایج بهتر، یک رژیم غذایی سالم و سطح هیدراتاسیون طبیعی ضروری است. متأسفانه این روش کاهش وزن دارای عوارض جانبی مانند کم آبی بدن، حالت تهوع و غش است.

به نظر من، تمام تکنیک های کاهش وزن مزایا و معایب خود را دارند. مردم باید با توجه به نیاز خود بهترین استفاده را از آنها داشته باشند.