گروه ابابیل مسئولیت حمله پهپادی به پایگاه ترکیه را بر عهده گرفت


این در حالی است که ارتش ترکیه سه شنبه شب بار دیگر مناطق شمال عراق را هدف قرار داد.

شبکه خبری سومریه عراق به نقل از یک مقام امنیتی عراق گزارش داد که ارتش ترکیه منطقه اطراف روستای سوکاری در شهرستان العمادیه دهوک را بمباران کرد.

جمعه گذشته (31 تیزما) منابع عراقی از دو حمله پهپادی به پایگاه نظامی ترکیه در شمال عراق خبر دادند.

این دو پهپاد بامداد جمعه به پایگاه نظامی ارتش ترکیه در شهر «بامرنی» در منطقه مادیه در شمال استان دهوک حمله کردند.

شبکه «سابرین نیوز» گزارش داد که پهپادهای بال ثابت ساعت 6 صبح روز جمعه به پایگاه بامرنی در استان دهوک ترکیه حمله کردند.

پایگاه اینترنتی «شفق نیوز» به نقل از یک منبع گزارش داد که این پهپادها قبل از عملیات توسط پدافند هوایی در این پایگاه سرنگون شدند.

روز چهارشنبه در حمله توپخانه ای ترکیه به یک مکان تفریحی-گردشگری در شهر جاخو در استان دهوک عراق 9 غیرنظامی کشته و 23 نفر زخمی شدند.

فواد حسین وزیر امور خارجه عراق اعلام کرد که در زمان حمله 500 تا 600 گردشگر که بیشتر آنها در بغداد و استان های جنوبی عراق زندگی می کنند، حضور داشتند.

هدف قرار دادن این مرکز و کشته و زخمی شدن ده ها غیرنظامی عراقی خشم و انزجار گسترده ای را در میان مردم و مقامات کشور برانگیخت و مصطفی الکاظمی نخست وزیر در 30 ژوئیه عزای عمومی اعلام کرد.

شورای وزیران عراق به رهبری مصطفی الکاظمی، وزارت امور خارجه این کشور را مأمور کرد تا پرونده کاملی در مورد تجاوزات مکرر ترکیه به حاکمیت عراق و امنیت شهروندان آن تهیه کند. پرونده ای بر اساس شکایت فوری بغداد از آنکارا در شورای امنیت سازمان ملل متحد.
بر اساس برآورد برخی سایت‌ها و کانال‌های خبری عراقی مانند سابرین نیوز، دولت ترکیه در 7 ماه گذشته 281 حمله به استان‌های دهوک، اربیل، سلیمانیه و موصل عراق انجام داده است.