کمیسیون انرژی به نقض توافقنامه دولت قبل مبنی بر تعویض خودروهای فرسوده وارد می شودساعت: 23:00
تاریخ انتشار: 1301/04/25
کد خبر: 1883661

سخنگوی کمیسیون انرژی گفت: قرارداد جایگزینی خودروهای فرسوده در دولت قبل مشکلاتی داشت و تا زمانی که شرکت نفت رسیدگی کند، قرارداد به حالت تعلیق در می آید، اما در صورت اثبات تخلف، کمیسیون انرژی به این صورت وارد می شود. خوب.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ ملک شریعتی نماینده کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه روز شنبه (4 تیرماه) این کمیسیون گفت: در جلسه امروز برنامه ها و اقدامات این شرکت برای بهینه سازی مصرف انرژی بررسی شد. بهینه سازی مصرف سوخت و گزارشی از اقدامات و برنامه های انجام شده توسط مدیرعامل این شرکت، آینده خود را در زمینه بهینه سازی در وزارت نفت رقم زد.

وی افزود: بهینه سازی مصرف انرژی در کنار افزایش تولید از اولویت های اصلی کمیسیون انرژی است، بنابراین بهینه سازی در حوزه گاز و برق باید پیگیری شود.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه مدیرعامل و مسئولان شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از کمیسیون انرژی برای تعویض بخاری ها کمک خواستند، گفت: همچنین بر اساس گزارش، مشکلاتی در قرارداد تعویض فرسوده ها وجود دارد. خودروها به ویژه خودروهای سنگین و تراکتورها را خارج کرد و در دولت قبل تخلفی صورت گرفت که در این راستا اتفاق افتاد، بنابراین ستاد بهینه سازی مصرف سوخت کشور این معامله را تایید نکرد. بنابراین تا زمانی که مدیریت حقوقی شرکت ملی نفت بررسی کند، قرارداد به حالت تعلیق در می آید. اما در صورت اثبات تخلف، کمیسیون انرژی نیز وارد عمل می شود.

نماینده کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: همچنین مدافعان عضویت در شورای نگهبان در جلسه امروز حضور یافتند و با معرفی خود، اعضای کمیسیون با دیدگاه ها و سوابق آنها آشنا شدند. و انشالله هفته آینده رای گیری در این خصوص به صورت علنی برگزار خواهد شد. قرار است اتفاق بیفتد.

انتهای پیام/