کمپین بزرگ سبک زندگی اربعین در اربعین 1444 روز آغاز شدساعت: 16:29
تاریخ انتشار: 1301/06/16
کد خبر: 1895908

خانه سبک زندگی اسلامی خلاقانه و نوآورانه اربعین ایلسا در 1444 روز کمپین گسترده سبک زندگی اربعین را راه اندازی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ اربعین فرصتی تاریخی و بی نظیر برای معرفی جهانیان با نهضت حماسی، جهادی و وحشیانه امام حسین علیه السلام در اجتماع مسلمین جهان و احرار جهان است. دنیایی غرق در دسیسه های غرور و ستمش در انتظار رعد و برق است. با اجلاس بزرگ اربعین پرچم مصباح الهادی را در جهان به اهتزاز در آورید و مردم بر کشتی نجات او بنشینند و عرصه را تنگ و تنگتر کنند، منتظر بمانند و با ظالمان و ستمگران مبارزه کنند.. پس از تجربه چندین دهه راهپیمایی اربعین و تجمع خیل عظیم مسلمانان در اطراف پرچم امام حسین (ع)، وقت آن رسیده است که آموخته های خود را وارد زندگی روزمره خود کنیم.

در همین راستا خانه سبک زندگی اسلامی خلاقانه و نوآورانه ایلسا اربعین نظرسنجی گسترده ای را در مورد سبک زندگی اربعین در ۱۴۴۴ روز راه اندازی کرد. طرح اولیه این کمپین برگرفته از پروژه بزرگ «رحمت وسی» است که در سال 2019 توسط گروه تحقیقاتی گروه حیات طیبه فعال در حوزه سبک زندگی اسلامی ایجاد شده است. ساختار اجرایی این کمپین شامل سفیران سبک زندگی اسلامی، تیم رسانه ای، تیم کودک و نوجوان، تیم نوآوری، سلامت، فناوری اطلاعات، محتوا و گروه های زنان است. هدف از این کمپین ترویج سبک زندگی اربعین، شبکه سازی جوانان اربعین، ترویج گفتمان اربعین در جهان، گسترش خدمات اربعین قبل و بعد از اربعین و جهانی سازی جنبه های فعال شبکه های سبک زندگی فعال است.

رئیس هیئت مدیره خانه خلاق ایلسا و پروفسور حسین دبیر کمپین بین المللی سبک زندگی اربعینی از راه اندازی سامانه سه زبانه (فارسی، انگلیسی و عربی) برای ارتباط با زائران سایر کشورها و ایجاد حیات طیبه خبر داد. و افزود که افراد می توانند وارد سایت شوند arbaeenlifestyle.com و برای عضویت در این شبکه فرم عضویت را پر کنید. علاوه بر این، راهنمای جستجو به 5 زبان در سایت موجود است.

وی افزود: شبکه حیات طیبه شبکه یکپارچه مسلمانان جهان است که با یک مقصد وارد جاده نجف به کربلا شدند و در این جاده زمینی اخلاق ملکوتی بشر و سبک زندگی اصیل اسلامی را دیدند و اکنون هستند. مصمم به ادامه این سبک زندگی است..

وی در تشریح شاخص های سبک زندگی اربعینی بیان می کند:

وحدت درونی با تاکید بر منیت ستیزی، وحدت دینی، اخلاق اجتماعی، اقتصاد مقاومتی، جهت گیری و بصیرت افزایی، تفکر جهانی، خودسازی، کرامت انسانی و حقوق بشر، خانواده محوری، همبستگی و وحدت، عدالت، مهمان نوازی، مهربانی. و شفقت، اطعام مستمندان، اطاعت، صداقت، فداکاری، گذشت، فروتنی، سخاوت، عدالت و بسیاری از شاخص های دیگر چیزی است که ما آن را زندگی اوربان می نامیم و امیدواریم بعد از اوربان شاهد آن در زندگی روزمره مردم باشیم. . در این راه با ایجاد الگوی سبک زندگی مطلوب، امیدواریم جامعه برای حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی و ظهور حضرت مهدی (عج) آماده شود.

شالوم دبیر پویش از تشکیل موکب مرزی و استقرار تیم های مترجم و رسانه برای مصاحبه با بازدیدکنندگان خارجی خبر داد و با مراجعه به سایت پویش یا صفحه اینستاگرام آن از گروه های داوطلب حرفه ای برای همکاری در این حرکت فرهنگی دعوت کرد. پیوستن جمعی از فعالان شبکه همچنین 10 تیم رسانه ای در قالب مصاحبه کننده، فیلمبردار و عکاس در مسیر پیاده روی نجف – کربلا به ثبت دیدگاه های زائران می پردازند.

علاقه مندان می توانند با طی مراحل زیر در این کمپین شرکت کنند.

  1. ثبت تصاویر و فیلم های شاخص سبک زندگی شهری
  2. ارسال به صفحه اینستاگرام پویش به آدرس :@arbaeen سبک زندگی

  1. تصاویر با هشتگ #سبک_زندگی_اربعینی در فضای مجازی دست به دست می شود
  2. طوفان توییتری به نام سبک زندگی اربعینی
  3. پر کردن فرم ویژه در سایت