کاهش وزن – همین حالا عادت غذای سریع را کنار بگذارید!

چندی پیش مقاله ای را خواندم درباره مردی که می خواست 4 فست فود زنجیره ای به دلیل سرو غذا به او “غذای لیسیدن انگشتی که او را چاق کرد” در دادگاه تسویه حساب بپردازند. ظاهراً مرد ادعا کرد: “آنها هرگز برای من توضیح ندادند که چه می‌خورم!” چقدر احمقانه است؟ یا آن؟ آیا واقعاً می‌دانید که پس از آن 5 دقیقه انتظار در هنگام رانندگی، چه چیزی را در بدن خود قرار می‌دهید؟

در ابتدا احمقانه است، اما بیشتر ما متوجه نیستیم که با این کرایه فست فود با بدن خود چه می کنیم. علاوه بر چاقی، فست فود می تواند باعث بسیاری از بیماری ها شود، دیابت و مشکلات قلبی یکی از این نتایج ناسالم است.

درست است، بدن ما هرگز برای مصرف مداوم سوخت ناخواسته ساخته نشده است! آیا شما شکر یا زباله را در باک بنزین خود قرار نمی دهید؟ با این حال به نظر می‌رسد وقتی غذاهای اشتباه یا مضری را می‌خوریم که به راحتی در دسترس هستند، دقیقاً همین کار را می‌کنیم.

اگر کمی روغن در مخزن بنزین خود بریزید چه اتفاقی می افتد؟ شما فقط این کار را نمی کنید؟ به هیچ وجه! با این حال می بینیم که مردم هر روز دسته دسته این کار را در فست فودها انجام می دهند و هیچ فکری به آن نمی کنند! بقیه این کار را می کنند، پس باید خوب باشد، درست است؟ نه!

بیشتر مردم از خودروهای خود بهتر از بدن خود مراقبت می کنند. اگر به پمپ بنزینی بروید که دو نازل داشت، یکی برای سوخت ناخواسته و دیگری برای سوخت سالم، چه کار می کنید؟ این گزینه بسیار احمقانه خواهد بود، اینطور نیست؟ اگر همه چیز یکنواخت باشد، بیشتر آنها سوخت بهتری را انتخاب می کنند درست است؟ چیزهای خوب را دریافت کنید، زیرا این ماشین من است، این با ارزش است. فکر می کنید بدن شما چیست؟ همه چیز مهم است!

پس چرا خیلی ها سراغ گزینه فست فود می روند؟ پاسخ بسیار آسان است. راحتی! این باید دلیل شماره یک باشد که بسیاری از ما این نوع غذای بد را انتخاب می کنیم! حتی من می توانم تأیید کنم که این شریان که گرفتگی قلب دارد، طعم ناخواسته ای که قلب را متوقف می کند بسیار خوب است! اما به چه قیمتی می پرسم؟

از بین بردن عادات قدیمی سخت است، اما در واقع وقتی اینقدر بد غذا می خوریم کم کم داریم خودمان را می کشیم. اگر قیمت آن نازل سوخت سالم برابر یا کمتر از نازل سوخت بد باشد، آیا حداقل سوخت خوب را امتحان نمی کنید و عملکرد آن را مشاهده نمی کنید؟

آیا حاضرید حداقل یک هفته سوخت خوب را امتحان کنید؟ می دانم که ترک یک عادت بد حدود 30 روز طول می کشد. بنابراین آیا منطقی است که حداقل در این هفته اول سعی کنیم سالم غذا بخوریم؟ شاید دو تا؟ سی روز کامل را امتحان کنید و تفاوت را ببینید و احساس کنید! شما به طرز خوشایندی شگفت زده خواهید شد، قول می دهم!

فقط به فواید مثبتی که در صورت تهیه غذاهای سالم در خانه به دست می آورید فکر کنید! اگر احساس می کنید در مورد اینکه چه بخورید گم شده اید و برای کاهش وزن و احساس عالی ایمن و سالم باشید، این کار را نکنید! شما تنها نیستید و مجبور نیستید غذاهای بی مزه یا غذای “خرگوشی” بخورید تا این کار را به روش صحیح انجام دهید.

خوب برای شروع، اکثر ما بیرون از خانه کار می کنیم و به مایکروویو و یخچال دسترسی داریم درست است؟ اگر این کار را نکنید، می توانید حداقل چند دلار برای یک کولر و یک ظرف نوشیدنی خرج کنید و غذاهای خود را تهیه کنید که مطمئناً سالم تر از هر طاق طلایی یا محل تاج کاغذی هستند!

برای غلبه بر هوس ها و عادت های فست فود، می توانیم غذایی تهیه کنیم که ارزان تر و سوخت بهتری برای بدن ما نسبت به هر چیزی که می توانید از همبرگر بخرید، تهیه کنیم. من خودم این تغییر تدریجی را انجام دادم و هر چند وقت یک بار اگر به هوس غذای فست فود تسلیم شوم، نه تنها احساس گناه می کنم، بلکه بعد از برداشتن روسری آن لغزنده و سیب زمینی سرخ کرده، به معنای واقعی کلمه احساس بیماری می کنم! خوب نیست!

تنها فرنچایز فست فود که در ایالات متحده قلب سالم تلقی می شود Subway است! این یک واقعیت است. می توانید آن را در گوگل جستجو کنید و خودتان ببینید که این درست است.

حرف من را قبول نکنید، چطور می‌خواهید به صحبت‌های دو متخصص تغذیه گوش کنید و ببینید ایده آنها برای بهترین غذاها برای کاهش وزن و بیش از همه مراقبت‌ها چیست.