کم کاری تیروئید – یک رویکرد آیورودا

روایت از کم کاری تیروئید در آیورودا مانند داروهای مدرن است. بیماری ناشی از کم کاری غده تیروئید که مقادیر کمی هورمون تیروئید تولید می کند و این می تواند ناشی از کمبود ید یا از کار افتادن غده تیروئید به دلیل عملکرد نادرست غده هیپوفیز باشد.

این بیماری اغلب برای مدت طولانی نادیده گرفته می شود زیرا علائم موجود در بیماران چندان خطرناک نیست و هر کسی ممکن است آن را نادیده بگیرد. افسردگی، خستگی، ریزش مو، پوست خشک و سرد تعداد کمی از آنها هستند که بارها توسط بیمار نادیده گرفته می شوند.

کم کاری تیروئید در آیورودا توسط پزشک بزرگی به نام چاراکا به خوبی توصیف شده است. وی گفت: به کسانی که به اندازه کافی شیر، برنج کهنه، جو، گرم سبز، گرم بنگال، آب نیشکر، خیار و سایر فرآورده های شیری مصرف می کنند، حمله نمی کند. اینها غذاهایی هستند که در موارد فعلی نیز توصیه می شود. آیورودا می گوید نباید مواد ترش مصرف کرد زیرا ممکن است وضعیت بیماری را تشدید کند.

بسیاری از گیاهان آیورودا وجود دارد که برای کم کاری تیروئید تجویز می شود. آنها هورمون تیروئید را تنظیم می کنند و عملکرد آن را بازیابی می کنند. این گیاهان تحت تحقیقات هستند و بسیاری از آنها برای آنها بسیار مفید هستند درمان شرایط تیروئید.

گیاهان آیورودا به طور کلی به خوبی تحمل می شوند و عوارض جانبی ندارند و به همین دلیل است که امروزه آیورودا یکی از معروف ترین علوم بهداشتی است که توجه همگان را به خود جلب کرده است. این گیاهان را می توان به عنوان مکمل های سلامت روزانه نیز در نظر گرفت. بسیاری از گیاهانی که می‌توانیم در آشپزخانه و بقیه آن‌ها پیدا کنیم، به‌راحتی در فروشگاه‌های گیاهی/آیورودا در اشکال مختلف مانند قرص، قرص، کپسول، جوشانده، پودر، عصاره و آب میوه‌های طبیعی موجود هستند.

برخی از گیاهان در زیر توضیح داده شده اند که هنوز به عنوان یک درمان آیورودا در حال استفاده هستند.

کانچانارا (Bauhinia veriegata) – این به عنوان آبنوس کوهی ارغوانی شناخته می شود و احتمالاً قوی ترین دارو در داروسازی آیورودا برای درمان هر نوع مشکل تیروئید است. این گیاه به صورت قرص یا قرص موجود است.

گوگولو (Commiphora mukul) – این دارویی است که به طور گسترده در عمل آیورودا فعلی استفاده می شود. این به دلیل خواص کالری سوزی آن شناخته شده است و بنابراین به وفور در کاهش وزن یعنی چاقی استفاده می شود. کم کاری تیروئید ارتباط نزدیکی با چاقی دارد و بنابراین، این گیاه برای درمان این بیماری بسیار مفید است. این به شکل قرص، قرص و کپسول موجود است.

پونارنوا (boerhaavia diffusa Linn) – این گیاه در دسته مدرها قرار می گیرد. این یک درمان عالی برای درمان تورم یا التهاب در سراسر بدن است. از آنجایی که کم کاری تیروئید یکی از علائم تورم و بی حسی در سراسر بدن است، پانارناوا می تواند برای درمان چنین شرایطی بسیار مفید باشد. این تونیک بسیار خوب است و همچنین می توان از آن برای سلامت عمومی استفاده کرد.

فرمول‌های زیادی برای درمان کم‌کاری تیروئید وجود دارد، آیورودا همیشه به بیماران توصیه می‌کند که طبق دستور و توصیه‌های پزشک آیورودا به دنبال داروهای داخلی با رعایت رژیم غذایی سخت‌گیرانه بروند. هر یک از این بیماری ها سه طنز بدنی به نام های واتا، پیتا و کافا را متزلزل می کند. داروهای آیورودا و رژیم غذایی این سه مزاج را بازیابی می کند و در نتیجه بیماری را از بین می برد.

مقاله مرتبط:

کم کاری تیروئید – دامنه طبیعت می تواند به شما کمک کند

راه های مختلف درمان کم کاری تیروئید