گربه های چاق – غذای گربه کاهش وزن

حتی گربه ها هم می توانند چاق شوند، بنابراین اگر حیوان خانگی گربه دارید، مطمئن شوید که آن را در وزن مناسب خود نگه دارید یا با درمان مناسب کاهش وزن غذای گربه به آن غذا دهید. کاهش وزن غذای گربه می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر در مورد نیازهای تغذیه ای گربه ندانید، بنابراین در اینجا نکاتی در مورد اینکه چگونه می توانید گربه خود را وادار کنید وزن اضافی خود را از دست بدهد تا سالم بماند و عمر طولانی تری داشته باشد، وجود دارد.

خطرات چاقی در گربه ها

چاقی گربه‌ها شایع‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید و این مشکل به راحتی می‌تواند منجر به لیپیدوز کبدی، آرتریت، دیابت و سایر اختلالات سلامتی شود. برای کاهش وزن آنها باید به دقت برنامه ریزی شود و از غذای آنها شروع می شود.

غذا

گربه ها پستانداران گوشتخواری هستند و معمولا مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز خود را از انواع گوشت و ماهی دریافت می کنند. کاهش وزن غذای گربه با مصرف غذا شروع می شود. اگر غذای زیادی به گربه خود بدهید، گربه تمایل دارد هر چیزی را که ارائه می دهید بخورد. این “تغذیه با انتخاب آزاد” نامیده می شود زیرا گربه شما هر زمان که بخواهد غذا می خورد فقط به این دلیل که غذا از قبل به او ارائه شده است.

تغذیه کردن

فقط بخش هایی از غذا را به گربه خود بدهید که فکر می کنید برای یک وعده غذایی خاص او را سیر نگه دارید. غذا را بدون مراقبت روی ظرف رها نکنید. یک وعده غذایی معمولی گربه فقط باید حدود 1/25 اندازه غذای انسان باشد. علاوه بر این، به عنوان یک صاحب، غذای گربه خود را بر اساس اونس اندازه گیری کنید نه بر اساس فنجان.

کربوهیدرات ها

از آنجایی که انتخاب طبیعی قصد نداشت گربه‌ها کربوهیدرات‌خوار شوند، می‌توانند با خوردن کربوهیدرات‌های زیاد چاق شوند. برخلاف سگ‌ها و انسان‌ها، آن‌ها آنزیمی به نام آمیلاز را در بزاق خود ندارند و فقط مقدار کمی از همان آنزیم را در روده‌های خود دارند، بنابراین شانس چاق شدن آنها بیشتر است. بنابراین، به عنوان یک صاحب مسئولیت پذیر گربه، مراقب مصرف کربوهیدرات های گربه خود باشید، زیرا این مرحله دیگری برای کاهش وزن غذای گربه است.

تمام مواد غذایی لازم

به آنها به اندازه کافی گوشت و ماهی بدهید. برندهای معروف غذای گربه مانند Whiskas، Purina، و Friskies غذاهای کنسرو شده برای گربه دارند که در اندازه های کوچک هستند که برای یک بار تغذیه کافی است. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تغذیه صحیح گربه خود، با دامپزشک مشورت کنید.