کاهش وزن و تئوری محدودیت ها

این که چگونه تجارت، امور مالی و کاهش وزن به موازات یکدیگر هستند، برای من همیشه جذاب بوده است.

به عنوان مثال یک حساب بانکی شخصی را در نظر بگیرید. اگر بیشتر از چیزی که از آن برداشت می کنید به آن اضافه کنید، حساب شما بزرگتر و بزرگتر می شود.

همین امر در مورد بدن شما نیز صادق است. اگر از طریق غذا خوردن بیشتر از آن چیزی که از طریق فعالیت از آن خارج می کنید صرف کنید، بزرگتر و بزرگتر می شود. این یک حقیقت ساده است، اینطور نیست؟

در مورد یک تجارت چطور؟ اگر یک صاحب کسب و کار به طور روزانه مراقب کسب و کار خود نباشد و در صورت لزوم اقدامی انجام ندهد، به احتمال زیاد کسب و کار او شکست خواهد خورد.

همین امر در مورد برنامه کاهش وزن نیز صادق است.

اگر به صورت روزانه نظارت نشود و در مواقع لزوم اقدامی صورت نگیرد، شکست خواهد خورد. اکثر کسب و کارها شکست می خورند. بنابراین بیشتر برنامه های کاهش وزن را انجام دهید. این نیز یک حقیقت ساده است.

من در تمام عمرم مهندس صنایع بودم و سالها پیش کتابی را خواندم که مربوط به تولید بود توسط دکتر الیاهو ام. گلدرات، فیزیکدان اسرائیلی، با عنوان “نظریه محدودیت ها”.

ایده اصلی در نظریه محدودیت ها این است که هر سیستم واقعی، مانند یک شرکت سودآور، باید حداقل یک محدودیت داشته باشد.

اگر درست نبود، آنگاه سیستم مقدار بی نهایتی از هر آنچه را که برای آن تلاش می کرد تولید می کرد. در مورد یک شرکت سودآور، سود بی نهایت خواهد بود.

از آنجایی که یک محدودیت عاملی است که سیستم را از دریافت بیشتر هر آنچه که برای آن تلاش می کند محدود می کند، یک مدیر تجاری که سود بیشتری می خواهد باید محدودیت را مدیریت کند.

واقعا چاره ای در این مورد وجود ندارد. یا شما محدودیت ها را مدیریت می کنید یا آنها شما را مدیریت می کنند. محدودیت‌ها خروجی سیستم را تعیین می‌کنند که آیا تأیید و مدیریت می‌شوند یا خیر.

محدودیت های زیادی در یک کسب و کار ممکن است وجود داشته باشد، اما من در حرفه مهندسی من متوجه شدم که معمولا یک محدودیت اولیه وجود دارد.

همه محدودیت‌ها باید مدیریت شوند، اما با تمرکز بیشتر بر روی محدودیت اولیه، هر چیزی که برای آن تلاش می‌شود بهبود می‌یابد. کمال هرگز به دست نمی آید، اما می توان بهبود را انجام داد.

این یک نبرد دائمی است.

آیا تئوری محدودیت ها برای کاهش وزن کاربرد دارد؟ کاملا! اگر هیچ محدودیتی برای کاهش وزن وجود نداشت، هیچ یک از ما چاق نمی شدیم.

افرادی که رژیم می گیرند می توانند با تمرکز بر محدودیت اصلی خود مانند مدیر کسب و کار به بهبود دست یابند، حتی اگر همه محدودیت ها باید مدیریت شوند.

این یک نبرد دائمی است.

بنابراین محدودیت اصلی برای کاهش وزن چیست؟ من فکر می کنم برای همه رژیم گیرندگان جهانی است. شخصیت کارتونی پوگو، ساخته والت کلی، بهترین حرف را زد. ما با دشمن ملاقات کرده ایم و او ماست».

بله محدودیت اصلی برای کاهش وزن بین گوش ما است.

ما ترجیح می‌دهیم روی کاناپه بنشینیم و در لذت‌های لحظه‌ای غرق شویم تا اینکه برای چیزی که دوست داریم در آینده داشته باشیم تلاش کنیم.

تا آنجا که به کاهش وزن مربوط می شود، ممکن است به دنبال تک شاخ یا جست و جوی گلدان های طلا در انتهای رنگین کمان باشیم. ما به همان اندازه احتمال دارد که آنها را پیدا کنیم که وزن کم کنیم.

اطلاعات خوب در مورد کاهش وزن فراوان است، اما برای کاهش وزن باید فعال باشید. دانش کافی نیست. شما باید روی آن محدودیت اولیه کار کنید. شما باید از آن کاناپه بلند شوید و کاری انجام دهید.