کی روش قهرمان ملی شد اما من به عنوان جنایتکار محاکمه شدم!ساعت: 23:26
تاریخ انتشار: 1301/06/01
کد خبر: 1892150

چطور گفتند قلعه نویی تیم های پارامکنات را تربیت کرده است؟

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: با شرایطی مشابه از جام ملت های آسیا حذف شدیم، سپس کی روش قهرمان کشور شد اما من را به عنوان مجرم محاکمه کردند!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانا؛ امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال گلگوره به مناسبت کسب 1000 امتیاز در تاریخ لیگ برتر گفت: کسب 1000 امتیاز در دوران سرمربیگری یک کار تیمی است، کار بزرگی است. به عنوان مثال، گواردیولا پس از ترک بارسلونا به بایرن مونیخ رفت و در آنجا 3 جام برد، سپس به منچسترسیتی رفت، اما اینجا برخی با امیر کلانوی دشمنی می کنند و آنها با من دشمنی می کنند.

وی افزود: من در لیگ سیزدهم به استقلال رفتم، تیم سیزدهم جدول پر ستاره است؟ گفته می شود قلعه نویی هدایت تیم های ستاره ای را برعهده خواهد گرفت. سوال من این است که علی فتح الله زاده مدیرعامل که حقوق زیادی بر استقلال دارد، آیا تیمی که ماشین و خانه اش را برای استقلال می فروشد پرستار است؟

کلانوی عنوانی درباره حضور در سپاهان و تراکتور دارد: بعد به سپاهان که پنجم جدول بود رفتم. روزی که با مدیران تیم صحبت کردم به من گفتند که بودجه این تیم نسبت به سال گذشته 20 درصد کاهش یافته است. یک بار دیگر وقتی سرمربی سپاهان شدم در رده چهاردهم جدول قرار گرفتم. در تراکتور هم تمرین کرده ام که شرایط خاص خودش را دارد. با افتخار می گویم مربی این تیم بوده ام که هواداران پرشوری دارد، اما هر 2 سال یکبار مشکلات خاص خودش را دارد، زمین تمرینی مناسب نداریم، پول نداریم، دو کار بزرگ برای این کار انجام داده ام. تیم؛ من این تیم را به لیگ قهرمانان آسیا بردم و با این تیم از گروه صعود کردیم.

وی درباره رکوردهای خود تاکید کرد: من رکورددار تاریخ جام باشگاه های آسیا هستم. از بین مربیان ایرانی و خارجی که در این بازی ها حضور داشتند من تنها مربی ای بودم که با 4 تیم به مرحله بعد راه یافتم. هر تیمی که در آن حضور داشته ام با مشکلات و محدودیت های زیادی مواجه بوده است. نمی دانم چطور گفتند قلعه نویی در تیم های پارامکنات مربی بوده است؟

سرمربی تیم فوتبال گل گهر تصریح کرد: می خواهند کار ما را بی ارزش کنند. افرادی بودند که با آنها زیاد صحبت کردم. من سابقه روشنی در مربیگری دارم. گل هایی که زدم، تعداد بردها، همه چیز مشخص بود. در بین تیم هایی که مربیگری کرده ام، عملکرد خوبی در آسیا داشته ام. مربیان بزرگ زیادی بوده اند که با تیم های خود قهرمان جام جهانی شده اند اما نتوانسته اند در آسیا قهرمان شوند.

وی در این خصوص گفت: می توانستم با استقلال و سپاهان قهرمان آسیا شوم اما اتفاقاتی نیفتاد. با استقلال توانستم الهلال عربستان را که سرمربی آن دالیچ بود و اکنون سرمربی کرواسی است، شکست دهم. برخی از کلمات نفرت انگیز است. در دهه 80 که به استقلال آمدم یک دهه فوق العاده را رقم زدم. یک دهه طلایی، اگر عده ای چوب به چرخ ما نمی زدند، قهرمان آسیا می شدیم.

سرمربی سابق تیم فوتبال استقلال گفت: منصور پورحیدری پدر معنوی استقلال است. شاید خیلی ها ندانند اما او که حق بزرگی بر من و استقلال دارد به خاطر استقلال 2 دانگ از نمایشگاهش فروخته است. با استقلال بدون امکانات قهرمان آسیا شدیم. قهرمانی بزرگی که برای همیشه در ذهن هواداران زنده خواهد ماند. من و ابراهیم قاسم پور اولین بازیکنانی بودیم که 2 قهرمانی لیگ و حذفی را در فوتبال قطر کسب کردیم. من آزادی را دوست دارم. استقلال مربی بزرگی به نام جکیچ داشت که فوتبال تند و تاکتیکی بازی می کرد و من او را دوست داشتم و او را الگوی مربیگری خودم قرار دادم.

خلنویی درباره سرمربی خود در تیم ملی اذعان کرد: در جام ملت های آسیا در همان مرحله ای حذف شدم که کی روش هم حذف شد. در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا هم مقابل کی روش حذف شدیم. زمانی که تمام ایران در خدمت او بود، تیمی را با دودستگی و جنگ قدرت هدایت کردم. من در ضربات پنالتی به کره جنوبی باختم که در آمار نبود اما برنامه تلویزیونی گذاشتند و من را به عنوان جنایتکار محاکمه کردند اما کی روش به عراق باخت و قهرمان کشور شد!

سرمربی سابق تیم ملی ایران تصریح کرد: قمرت هاشمی با من تماس گرفت و از من خواست سرمربی تیم ملی شوم. من بعد از 3 سال در استقلال قهرمان شدم و می خواهم به کارم ادامه دهم. آمد و گفت کمک کنید. اگر صحبت از کمک است، باید برنامه داشته باشیم، برنامه 3 ساله باشد، تیمی بسازم که به راحتی به جام جهانی برود، اما اجازه ندادند. حواشی، آیا می شود از مربی شکست نخورده خواستگاری کرد؟!