کتون های تمشک – این عصاره توت چه معنایی برای سلامتی و کاهش وزن شما دارد

کتون های تمشک یک فنول طبیعی و یک ترکیب فعال تمشک قرمز هستند. کتون تمشک علاوه بر اینکه برای طعم دادن و رنگ دادن به غذا استفاده می شود، در لوازم آرایشی و عطر نیز یافت می شود. اگرچه محبوب است، اما ارزان نیست و افرادی که از فنولیک استفاده می کنند اغلب بیش از 20000 دلار در هر کیلو پرداخت می کنند. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در سال 1965 تحقیقات کاملی را برای بررسی میزان ایمن بودن کتون تمشک برای عموم مردم انجام داد. پس از بررسی، وضعیت FDA GRAS به آن داده شد، به این معنی که برای استفاده ایمن بودن آن تایید شده است.

کاهش وزن

در طول پنج سال گذشته، کتون های تمشک با کاهش وزن مرتبط بوده اند. طبق یک مطالعه Life Science در سال 2005، کتون ها مسئول افزایش تجزیه چربی در بدن انسان هستند. یک مطالعه در سال 2008 همچنین نشان داد که کتون استخراج شده از تمشک حاوی آنتی اکسیدان های خاصی است که مشابه آنتی اکسیدان های موجود در سینفرین و کپسایسین است. اعتقاد بر این است که این آنتی اکسیدان ها به تبدیل چربی به انرژی کمک می کنند. همچنین تصور می‌شود که سطح انرژی فرد را افزایش می‌دهد و دوباره به کاهش وزن از طریق افزایش استقامت در طول ورزش کمک می‌کند. اعتقاد بر این است که اثربخشی این کتون استخراج شده از توت زمانی که همراه با آکای بری و چای سبز مصرف شود دو برابر می شود.

سرطان

مطالعه ای که توسط دانشگاه Ehime انجام شد این احتمال را نشان داد که کتون های تمشک ممکن است برای زنان مبتلا به سرطان سینه مفید باشد. این دوباره به دلیل آنتی اکسیدان ها است که دانشمندان از آنها به عنوان عوامل ضد سرطان یاد می کنند. در حالی که سرطان را درمان نمی کند، اعتقاد بر این است که شانس زنان را برای زنده ماندن از سرطان پس از درمان افزایش می دهد.

دیابت

آنتی اکسیدان های موجود در کتون های تمشک نیز نقش کلیدی در محافظت از بدن در برابر آسیب های سلولی و بیماری ها دارند. این مکمل بدن را تشویق می کند تا هورمون خاصی ترشح کند که از دیابت نوع 2 محافظت می کند. همچنین می تواند به کاهش تجمع پلاک های چربی در دیواره های کبد و شریان ها کمک کند. این امر احتمال ابتلای فرد به بیماری های جدی کبدی مانند سیروز و سرطان را کاهش می دهد.

سایر مزایای

یکی از بزرگترین فواید مرتبط با کتون های تمشک این است که زمان بسیار کمی برای تأثیرگذاری روی بدن صرف می کند. طبق مطالعه دانشگاه هاروارد، مصرف منظم و همراه با یک برنامه ورزشی و رژیم غذایی سالم، با کاهش وزن و بهبود سلامت در کمتر از دو هفته مرتبط است.

نتیجه

مطالعات نشان می‌دهد که کتون‌های تمشک در کاهش وزن، پیشگیری از بیماری‌ها و بهبود کلی در سلامت فرد مؤثر هستند، با این حال، هنوز موارد خاصی وجود دارد که باید در نظر گرفت. به عنوان مثال، برای اینکه یک فرد هنگام استفاده از عصاره کتون توت مقدار قابل توجهی وزن کم کند، باید یک بوته کامل تمشک را مصرف کند. با توجه به هزینه کتون ها، این ممکن است واقعاً گزینه ای برای یک مکمل کاهش وزن نباشد. یک مطالعه در سال 2005 که در سوئیس انجام شد، نشان داد که دانشمندان به چندین موش کتون ها را تغذیه کردند. به نظر می رسد نتایج نشان می دهد که کتون ها به جای کمک به تجزیه چربی، مانع رشد سلول های چربی می شوند. در حالی که این امر منجر به کاهش وزن می شود، مشکلات سلامتی بالقوه ای نیز در این امر دخیل است. مطالعات همچنین نشان داد که دوز کتون تمشک باید حداقل سه برابر دوز توصیه شده باشد تا سطح انرژی فرد را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. خوشبختانه، با گذشت زمان و تکنولوژی، هزینه تولید کتون تمشک به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و آن را به یک مکمل کاهش وزن بسیار مقرون به صرفه تبدیل کرده است.

رژیم لاغری سریع