کدام بهتر است – هیپنوتیزم یا صوتی سابلیمینال؟

هیپنوتیزم پیوندهای قوی با پیشرفت شخصی و حرفه ای دارد، زیرا هم راهی موثر و هم قدرتمند برای ایجاد تغییرات مثبت و پایدار در ذهن است. با این حال، این ابزار رقابتی با ابزاری که به طور فزاینده ای محبوب است – پیام های زیرآمیزی دارد.

با استفاده از مدیتیشن، خود هیپنوتیزم و پیام سابلیمینال طی سه سال گذشته، تجربیات خود را در مورد مزایا و محدودیت های هر روش به اشتراک خواهم گذاشت.

هیپنوتیزم: اکنون بخشی از جامعه مدرن ما است. اکثر مردم از هیپنوتیزم آگاه هستند و می دانند که در سطح پایه چیست و به طور گسترده ای ثابت شده و به عنوان یک شکل بسیار کارآمد از رشد شخصی پذیرفته شده است. به طور معمول سریع عمل می کند و بسیار قدرتمند است – شاید حتی پس از یک جلسه تغییرات ایجاد کند. من از هیپنوتیزم لذت می برم، اما با وجود اینکه برخی افراد به سرعت تغییرات پایدار را تجربه می کنند، شخصاً متوجه می شوم که چندین جلسه طول می کشد، و اگر سبک زندگی پرمشغله ای داشته باشید، همیشه سی دقیقه در حالت خلسه نشستن عملی نیست. برخی از افراد، به ویژه برخی از دوستان من، واکنش بسیار خوبی به هیپنوتیزم نشان می دهند، بنابراین اگر وقت و پول در اختیار دارید، می تواند ابزار فوق العاده ای باشد. خود هیپنوتیزم بدون هزینه نیز به اندازه یک جلسه هدایت شده توسط یک متخصص موثر نیست.

صوتی سابلیمینال: در چند سال اخیر بیشتر و بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است و به دلیل داستان های موفقیت آمیز و افرادی که تجربیات خود را در اینترنت به اشتراک می گذارند، واقعاً اعتبار آن در حال افزایش است – به نظر می رسد همه از آنها استفاده می کنند و مردم مزایای شگفت انگیزی دریافت می کنند. این درست مانند هیپنوتیزم درمانی با ارسال پیشنهادات سابلیمینال مستقیماً به ضمیر ناخودآگاه شما برای ایجاد تغییر در باورها و الگوهای رفتاری شما کار می کند. مزیت اصلی این است که می توانید در هر زمان و هر مکان به آنها گوش دهید. برخلاف هیپنوتیزم سنتی، شما هرگز هوشیاری خود را از دست نمی دهید یا به حالت خلسه نمی روید – بنابراین می توانید در حین مطالعه، مطالعه، تماشای تلویزیون، مرتب کردن خانه، ورزش یا همانطور که من در خواب ترجیح می دهم گوش دهید. از طرف دیگر، تغییرات می‌توانند تدریجی‌تر باشند، زیرا جملات ناخودآگاه به تدریج در ذهن شما رشد می‌کنند، اما شما هنوز در مورد مشاهده تغییراتی در طی یک یا دو هفته صحبت می‌کنید که کاملاً مؤثر است.

وقتی صحبت از آن به میان می‌آید، هیچ «بهترین روش» واقعی وجود ندارد، این در واقع به انتخاب شخصی و آنچه برای شما بهترین کار می‌کند مربوط می‌شود. چیزی که واقعاً برای یک نفر خوب عمل می کند ممکن است برای شخص دیگری چندان مفید نباشد. همه ما روش های مختلفی برای دریافت اطلاعات و پردازش آن ها داریم. من در ابتدا از ارسال پیام های سابلیمینال ناامید شدم، اما دریافتم که تمرین منظم در طول چند هفته بسیار موثر بود.