گزارش کمیته تحقیق در تاریخ 6 ژانویه به زودی منتشر می شودساعت: 04:01
تاریخ انتشار: 1301/08/30
کد خبر: 1912523

یک منبع مشهور در مجلس نمایندگان آمریکا روز یکشنبه به وقت محلی اعلام کرد که نتایج تحقیقات کمیته حقیقت یاب در مورد حمله به ساختمان کنگره این کشور توسط حامیان افراطی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا (کمیته تحقیق در ژانویه) بیرون آمده اند. 6، 2021) ظرف یک ماه آینده منتشر خواهد شد. .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ جو لوفگرن، نماینده دموکرات کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا، گفت: این کمیته ظرف یک ماه گزارشی از تمام شواهد مربوط به این حوادث منتشر خواهد کرد، قبل از اینکه جمهوری خواهان کنترل مجلس نمایندگان را به دست گیرند.

لوفگرن در برنامه «چهره ملت» شبکه خبری سی بی اس افزود: کمیته حقیقت یاب اطلاعات خود را در اختیار وزارت دادگستری آمریکا قرار نمی دهد، اما کمیته مذکور به نتیجه می رسد. کنگره فعلی منحل خواهد شد و قصد دارد مدارک خود را در قالب گزارش در اختیار عموم قرار دهد.

در 6 ژانویه 2021 (17 دسامبر 2099)، کنگره ایالات متحده مشغول شمارش آرای کالج الکترال برای تأیید نتایج انتخابات ریاست جمهوری 3 نوامبر بود که چندین قانونگذار آمریکایی به نتایج رأی گیری در این ایالت اعتراض کردند. دونالد ترامپ در آریزونا از هواداران خود خواست تا تظاهراتی به اصطلاح مسالمت آمیز برگزار کنند

با این حال، حامیان ترامپ در میان جمعیت زیادی به کنگره یورش بردند و پس از درگیری با نیروهای امنیتی، موفق شدند وارد ساختمان و اتاق های مختلف آن شوند.