“گردان های شهدای الاقصی” مسئولیت عملیات اغواگری را بر عهده داشتند


در این بیانیه، 3 جنگجوی این گردان ها بعدازظهر یکشنبه در منطقه غور اردن در کمین نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی قرار گرفتند و اتوبوسی را که سربازان اسرائیلی در آن تردد می کردند و تعداد زیادی از نظامیان اسرائیلی همراه آنها بودند، شلیک کردند. کشته و زخمی شدند

گردان های شهدای الاقصی تاکید کردند که این عملیات پاسخی به جنایات دشمن صهیونیستی علیه کشور فلسطین است.

این گردان ها دشمن صهیونیستی را از ادامه جنایات علیه مردم فلسطین به ویژه در استان های جنین و نابلس برحذر داشتند و تاکید کردند که تا آزادی کامل این سرزمین به خون قهرمانان، شهدا و اسرای فلسطینی وفادار خواهند ماند. از مهاجمان

منابع صهیونیستی با اشاره به عملیات تیراندازی روز یکشنبه فلسطینیان در منطقه دره اردن اذعان کردند که تمامی مجروحان این حادثه نظامی بودند. از این رو، بر اساس این گزارش، وضعیت یکی از نظامیان مجروح صهیونیست در این عملیات تیراندازی وخیم گزارش شده است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد: اتوبوس حامل نظامیان اسرائیلی در دره اردن هدف گلوله قرار گرفت که در نتیجه آن 7 نظامی مجروح و حال یکی از آنها وخیم است.

در پی عملیات تیراندازی در منطقه آگوار شبکه 14 تلویزیون رژیم صهیونیستی، پلیس رژیم صهیونیستی کل اراضی اشغالی را در حالت آماده باش قرار داد.

برخی منابع از کشته شدن یکی از نظامیان صهیونیست در جریان درگیری در منطقه دره اردن خبر دادند. این خبر هنوز به طور رسمی تایید نشده است.

منابع فلسطینی همچنین اعلام کردند که عاملان تیراندازی امروز ساکنان اردوگاه جنین بودند.

حازم قاسم سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس با اعلام حمایت و قدردانی از عملیات تیراندازی در منطقه دره اردن، تاکید کرد: عملیات قهرمانانه جدیدی در چارچوب تشدید عملیات مقاومت فلسطین علیه صهیونیست ها انجام شد. پاسخ به جنایات و اشغالگری ها علیه اشغالگران، مسجد الاقصی و اسرای فلسطینی.

وی بیان کرد: ما به جوانان انقلابی که این عملیات موفق را انجام دادند، درود می فرستیم و بار دیگر بر توانایی مردم خود در ادامه مبارزه و مقاومت در سراسر کرانه باختری تاکید می کنیم.

وی تاکید کرد: از عملیات استشهادی که در دره اردن به عنوان بخشی از پاسخ مردم فلسطین به جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی انجام شد، قدردانی می کنیم.