کم کاری غده تیروئید و افزایش وزن – چگونه وزن اضافه شده به دلیل مشکلات تیروئید را کاهش دهیم؟

کم کاری غده تیروئید به عنوان کم کاری تیروئید نیز شناخته می شود. بیشتر زنان بالای 40 سال از این مشکل رنج می برند که می تواند مانعی در برنامه کاهش وزن شما ایجاد کند. افراد با این اختلال تمایل به افزایش وزن دارند.

علل کم کاری تیروئید:

* تیروئیدیت هاشیموتو: این مشکل عمدتاً به دلیل ناکارآمدی سیستم ایمنی ایجاد می شود. یکی از رایج ترین اشکال کم کاری تیروئید است. نقش سیستم ایمنی محافظت از بدن ما در برابر آنتی بادی ها است اما در این حالت سلول ایمنی ما به سلول های سالم حمله می کند.

* تیروئیدیت تحت حاد: این مشکل بیشتر به دلیل التهاب غده تیروئید ایجاد می شود. هم در مردان و هم در زنان رخ می دهد.

* تیروئیدیت پس از زایمان: این اختلال عمدتا در زنان در شش ماه اول پس از زایمان رخ می دهد. در دوران بارداری به راحتی قابل تشخیص است.

علائم کم کاری غده تیروئید

* یبوست
*افزایش وزن
* قاعدگی های شدید
* نازک شدن موها
*خستگی

راه های مختلفی برای پیشگیری از این بیماری وجود دارد. همیشه توصیه می شود از روش های طبیعی مانند برنامه تغذیه سالم، تمرینات ورزشی و استراحت مناسب استفاده کنید. تمرینات قلبی مانند دویدن، شنا، دوچرخه سواری یا پیاده روی باید روزانه برای افزایش متابولیسم در بدن شما انجام شود. بیشتر کم کاری تیروئید به دلیل کم کاری در زندگی روزمره ما ایجاد می شود. توصیه می شود برای دفع سموم از بدن خود از غذاهای سالم مانند میوه ها و سبزیجات استفاده کنید که در نتیجه از بروز این اختلال جلوگیری می کند. نوشیدن آب زیاد کلید اصلی است. فرد باید روزانه حداقل 10-12 لیوان آب بنوشد.

اخیرا اپرا وینفری نیز اعلام کرده است که از شرایط تیروئیدی فعال رنج می برد که باعث افزایش وزن و خستگی می شود. به گفته وی، برنامه رژیم غذایی آکای بری موثرترین برنامه غذایی برای از بین بردن این مشکل است. این برنامه غذایی متابولیسم بدن شما را به طور طبیعی افزایش می دهد و سیستم ایمنی شما را تغذیه می کند، که در نتیجه کم کاری تیروئید را درمان می کند. همچنین به عنوان سرکوب کننده اشتها عمل می کند و به راحتی کاهش وزن را تحریک می کند.

رژیم لاغری سریع